Buty z futerkiem na sezon jesień zima 2012/13

W tym sezonie modne będą różne fasony butów - pod warunkiem, że zdobić je będzie odrobina futerka. Przedstawiamy przegląd butów z futrem z wybiegów pokazów jesień zima 2012/13.
Buty z futerkiem: Rebecca Taylor/ Jimmy Choo Buty z futerkiem: Rebecca Taylor/ Jimmy Choo Fot. Mondadori/ Rebecca Taylor/ Jimmy Choo

Botki z futerkiem

Szare botki z futerkiem znajdziesz w jesiennej kolekcji Rebeki Taylor, projektantki pochodzącej z Nowej Zelandii. Popularny Jimmy Choo postawił na klasyczne czarne i beżowe botki z futerkiem wokół kostki.

Buty z futerkiem: Pamella Roland/ Alexander McQueen Buty z futerkiem: Pamella Roland/ Alexander McQueen Fot. Mondadori/ Pamella Roland/ Alexander McQueen

Długie kozaki

Pamella Roland wybrała wysokie, zamszowe kozaki z futerkiem na górze cholewy. Z materiałem bardziej poeksperymentowała marka Alexander McQueen. Kozaki nie dość, że z futrem, mają jeszcze futurystyczny kształt bez obcasa oraz liczne zapięcia.

Buty z futerkiem: Kristina Ti/ Krizia Buty z futerkiem: Kristina Ti/ Krizia Fot. Mondadori/ Kristina Ti/ Krizia

Kozaki

Kozaki do połowy łydki znajdziesz w kolekcjach Krizia i Kristiny Ti. Bardzo podobne projekty łączy grube futro, odsłaniające jedynie stopę na lekkiej platformie.

Buty z futerkiem,Son Jung Wan, Viktor&Rolf Buty z futerkiem,Son Jung Wan, Viktor&Rolf Fot. Mondadori/ Son Jung Wan/ Viktor&Rolf

Odkryte

Futro kojarzy nam się głównie z fasonami typowo jesiennymi, jednak materiał pojawił się także w projektach bardziej eleganckich. Projektant Son Jung Wan skontrastował futerko z odkrytymi palcami, a Viktor&Rolf przedstawił szpilki z delikatnym futerkiem wokół kostki.

Buty z futerkiem: Blugirl/ John Rocha Buty z futerkiem: Blugirl/ John Rocha Fot. Mondadori/ Blugirl/ John Rocha

Dziwadła

Część projektów sprawdzi się jedynie na wybiegu. Wystrzegaj się udziwnionych modeli, które zamiast butów bardziej przypominają stopę yeti. Przykładem mogą być modele z kolekcji Blugirl i Johna Rochy.

Więcej o: