Od Kim Kardashian do Ryana Lochte. Które gwiazdy na okładce podnoszą sprzedaż magazynów? [ZDJĘCIA]

Wybór gwiazdy na okładkę to nie lada zadanie. Na podstawie wyników sprzedaży magazynów ujawniamy, na jakich gwiazdach wydawcy mogą zarobić, a które twarze obniżają sprzedaż.
Gwiazdy na okładkach - Vogue June Gwiazdy na okładkach - Vogue June Gwiazdy na okładkach - Vogue June

Olimpijczycy nie pomogli magazynowi "Vogue"

Ryan Lochte, Serena Williams i Hope Solo w obiektywie Annie Leibovitz wcale nie przyczynili się do lepszej sprzedaży czerwcowego numeru "Vogue". Sprzedaż spadła o 16, 5 procenta i w sumie rozeszło się tylko 202 tysiące egzemplarzy. To najsłabszy wynik w tym roku. Najwyraźniej sportsmeni nie do końca trafiają do miłośniczek mody, a może numer trafił do sprzedaży zbyt wcześnie - kiedy gorączka wokół Ryana Lochte'a nie sięgała jeszcze zenitu.

Gwiazdy na okładkach Gwiazdy na okładkach Gwiazdy na okładkach

Gwiazdy "Zmierzchu" sprzedają się lepiej

Branżowy portal WWD sugeruje, że o wiele lepsze efekty przynosi formuła 3T: twentysomethings, TV i "Twilight" (dwudziestokilkulatkowie, telewizja i "Zmierzch"). Dowód? Pojawienie się Kristen Stewart na okładkach magazynów "Lucky" i "Seventeen" zagwarantowało, że oba te numery były bestsellerowe. Okładka z Kristen Stewart była dla "Elle" drugą w rankingu najlepiej sprzedających się w tym roku.

Telewizyjne gwiazdy Zooey Deschanel (The New Girl) i Ashley Benson (Pretty Little Liars) dobrze wpłynęły na finansową kondycję magazynów "Marie Claire" i "Teen Vogue". Rekordowa była także okładka "Glamour" z Lauren Conrad w wersji topless ? sprzedała się o 18 procent lepiej niż przeciętny numer tego magazynu.

Gwiazdy na okładkach Gwiazdy na okładkach Gwiazdy na okładkach

Kardashianki się przejadły

A co z Kim, Kourtney i Khloe Kardshian? Mimo (a może właśnie z tego powodu? )głośnego ślubu i jeszcze głośniejszego rozwodu oraz ciągłego upubliczniania swojego życia prywatnego w reality show, ani Kim ani żadna z jej sióstr nie przyciągają czytelników. Ich wspólna okładka ze styczniowego "Glamour" i marcowa sesja "bez makijażu" Kim sprzedawały się znacznie poniżej oczekiwań. Ludzie w końcu są zmęczeni. Kardashianki wyskakują im z lodówki, więc po co jeszcze kupować je na okładkach?

Gwiazdy na okładkach Gwiazdy na okładkach Gwiazdy na okładkach

Gwiazdy, które nigdy nie zawodzą

Kate Moss nie trzeba przypisywać do żadnej kategorii, no chyba, że takiej: pewniak. Świetnie sprzedawała się na okładkach prestiżowych magazynów "W" i "Harper's Bazaar". Z pozytywną reakcją czytelników spotkały się także Scarlett Johansson na okładce "Cosmopolitana", Blake Lively w "Elle", Chloe Grace Moretz w "Teen Vogue", Ali McGraw w "Town&Country" oraz Jennifer Aniston w "InStyle". Oczywiście nie zapominając o Marilyn Monroe na okładce "Vanity Fair".

Napiszcie w komentarzach, kogo wy lubicie oglądać na okładkach, a kto was denerwuje i zniechęca do sięgania po dany magazyn?

Więcej o: