Tyra Banks - 39 urodziny najbardziej przedsiębiorczej modelki

Z okazji urodzin przedstawiamy wam sylwetkę byłej supermodelki i obecnej superbizneswomen.
Tyra Banks Tyra Banks kolaż lula.pl

Ikona

Tyra nie daje o sobie zapomnieć. Jej determinacja zaprowadziła ją na sam szczyt, wyżej wejść już się po prostu nie da. Magazyn "Times" wielokrotnie zaliczył Banks do najbardziej wpływowych ludzi show-biznesu. Nie trudno się z tym nie zgodzić, gdyż panna Banks zmieniła przemysł modelingu. "Supermodelka powinna być jak kameleon. Potrafi zmieniać się z czasem iść za modą, lecz jednocześnie posiada własny, odróżnialny styl i sama staje się marką". Takiej odpowiedzi udzieliła Tyra na postawione jej pytanie, jaka powinna być supermodelka. Odnosimy jednak wrażanie, iż wypowiadając te słowa, miała na myśli samą siebie.

Lubisz nasze artykuły? zostań fanem i kliknij tutaj.

Tyra Banks Tyra Banks fot.facebook.com/kolaż lula.pl

Niełatwe początki

Jej droga na szczyt początkowo nie była usłana różami. Jako nastolatka była zafascynowana światem mody, wtedy też wymarzyła sobie karierę w modelingu. Już w bardzo młodym wieku miała fizyczne predyspozycje na modelkę, jednak z niewiadomych przyczyn kilka agencji modelek zatrzasnęło jej drzwi przed nosem. To wcale nie zniechęciło pięknej Afroamerykanki. W wieku 16 lat podpisała kontrakt z prestiżową agencją modelek Elite, która dostrzegła w młodej dziewczynie ogromny potencjał. W bardzo krótkim czasie Tyra została wysłana do Mediolanu. We włoskiej stolicy mody uroda czarnoskórej modelki wprost zachwyciła.

Lubisz nasze artykuły? zostań fanem i kliknij tutaj.

Tyra Banks Tyra Banks fot.facebook.com/kolaż lula.pl

Supermodelka

Tyra chodziła po wybiegu u najbardziej liczących się projektantów w branży takich jak: Chanel, Dior, Dolce&Gabanna, Armani, Fendi, Valentino oraz regularnie pojawiała się na okładkach Vogue, Harper Bazaar's, Elle. Był pierwszą Afroamerykanką, która była się na okładce magazynu GQ.

W połowie lat 90. wróciła do USA. Tam również odniosła komercyjny sukces. W 1997 roku otrzymał nagrodę VH1 dla "Supermodel of the Year". W tym samym roku podpisała kontrakt z Victoria's Secret i została ich naczelnym Aniołkiem aż do 2005r.

Lubisz nasze artykuły? zostań fanem i kliknij tutaj.

Tyra Banks Tyra Banks fot.facebook.com/kolaż lula.pl

Pani z telewizji

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, toteż ambitna Tyra w momencie, w którym uznała, iż w modelingu osiągnęła już niemal wszystko zamarzyła sobie pracę w telewizji. Tak też się stało. Tyra swoją przygodę zaczęła od grania w serialach. Jednak  nie było  to spełnienie jej marzeń, co najwyżej punkt zaczepienia w branży telewizyjnej. Szybko wspięła się na sam szczyt tegoż przemysłu. Założyła własną firmę producencką. Jej firma bardzo szybko zaczęła działać z prawdziwym rozmachem produkując seriale i programy telewizyjne. Tyra była także gospodynią autorskiego programu  "The Tyra Banks show" .

Supermodelka doskonale znając rynek mody i z autopsji wiedząc, jak ciężko jest zaistnieć młodym dziewczynom w modelingu wymyśliła koncepcję i stworzyła od podstaw program "Top model".  Projekt  miał na celu ułatwić dziewczynom start w tym niełatwym środowisku. Program niemalże od pierwszego odcinka stał się prawdziwym hitem, doczekał się kilkunastu sezonów, a licencję programu sprzedano do wielu krajów.

Lubisz nasze artykuły? zostań fanem i kliknij tutaj.

Tyra Banks Tyra Banks kolaż lula.pl

Tyra kontra Naomi

Są w podobnym wieku, reprezentują zbliżony typ urody i obie słyną z silnego charakteru, dzięki któremu zaszły na sam szczyt. Tyra weszła do świata mody, kiedy Naomi była już gwiazdą, której przysługiwał również status "tej pierwszej". Bowiem to Naomi zapoczątkowała erę czarnoskórych modelek. Pomimo, iż Tyra była "tą drugą" i wcale nie zamierzała zdetronizować dotychczasowej królowej, wiele osób ze świata mody jednogłośnie przyznało jej łatkę "sobowtóra Naomi". Znana z wybuchowego charakteru Brytyjka widziała w Amerykance poważną konkurentkę. Blokowała jej karierę, jak tylko mogła. Z tego powodu Tyra wiele razy nie wystąpiła w pokazach. Banks wspominając ówczesny, przykry dla niej okres przyznała się, iż była o krok od rezygnacji z kariery. Konflikt między modelkami był znakomitą pożywką dla mediów, które tylko podsycały całe zamieszanie wokół ciemnoskórych piękności. W 2006 r. doszło do konfrontacji między obiema paniami. Tyra Banks zaprosiła Naomi do swojego programu. Tyra zasypywała Naomi niewygodnymi dla niej pytaniami odnośnie blokowania jej kariery. Campbell przyznała się do zarzucanych jej czynów, które jej zdaniem były wynikiem niestabilności emocjonalnej. Całe spotkanie zakończyło się przeprosinami Naomi. Choć chyba mało który widz uwierzył w ich szczerość.

Lubisz nasze artykuły? zostań fanem i kliknij tutaj.

Tyra Banks Tyra Banks fot.designscene.net/kolaż lula.pl

Wciąż na topie

Pomimo obowiązków związanych z firmą producencką  Tyra nie zapomniała o modelingu, dzięki któremu zaistniała. Od czasu do czasu pojawia się na okładkach prestiżowych pism.

Obecnie mamy okazję podziwiać bizneswomen na okładce  grudniowego wydania magazynu "WestEst". Tyra stanęła przed obiektywem Udo Spreitzenbarth. Bank w oryginalnej, niesztampowej, acz drapieżnej stylizacji przypomina nam  nieco jej konkurentkę Naomi. Z kolei na okładce magazynu "Arise" Tyra prezentuje się nadzwyczajnie. Banks odsłania oblicze zmysłowej kobiety sukcesu. Czarno-białe zdjęcia wykonał Seiji Fujimori.

Lubisz nasze artykuły? zostań fanem i kliknij tutaj.

Więcej o: