FASHION WEEK POLAND: Wojtkiewicz, Jaroszewska, Chrabelska i MMC Studio

Wojtkiewicz, Jaroszewska, Chrabelska i MMC Studio. Czym zaskoczyli tym razem? Dzień drugi pokazów na Fashion Week Poland.
Fashion Week Poland Fashion Week Poland kolaż lula.pl

Natalia Jaroszewska

 

Po kolekcji Natalii Jaroszewskiej widać, że duży wpływ ma na nią nowe otoczenie, gdyż projektantka mieszka od jakiegoś czasu na Cyprze. Widać to w kolorystyce:  biel , gołębia szarość oraz kontrastach. Delikatne kolory i tkaniny zostały zestawione ze skórą w kolorze soczystej czerwieni. Podczas pokazu zaprezentowana została również biżuteria. Pierwsza część kolekcji miała charakter casualowy. Kolekcja rozwijała się poprzez zróżnicowanie faktur I nasycenie odcieniami szarości. Zwieńczeniem kolekcji była linia sukni ślubnych.
--

Po kolekcji Natalii Jaroszewskiej widać, że duży wpływ ma na nią nowe otoczenie, gdyż projektantka mieszka od jakiegoś czasu na Cyprze. Widać to w kolorystyce: biel, gołębia szarość oraz kontrasty. Delikatne kolory i tkaniny zestawione zostały ze skórą w kolorze soczystej czerwieni. Podczas pokazu zaprezentowana została również biżuteria. Pierwsza część kolekcji miała charakter casualowy. Kolekcja rozwijała się poprzez zróżnicowanie faktur i nasycenie odcieniami szarości, a jej z zwieńczeniem okazała się linia sukni ślubnych.

Fashion Week Poland Fashion Week Poland kolaż lula.pl

Justyna Chrabelska

Kolekcja Justyny Chrabelskiej to utrzymane w sportowym stylu propozycje. Dominują ciepłe barwy uzupełnione transparentnymi panelami, delikatną pepitką i pikowaniami. Szorty, bluzy z kapturem i rozkloszowane mini spódniczki. Kolekcję uzupełniały białe akcesoria w postaci plecków, torebek tub do ręki i białych butów na koturnach. Pojawiły się również stroje kąpielowe, w których przeważały jednoczęściowe propozycje.

Fashion Week Poland Fashion Week Poland kolaż lula.pl

Agata Wojtkiewicz

 

Agata Wojtkiewicz rozwija się jako projektantka, co udowodniła najnowszą kolekcją. Korozja, erozja, procesy zachodzące w przyrodzie to posłużyło Agacie jako inspiracja dla nowej kolekcji. Proste formy, gniecenia i mnóstwo oczywistych i mniej oczywistych pęknięć. Kolorystyka przygaszona. Surowość  i prostota kroju to przeciwwaga do połysku i szlachetności tkanin. Po raz pierwszy w kolekcji Agaty znalazł się również jeans, ręcznie odbarwiany, dzięki czemu powstały charakterystyczne wzory, pęknięcia. Bo przecież Agata Wojtkiewicz uwielbia bawić się wzorami. Tym razem były to aplikacje wykonane z matowych cekinów. Projektantka zawiesiła je w przestrzeni, na transparentnych siatkach.

Agata Wojtkiewicz rozwija się jako projektantka, co udowodniła najnowszą kolekcją. Korozja, erozja, procesy zachodzące w przyrodzie, to posłużyło Agacie jako inspiracja dla nowej kolekcji. Proste formy, gniecenia i mnóstwo oczywistych i mniej oczywistych pęknięć. Kolorystyka przygaszona. Surowość  i prostota kroju to przeciwwaga do połysku i szlachetności tkanin. Po raz pierwszy w kolekcji Agaty znalazł się również ręcznie odbarwiany jeans, dzięki czemu powstały charakterystyczne wzory, pęknięcia. Bo przecież Agata Wojtkiewicz uwielbia bawić się wzorami. Tym razem były to aplikacje wykonane z matowych cekinów. Projektantka zawiesiła je w przestrzeni, na transparentnych siatkach.

"Stwarza to efekt pewnego zawieszenia na ciele a jednocześnie takiego już przeżarcia, że są skorodowane na ciele modelki" - wyjaśniła mi po pokazie Agata.

Fashion Week Poland Fashion Week Poland kolaż lula.pl

MMC Studio

Pokaz MMC Studio nie zawiódł moich oczekiwań, jak zawsze najlepszy. O zaletach tego show zapewniała mnie również Joanna Horodyńska, która twierdziła, że będzie jeszcze lepiej niż w zeszłym sezonie. Pokaz podzielony został na trzy części: pierwsza mroczna, prezentowała przezroczyste płaszcze z pleksi. W drugiej przeważał ręcznie tkany jedwab w kolorze szarym, różowym i brzoskwiniowym. W dalszych częściach pojawiło się dużo białego ortalionu w postaci oversize'owych płaszczy i kurtek z wielkimi, opadającymi na ramiona kołnierzami. Sportowe kroje, jakie znalazły się w kolekcji, złagodzone zostały szlachetnością materiału przez co projekty MMC nabierają delikatnego i kobiecego charakteru.

Więcej o: