Suknie ślubne od Gosi Baczyńskiej - oficjalna premiera GB White

Z okazji 15-lecia marki Gosia Baczyńska zorganizowała Kryształowe Wesele, podczas którego odbył się pokaz sukni ślubnych z metką GB White.

Premiera kolekcji ślubnej GB White

Marka Gosi Baczyńskiej Fri 13 skończyła w tym tygodniu 15 lat, co dla projektantki było pretekstem do hucznych obchodów kryształowej rocznicy zaślubin z modą (tak, były nawet obrączki). Przyjęcie w konwencji eleganckiego, plenerowego wesela odbyło się w ogrodzie warszawskiej Królikarni i było najciekawszym wydarzeniem warszawskich salonów ostatnich kilku miesięcy. W konwencję weselną wpisał się pierwszy taniec, walc z ?Nocy i Dni?, zatańczony przez projektantkę i Stefano Terrazino. Przyjaciele projektantki składali życzenia i bukiety, przekąski serwowano na długim białym stole, a goście podrygiwali w rytm muzyki na żywo (odbył się recital Ewy Bem i koncert Tymona Tymańskiego). Oczywiście na symbolicznym weselu Gosi Baczyńskiej nie mogło zabraknąć pięknej sukni ślubnej - w nietypowym pokazie na schodach pałacyku pojawiło się ich kilkanaście.

Premiera kolekcji ślubnej GB White

Nie jest żadną tajemnicą, że Gosia Baczyńska od lat tworzy efektowne i dystyngowane suknie ślubne. Ale dopiero w trakcie Kryształowego Wesela moda ślubna z metką Baczyńska doczekała się oficjalnej premiery. Kreacje można zamówić w atelier projektantki na Floriańskiej 6.

Premiera kolekcji ślubnej GB White

Modelki schodziły po schodach w rytm popowej muzyki, unikając właściwej dla pokazów mody sztywności. Zamiast tego zachowywały się jak prawdziwe panny młode. Poruszały się swobodnie, uśmiechały do zdjęć, podrygiwały. W finale pokazu na nietypowym wybiegu pojawiły się także trzy klientki projektantki, prezentując kreacje, które miały na sobie w dniu ślubu.

Premiera kolekcji ślubnej GB White

Najważniejszą cechą GB White jest mariaż retro z nowoczesnością. Fascynacja projektantki latami 20. i 30. od dawna jest cechą charakterystyczną mody ślubnej z atelier na Floriańskiej.

Premiera kolekcji ślubnej GB White

Zamaszysta suknia z żakardowej tafty kojarzy nam się z punkowym glamour spod znaku Vivienne Westwood.

Premiera kolekcji ślubnej GB White

Dwuczęściowa suknia z gofrowanego jedwabiu ma surowy, zabudowany dekolt, który równoważy głębokie wycięcie na plecach, ozdobione poczwórną kontrafałdą. Ślubny czepiec w polskim stylu przygotowała specjalnie dla Gosi Baczyńskiej amerykańska projektantka akcesoriów - Jennifer Behr. Ozdoby od Behr, znane m. in. z serialu "Gossip Girl", są dostępne w atelier Baczyńska.

Premiera kolekcji ślubnej GB White

Gosia Baczyńska dystrybuuje również buty kultowego projektanta obuwia Nicola Kirkwooda. To szpilki z nowej kolekcji uzupełniały stylizacje ślubne z pokazu.

Premiera kolekcji ślubnej GB White

Koronkowa suknia wyszywana przydymionymi kamieniami to bardzo praktyczny projekt. W jednej chwili można odpiąć część spódnicy i zmienić ją w sukienkę mini. Podoba nam się, że projektantka dobrała do niej ciemne dodatki - czarne koronkowe rękawiczki i buty z czerwonego weluru.

Premiera kolekcji ślubnej GB White

Ręczny ścieg i nonszalancko wystająca podszewka nadaje kostiumowi ślubnemu awangardowego charakteru, czy szczypty perwersji jak mówi o nim projektantka. Tradycyjny welon w stylu retro równoważy stylizację.

Premiera kolekcji ślubnej GB White

Piękne koronki i aplikacje to atut sukien wieczorowych Baczyńskiej. W kolekcji ślubnej wysmakowane detale prezentują się jeszcze lepiej, m. in. dzięki krótkiej podszewce, która pozwala podziwiać koronki na tle skóry.

Premiera kolekcji ślubnej GB White

Panna młoda z atelier Baczyńska nie boi się odsłonić pleców. Ekstremalnie głęboki dekolt na plecach zachwyca w towarzystwie koronki w delikatne pasy.

Premiera kolekcji ślubnej GB White

Baczyńska proponuje ślubną podróż w czasie do Dwudziestolecia Międzywojennego. Doskonale wpisuje się w mocny trend nostalgiczny w modzie ślubnej.

My jesteśmy zachwyceni kolekcją GB White. Co wy o niej sądzicie?

Więcej o: