Najbardziej stylowi według amerykańskiego "Vogue'a". Zobacz jakie gwiazdy znalazły się w jubileuszowej sesji magazynu [ZDJĘCIA i FILM]

Z okazji jubileuszu 120 lat istnienia amerykański "Vogue" przygotował wyjątkową sesję, której gwiazdami byli aktorzy, muzycy, projektanci oraz modele i modelki, którzy zdaniem redakcji wywierają i wywierać będą największy wpływ na modę. Zobacz niektóre z tych ikon stylu w obiektywie Normana Jeana Roya.
Vogue Vogue Vogue

Rooney Mara

Od czasu premiery ?Dziewczyny z tatuażem? było pewne, że wszyscy będą przyglądać się stylowi wschodzącej gwiazdy kina - Ronney Marze. I trzeba przyznać, że nie zawiodła. Aktorka szczególnie upodobała sobie kreacje od Givenchy, dlatego pozuje wraz z Ricardo Tisci - oczywiście w sukni jego projektu.

Rooney Mara w dwóch białych kreacjach od Givenchy:

Rooney Mara 2x w bieli od Givenchy

Vogue Vogue Vogue

Kristen Stewart

Na zdjęciach nie mogło oczywiście zabraknąć Kristen Stewart. Aktorka pozuje z Nicolasem Ghesquièrem z Balenciagi. Stewart nie tylko nosi kreacje tego domu mody, ale także jest twarzą kampanii perfum Florabotnica.

Stewart w sukni Balenciagi:

Kristen Stewart i Kirsten Dunst na czerwonym dywanie w Cannes, cannes 2012

Vogue Vogue Vogue

Jennifer Lawrance

To kolejna młoda aktorka przed którą szeroko otwierają się drzwi Hollywood. Już teraz mówi się, że "Igrzyska śmierci" - trylogia, której jest gwiazdą - staną się drugim "Zmierzchem". Nad swoim stylem Jennifer Lawrance wciąż jeszcze pracuje. "Moje relacja z modą jest bardzo przelotna. Zakładam sukienkę na czerwony dywan i to tyle" - przyznaje aktorka. "Vogue" jednak widzi to inaczej. Najwyraźniej świat mody zamierza jeszcze popracować nad Lawrance.

Vogue Vogue Vogue

Florence Welch

Rudowłosa piosenkarka jest niekwestionowaną ikoną stylu. Ma go we krwi, ponieważ jej matka jest profesorem historii sztuki. Do tego doszedł eklektyzm brytyjskiej mody i umiejętność łączenia ze sobą wszystkiego począwszy od XVIII wiecznych inspiracji po trendy z lat 70. "Lubię myśleć, że ubrania, które kupuję teraz będę nosiła, gdy będę stara i szalona!" - żartuje piosenkarka. Na zdjęciu w sukience Chanel i płaszczu Dolce & Gabbana.

The Vogue 120 Portfolio - kulisy sesji

Zobacz film z sesji:Oczywiście nie wszystkie ikony stylu udało się zaprosić do sesji zdjęciowej, jednak nie znaczy to, że zostały pominięte. "Vogue" przygotował specjalną listę, na której w kolejności alfabetycznej znaleźć można także m.in.:: Adele, Beyonce, Alicię Keys, Kate Middleton, Lady Gagę, siostry Olsen, Zoe Saldanę...

Więcej o: