Penelope Cruz na okładce wrześniowego "W Magazine" - niczym supermodelka z lat 80. [ZDJĘCIA]

Najnowsza okładka "W Magazine" to trochę jak podróż w czasie. Czarny golf, rękawiczki i spektakularny naszyjnik z niebieskimi kamieniami to stylizacja rodem z lat 80., a w roli głównej boska Penelope Cruz: bratnia dusza Almodovara, muza Allena, zdobywczyni Oscara.
Penelope Cruz w Penelope Cruz w "W Magazine" Penelope Cruz w

Niczym supermodelka

Za sprawą egzotycznej urody Penelope Cruz zawsz wygląda na zdjęciach oszałamiająco. Ale tym razem "W Magazine" miał więcej powodów, żeby zaprosić ją na okładkę. Wszyscy czekamy na "Zakochanych w Rzymie" - nowy film Allena z udziałem Cruz, zaś jakby tego było mało we wrześniu do kin wchodzi jej kolejny film "Venuto al Mondo".

Za sesję odpowiadał duet Mert Alas i Marcus Piggot. Na okładce Penelope ma na sobie golf Givenchy, naszyjnik Lynn Ban z 18-karatowego złota i lapisu oraz rękawiczki Yves Saint Laurenta.

Penelope Cruz w Penelope Cruz w "W Magazine" Penelope Cruz w

Muza reżyserów

W towarzyszącym czarno-białej sesji wywiadzie Penelope Cruz mówi o swoim pierwszym przesłuchaniu, filmowej bratniej duszy, czyli Pedro Almodovarze oraz pierwszym - bardzo krótkim - spotkaniu z Woody Allenem.

Na zdjęciu w berecie Patricii Underwood i perłach marki Mikimoto.

Penelope Cruz w Penelope Cruz w "W Magazine" Penelope Cruz w

"Cześć", które zmieniło wszystko

Aktorka wspomina, że gdy po raz pierwszy zadzwonił do niej Pedro Almodovar, myślała, że to żart. "Jego telefoniczne "Cześć" zmieniło w moim życiu wszystko". I choć z Hiszpanii szybko wykradło ją Hollywood, to "Volver" Almodovara, w którym wcieliła się w postać wzorowaną na matce reżysera, wciąż uchodzi za jej najlepszy film. Już niedługo zobaczymy ją w kolejnym filmie Almodovara "I'm so Excited".

Penelope Cruz w Penelope Cruz w "W Magazine" Penelope Cruz w

30 sekund z Woody Allenem

Pierwsze spotkanie z Allenem było według jej wspomnień: szybkie. "Bardzo szybkie. Usiadł ze mną na jakieś 30 sekund. Widział "Volver" I uważał, że będę pasowała do jego filmu. Aż do rozpoczęcia zdjęć nie rozmawiałam z nim już więcej".

Penelope Cruz w Penelope Cruz w "W Magazine" Penelope Cruz w

Szybka decyzja

Penelope Cruz przyznała także, że nie zawsze czyta scenariusze przed podjęciem decyzji o dołączeniu do obsady. "Nie miałam pojęcia, kogo zagram u Allena. Dopiero gdy się zgodziłam wysłał do mnie scenariusz. Kurier powiedział w drzwiach, że będzie z powrotem za godzinę, żeby go odebrać. Przy następnej okazji poprosiłam go o dwie godziny".

Na zdjęciu w koronkowym gorsecie Agent Provocateur. Tę markę reklamuje obecnie jej siostra, Monica Cruz!
Więcej o: