Sienna Miller - amerykańska It Girl kończy dziś 31 lat

Gwiazda o wielu twarzach. Aktorka, projektantka, prawdziwa ikona stylu. Z okazji urodzin przedstawiamy wam jej sylwetkę.
Sienna Miller Sienna Miller kolaż lula.pl

Początki kariery

Sienna urodziła się w Nowym Jorku. Od najmłodszych lat była znana ze swoich nieco ekscentrycznych ekscesów. Bo jak inaczej można określić fakt, że nastoletnia gwiazda biegała ot tak, nago po boisku szkolnym, jednocześnie flirtując ze szkolnym ogrodnikiem? Po okresie buntu powróciła do szkoły, bo przyświecała jej ambicja ukończenia aktorskich studiów. I jak łatwo się domyślić dopięła swego! Sienna studiowała aktorstwo na prestiżowej uczelni  Lee Strasberga w Nowym Jorku. Wystąpiła w kilku teatralnych sztukach. Widzom zapadła jednak w pamięć, grając w serialu "Inspektor Eddie". Popularność o światowym zasięgu,  przyszła gdy zagrała w remake'u Alfiego oraz występ w filmie "Casanova". Film "Factory Girl" sprawił, że Sienna dołączyła do nobliwego grona "gwiazd młodego pokolenia".

Sienna Miller Sienna Miller kolaż lula.pl

Ikona stylu

W 2004 i 2005 roku została uznana za jedną z najlepiej ubierających się gwiazd. Sienna to niezaprzeczalnie prekursorka mody vintage. Wylansowała modę na sukienki hippie, buty w stylu lat 60. i wisiorki ze sztucznego złota. Oprócz ubrań swojej marki, chętnie kupuje w second-hand?ach w Paryżu i w Londynie. Przyznała się także, że relaksuje się, podczas szperania na pchlich targach, w poszukiwaniu modowych perełek. Na co dzień nosi niepokorne, rockowe stylizacje, w których prezentuje się bardzo seksownie. Jej styl inspiruje miliony młodych dziewczyn na całym świecie, a redaktorzy amerykańskiego Vogue określili ją mianem "boho chic". My także jesteśmy fankami jej stylu.

Sienna Miller Sienna Miller East News

Projektantka

Amerykańska It Girl zawsze powtarzała, że kocha modę. I w końcu przyszedł taki moment, że od słów przeszła do czynów. Kilka lat temu, Sienna razem ze swoją siostrą Savannah stworzyły markę "Twenty8Twelve". Nazwa, została zainspirowana datą urodzin Sienny. Jednak Sienna zapowiada, że to posunięcie nie oznacza wcale, że zamierza porzucić zawód aktorki, który kocha, a jedynie realizować swoją drugą pasję. Siostry zaprezentowały swoją kolekcję kilka razy na London Fashion Week, ale w końcu  stwierdziły, że  od prezentacji kreacji haute couture, wolą projektować ubrania, które, jak Sienna często powtarza, w obecnym kryzysie, będzie łatwo sprzedać. Sienna i Savannah  promują markę najlepiej jak tylko mogą, nosząc swoje ciuchy na co dzień.

Sienna Miller Sienna Miller kolaż lula.pl

Okładki

Sienna Miller pojawia się także, na okładkach najbardziej prestiżowych  magazynów takich jak: Vogue, W Magazine, Vanity Fair czy tak jak ostatnio Harper's Bazaar. Była to pierwsza sesja okładkowa amerykańskiej trendsetterki, od  urodzenia swojego pierwszego dziecka.

Więcej o: