Torebki z frędzlami

Frędzle kojarzą nam się głównie z ciężkimi, skórzanymi torbami, nitami i ćwiekami. W tym sezonie projektanci w Nowym Jorku, Londynie i Mediolanie starali się ukazać ich drugą, nieco łagodniejszą stronę. Lekkie, kolorowe frędzle w swoich stylizacjach użyły m.in. domy mody Ralph Lauren i Dolce & Gabbana.
Torebki z frędzlami Torebki z frędzlami MONDADORI PHOTO/ RALPH LAUREN

Hippisowski luz

Na pokazie w Nowym Jorku  Ralph Lauren przedstawił duże, hippisowskie torby na sznurku wieszane na ramie lub na skos. W jego propozycji dominują kremy, beże oraz kwieciste, ręcznie wykonane aplikacje i hafty. Wszystko w delikatnym, zwiewnym stylu idealnym do długi spódnic i jeansowych koszul.

Torebki z frędzlami Torebki z frędzlami MONDADORI PHOTO/ M. WILLIAMSON

Miejska dżungla

Torby przedstawione w Londynie są o wiele bardziej odważne. Matthew Williamson postawił na mocne wzory i cieniowane frędzle wpadające z jednego koloru w drugi. Tak jak w poprzednik wypadku, torby przewieszamy na sznurku przez ramię.

Torebki z frędzlami Torebki z frędzlami MONDADORI PHOTO/ BLUMARINE

Kolorowo

Marka Blumarine zaprezentowała ekstrawagancką wersję toreb z frędzlami. Kanarkowe modele z Mediolanu nosimy w ręce z wieczorową kreacją lub letnią sukienką. Frędzle nie stanowią jedynie wykończenia, a pokrywają całą torebkę.

Torebki z frędzlami Torebki z frędzlami MONDADORI PHOTO/ D&G

Mały dodatek

Kolejną propozycję z Mediolanu stanowią torebki Dolce & Gabbana. Włoski dom mody wykorzystał frędzle jedynie jako dodatek do suwaka. Tęczowe kolory idealnie pasują do kwiatowych wzorów i dodatkowo ułatwiają otwieranie torebki.

Więcej o: