Przegląd beżowych płaszczy

Beżowy płaszcz to jesienny klasyk - pasuje do wszystkiego, może być zarówno elegancki, jak i praktyczny. Zobacz przegląd jesiennych płaszczy z najnowszych kolekcji światowych projektantów.
płaszcze jesień-zima 2012 płaszcze jesień-zima 2012 MONDADORI PHOTO/ Burberry P

Klasyk

Beżowy płaszcz kojarzymy głównie z marką Burberry. Dwurzędowy trencz z beżowo-czarno-czerwoną kratką jest ich znakiem rozpoznawczym. W tym sezonie marka odchodzi od utartych motywów i dzięki detalom nadaje nowy wygląd klasycznemu modelowi. W projektach pojawiają się klamry w formie kokardek i sznurków, paski i tweedowe elementy. Niezmienny pozostaje jedynie kolor, wywinięty kołnierz i guziki w dwóch rzędach.

płaszcze jesień-zima 2012 płaszcze jesień-zima 2012 MONDADORI PHOTO/ Blumarine

Materiał

Marka Blumarine wprowadza zmiany do materiału, z którego wykonany jest klasyczny beżowy trencz. W jej projektach nie znajdziemy gabardyny, wodoszczelnej tkaniny wynalezionej przez Thomasa Burberry, założyciela słynnego domu mody. Płaszcze wykonane są ze skóry i lateksu.

płaszcze jesień-zima 2012 płaszcze jesień-zima 2012 MONDADORI PHOTO/ Daks

Minimalistycznie

Angielski Daks proponuje beżowe płaszcze w minimalistycznym stylu. Brak guzików i szerokich kołnierzy dodaje elegancji i wyrazistego stylu. W stylizacji pojawiają się jedynie małe detale - pagony, krata czy zagięcia na rękawach.

płaszcze jesień-zima 2012 płaszcze jesień-zima 2012 MONDADORI PHOTO/ V Leroy

Oversize

Na wybiegu belgijskiej projektantki Veronique Leroy pojawiły się beżowe płaszcze w stylu oversize. Delikatne szczegóły i kobiecy kolor w połączeniu z luźnym krojem i sporymi kieszeniami sprawią, że każda chłopczyca będzie wyglądała uroczo.

płaszcze jesień-zima 2012 płaszcze jesień-zima 2012 MONDADORI PHOTO/ Max Mara

Z kapturem

Max Mara robi z beżowego płaszcza kurtkę. Zamiast szerokiego kołnierza w projekcie włoskiego salonu mody znajdziemy kaptur, a w miejsce dwurzędowych guzików - zapięcie na kołki. Kurtka to propozycja dla kobiet ceniących sobie wygodę i nonszalancję.

płaszcze jesień-zima 2012 płaszcze jesień-zima 2012 MONDADORI PHOTO/ Richard Chai

Duże kieszenie

Amerykański projektant Richard Chai urozmaica beżowy płaszcz obszernymi kieszeniami. Płaszczyk w militarnym stylu idealnie pasuje do kobiet o chłopięcej sylwetce, gdyż duże kieszenie jeszcze bardziej podkreślą wystający brzuszek.

Więcej o: