Trendy z wybiegów 2012: ciemne usta

Ciemne, mocno podkreślone usta to makijażowy hit sezonu jesień/zima 2012. Bordo, burgund, ciemna śliwka i wiśnia - wszystkie te kolory pojawiły się na wybiegach światowych projektantów.
Ciemne usta: Bottega Veneta Ciemne usta: Bottega Veneta Fot. Mondadori/ Bottega Veneta

Bottega Veneta

Na ustach modelek z pokazu Bottega Veneta królował burgund. Za look odpowiadała Pat McGrath, jedna z najbardziej znanych makijażystek świata. Ciemna szminka pasuje zarówno blondynkom, brunetkom, jak i rudym. Podstawą jest indywidualne dobranie koloru.

Ciemne usta: Viktor&Rolf Ciemne usta: Viktor&Rolf Fot. Mondadori/ Viktor&Rolf

Viktor&Rolf

Pat McGrath pracowała także nad makijażem dla marki Viktor&Rolf. Jej propozycja, w której główny akcent postawiony jest na winne usta łączy romantyczność, gotyk oraz elegancje. Blondynkom najbardziej pasują odcienie koralowe, a szatynkom kolory przełamane brązem. Brunetki dobrze poczują się w burgundzie, ale także w fiolecie. Kobiety o rudych włosach powinny wybrać odcienie rdzawe.

Ciemne usta: Badley Mischka Ciemne usta: Badley Mischka Fot. Mondadori/ Badley Mischka

Badgley Mischka

Burgund pojawił się także na pokazie Badgley Mischka w Nowym Jorku. Tom Pecheux z firmy MAC połączył supermodne ciemne usta z wyrafinowanym, gotyckim lookiem. Jasna cera idealnie podkreśla matowe usta.

Ciemne usta: Rochas Ciemne usta: Rochas Fot. Mondadori/ Rochas

Rochas

Lucia Pieroni, makijażystka na pokazie Rochas postawiła na kolor oberżynowy. Tak jak w poprzednim przypadku usta są matowe, a skóra blada. Mimo że ciemne usta będą hitem jesieni, mocnych odcieni powinny wystrzegać się kobiety o wąskich wargach. Dlaczego? Ciemny kolor optycznie zmniejsza usta.

Ciemne usta: Alviero Martini 1 Classe Ciemne usta: Alviero Martini 1 Classe Fot. Mondadori/ Alviero Martini 1 Classe

Alviero Martini 1 Classe

Podobny efekt zobaczyć mogliśmy na pokazie Alviero Martini 1 Classe, ale tym razem usta modelek były mocno nabłyszczone. Ciemna szminka najlepiej wygląda z jasną, oliwkową cerą. Mocne odcienie zbyt mocno kontrastują z bladą skórą i nie prezentują się za dobrze przy opaleniźnie czy ciemnej karnacji

Ciemne usta: Guy Laroche Ciemne usta: Guy Laroche Fot. Mondadori/ Guy Laroche

Guy Laroche

Nieco jaśniejsze, karminowe usta pojawiły się na paryskim pokazie Guya Laroche. Mocna szminka jest wymagająca, nie tylko z powodu kształtu warg czy karnacji. Makijaż  musi współgrać z twoim charakterem, Nieśmiałe, wycofane kobiety z pewnością nie będą czuły się dobrze w tak wyrazistych kolorach.

Ciemne usta: Gucci Ciemne usta: Gucci Fot. Mondadori/ Gucci

Gucci

Za wyglądem modelek na pokazie Gucci również stała Pat McGrath. W makijażu uwagę przyciągają wyblakłe brwi. W jej stylizacji nie brakuje jednak winnych ust z rozjaśnionym, jasnoczerwonym połyskiem w centrum. Granica między kolorami jest widoczna, ale nieco rozmazana sprawiając wrażenie, że szminka się starła, a nie została tak specjalnie nałożona.

Ciemne usta: Basso&Brooke Ciemne usta: Basso&Brooke Fot. Mondadori/ Basso&Brooke

Basso&Brooke

Ciemniejszą pomadkę na zewnętrznych i jaśniejszą na wewnętrznych kącikach ust zobaczyć mogliśmy na pokazie Basso&Brooke. Jak stworzyć taki makijaż? Najpierw obrysuj usta konturówką o dwa tony ciemniejszą od koloru pomadki. Następnie nałóż pędzelkiem na całe usta, ciemną pomadkę. Przyciśnij chusteczkę, by zebrać nadmiar kosmetyku i przypudruj usta, utrwalając w ten sposób pierwszą warstwę. Na koniec nałóż na wewnętrzne kąciki inną, jaśniejszą o kilka tonów pomadkę. Gotowe!

Ciemne usta: Yohji Yamamoto Ciemne usta: Yohji Yamamoto Fot. Mondadori/ Yohji Yamamoto

Yohji Yamamoto

Niebieskie na zewnątrz, winne w środku - takie usta zobaczyć mogliśmy na pokazie Yohji Yamamoto. I tym razem usta modelek wycieniowała Pat McGrath, nadając im mroczny, nieco wampirowaty wygląd.

Więcej o: