Ralph Lauren - 73 urodziny wyjątkowego projektanta

Ten wyjątkowy amerykański projektant obchodzi swoje 73 urodziny. Z tej okazji chcemy przybliżyć wam jego profil.
Ralph Lauren Ralph Lauren East News

Ralph Lauren - pochodzenie

Urodził się w Nowym Jorku w 1939 roku jako Ralph Lifschitz. Syn żydowskich imigrantów z Pińska na Białorusi. Jednak analizując styl ubierania i projekty Laurena, można wywnioskować, że wychował się w Montanie lub innym typowym amerykańskim stanie, gdzie jeansy, skórzane kurtki i kowbojskie kapelusze to codzienność.

Ralph Lauren Ralph Lauren East News

Ralph Lauren - droga do sławy

Już jako młody chłopak wyróżniał się wśród swoich równolatków i dorabiał w czasach szkoły średniej jako sprzedawca krawatów. Rozpoczął studia na City College w Nowym Jorku, które jednak wkrótce porzucił. Nie uczył się projektowania a doświadczenie zdobywał pracując dla Brooks Brothers w charakterze sprzedawcy.

Ralph Lauren Ralph Lauren East News

Ralph Lauren - początki

W 1968 założył firmę Polo Fashions, gdzie na początku oprócz ubrań, sprzedawał również krawaty swojego projektu. Marka niemal od razu zdobyła uznanie wśród wielu projektantów mody i dużą rzeszę klientów.

Ralph Lauren Ralph Lauren East News

Ralph Lauren - projekty

Do Polo Fashions należą między innymi takie marki jak: Ralph Lauren Home, Rugby, Ralph Lauren Collection, Double RL, Ralph Lauren for Women czy Ralph Lauren for Men. Jego prace największe, ogólnoświatowe uznanie zdobyły w latach 80. Zachęcony sukcesami Ralph Lauren zajął się projektowaniem damskich kolekcji RTW, które prezentowane są na nowojorskim Tygodniu Mody.

Ralph Lauren Ralph Lauren East News

Ralph Lauren - kosmetyki

W 2007 roku marka Laurena dysponowała w Stanach 35 butikami, w których oprócz ubrań sprzedawane są kosmetyki sygnowane nazwiskiem projektanta. Obecnie linia ta należy do francuskiej firmy L'Oreal.

Ralph Lauren Ralph Lauren East News

Ralph Lauren - kolekcjoner

Pasją Laurena są również samochody. Projektant może poszczycić się wyjątkową kolekcją, na którą składa się ponad 70 aut. Ten wyjątkowy zbiór wśród których znajdują się między innymi przedwojenny model Mercedesa, Bentleya czy nawet trzy McLareny F1, zaprezentowany został w bostońskim Muzeum Sztuki. A w 2011 roku 17 modeli wystawiono również w paryskim Musée des Arts Décoratifs.

Więcej o: