Zjawiskowa Kate Upton w "V Magazine"- styl retro jej służy?

Kolejna sesja Kate Upton. Jak tym razem wypadła? Czy styl retro, to sposób na jej charakterystyczną urodę?
Kate Upton w V Magazine Kate Upton w V Magazine vmagazine.com

Udany rok Kate Upton

Nie można zaprzeczyć, że rok 2012 to rok przełomowy w karierze modelki. Najpierw okładka dla magazynu "CR Fashion Book", potem sesja Stevena Meisela dla amerykańskiej edycji "biblii mody" i zakończenie roku okładką dla "Vogue Italia".

O Kate Upton jest głośno również z początkiem tego roku. Kolejna okładka do portfolio i obszerna sesja Bruca Webera dla "Vogue Germany".

Kate Upton

Zdjęcie: Okładka Vogue UK Styczeń 2013

Kate Upton w V Magazine Kate Upton w V Magazine vmagazine.com

Brak pomysłu na Kate?

Można tylko pogratulować. Ale jest jeden, mały problem w tym wszystkim. Edytoriale te nie zawsze były interesujące, a modelka niekoniecznie wypadała na ujęciach korzystnie. Sesje były łudząco do siebie podobne, często niespójne lub przekombinowane i nie zawsze prezentowały Upton w stylu high fashion. Wszystko wskazywało na to, że wielkim tytułom i fantastycznym fotografom brakuje pomysłu, jak wydobyć piękno drzemiące w tej 20-letniej dziewczynie. Dlatego też dość sceptycznie i z dużym dystansem podchodzę do nowych zdjęć seksownej blondynki.

 

Kate Upton Zdjęcia od lewej: Vogue UK, Vogue USkolaż lula.pl

Kate Upton
Zdjęcia od lewej: Vogue UK, Vogue US

Zdjęcia od lewej: sesja Vogue UK styczeń 2013, sesja Vogue US listopad 2012

Kate Upton w V Magazine Kate Upton w V Magazine vmagazine.com

Sesja w "V Magazine"

Ale tym razem okazało się inaczej. Sesja, która pojawiła się w najnowszym numerze "V Magazine" mnie zachwyciła; jest bezkonkurencyjna. Autorem zdjęć jest Sebastian Faena, fotograf który współpracował z Upton, między innymi przy okazji sesji i okładki dla magazynu "Muse".

Kate Uptonmodels.com
Kate Upton w V Magazine Kate Upton w V Magazine vmagazine.com

"The discreet charm of Kate Upton"

Nowy edytorial zatytułowany został "The discreet charm of Kate Upton". Kate przedstawiona jest jako znudzona kobieta, która spotyka się ze swoim młodszym kochankiem w hotelowych pokojach. On wpatrzony, rozbiera ją wzrokiem, a ona obojętna, na przekór wszystkim pozostaje ubrana. Seksownie, bardzo wymownie, a jednocześnie zdjęcia pozbawione zostały nachalnego erotyzmu, który piętrzy się, kiedy Upton przyjmuje dodatkowo seksowne, czasem wręcz wulgarne pozy.

 

Kate Upton w V Magazine

 

 

 

Kate Upton w V Magazine Kate Upton w V Magazine vmagazine.com

Ukochane lata 60.

Wyjątkowej estetyki temu wszystkiemu dodaje fenomenalna stylizacja. Sesja utrzymana w klimacie retro, natychmiast kojarzy się z serialowym hitem "Mad Men". Kate w "V Magazine" prezentuje projekty inspirowane latami 60., pochodzące z najnowszych, wiosennych kolekcji takich domów mody jak: Louis Vuitton, Balenciaga, Givenchy, Marc Jacobs, czy Bottega Veneta. Tym razem za kreację odpowiedzialna była Julia von Boehm, która między innymi stylizowała sesje Anji Rubik dla sieciówki H&M.

Edytorial pochwalić należy również za małą ingerencję Photoshopa i pozostawienie Kate Upton takiej jaka naprawdę jest, czyli z małymi niedoskonałościami.

Resztę pozostawiam waszej ocenie.

 

Kate Upton w V Magazinekolaż lula.pl

Więcej o: