Trendy z wybiegów 2012: rozczochrane fryzury

Na pokazach Vanessy Bruno, Antonio Marrasa, Johna Galliano czy Cynthii Rowley modelki wyglądały tak, jakby niedawno wstały z łóżka. Czy rozczochrany look będzie hitem wśród jesiennych fryzur?
rozczochrane fryzury: John Rocha rozczochrane fryzury: John Rocha Mondadori photo/ John Rocha

John Rocha

Niechlujna fryzura pojawiła się na londyńskim pokazie Johna Rochy. Propozycja projektanta z Hong Kongu to połączenie rozczochranej fryzury i glamowego looku. Długie, potargane włosy uzyskasz dzięki piance i suszarce z dyfuzorem. Aby wzmocnić efekt, dodatkowo delikatnie natapiruj włosy.

rozczochrane fryzury: Band of Outsiders rozczochrane fryzury: Band of Outsiders Mondadori photo/ Band of Outsiders

Band of Outsiders

Marka Band of Outsiders zrezygnowała z objętości, nadając fryzurze naturalniejszy wygląd. Nieregularny przedziałek sprawia wrażenie, jakby modelki przeczesały włosy jedynie ręką. Czy trend jest atrakcyjny? Nie do końca - włosy wyglądają na zaniedbane i zniszczone. Może być jednak błogosławieństwem, jeśli obudzisz się poczochrana po imprezie i nie będziesz miała przy sobie grzebienia. Bez krępacji możesz wyjść w potarganej fryzurze na ulice.

rozczochrane fryzury: Antonio Marras rozczochrane fryzury: Antonio Marras Mondadori photo/ Antonio Marras

Antonio Marras

Rozczochrany look pasuje nie tylko do długich włosów. Trend możesz wykorzystać także w upięciach i koczkach, podobnych do tych z pokazu Antonio Marrasa. Fryzjer Eugene Soleiman użył produktu o nazwie Ocean Spritz marki Wella Professionals, który wysuszył nasady włosów, nadając im dodatkowej objętości.

rozczochrane fryzury: Vanessa Bruno rozczochrane fryzury: Vanessa Bruno Mondadori photo/ Vanessa Bruno

Vanessa Bruno

Podobną stylizację wybrała paryska projektantka Vanessa Bruno. Modelki chodziły po wybiegu w niskich koczkach z przedziałkiem na środku. Fryzura stanowi alternatywę dla gładko zaczesanych upięć.

rozczochrane fryzury: Jean Pierre Braganza rozczochrane fryzury: Jean Pierre Braganza Mondadori photo/ J P Braganza

Jean Pierre Braganza

Wysoki, niechlujny kok pojawił się na pokazie Jeana Pierre Braganzy, wielkiego objawienia London Fashion Week. Poczochrane upięcia mają stanowić nowoczesne nawiązanie do wiktoriańskiego stylu.

rozczochrane fryzury: John Galliano rozczochrane fryzury: John Galliano Mondadori photo/ John Galliano

John Galliano

Nieład na głowie znaleźć mogliśmy także na pokazie Johna Galliano. Stylista fryzur Orlando Pita wystylizował włosy tak, aby wyglądały jak rozdmuchane wiatrem. Kosmyki układają się w różne kierunki, opadając delikatnie na oczy i dodając fryzurze objętości.

rozczochrane fryzury: Simone Rocha rozczochrane fryzury: Simone Rocha Mondadori photo/ Simone Rocha

Simone Rocha

Upięcie z włosami opadającymi na oczy pojawiło się także na londyńskim pokazie Simone Rocha.

rozczochrane fryzury: Nanette Lepore rozczochrane fryzury: Nanette Lepore Mondadori photo/ Nanette Lepore

Nanette Lepore

Kucyk będzie hitem tej jesieni. Jego rozczochraną wersję zobaczyć mogliśmy na pokazie Nanette Lepore w Nowym Jorku. Za fryzurą stoi Rolando Beauchamp z Bumble and Bumble, jednej z najbardziej znanych marek produktów do pielęgnacji i stylizacji włosów.

rozczochrane fryzury: Badgley Mischka rozczochrane fryzury: Badgley Mischka Mondadori photo/ Badgley Mischka

Badgley Mischka

Tworząc niesforną burzę loków dla Badgley Mischka, Peter Gray inspirował się Metropolis - niemieckim niemym filmem z lat 20-tych. Lekkie, wielowymiarowe fryzury sprawiły, że modelki wyglądały, jakby przed sekundą zostały porażone piorunem.

rozczochrane fryzury: Cynthia Rowley rozczochrane fryzury: Cynthia Rowley Mondadori photo/ Cynthia Rowley

Cynthia Rowley

Za wygląd modelek z pokazu Cynthii Rowley odpowiada Duffy z firmy Amika. Pokręcone, natapirowane włosy zostały luźno spięte wsuwkami.

Więcej o: