Magda Jasek - rudzielec z kampanii Valentino i Louis Vuitton

Ostatni sezon był dla mniej przełomowy. Pojawiła się na wybiegach u największych projektantów, a obecnie możemy podziwiać ją na zdjęciach wiosennych kampanii Valentino i Louis Vuitton. Magda Jasek to wschodząca gwiazda modelingu, o której u nas w Polsce tak mało wiemy.
Magda Jasek Magda Jasek models.com

Ostatni sezon

Niekwestionowanym objawieniem zeszłego sezonu jest Magda Jasek, której kariera po wiosennych Fashion Weekach nabrała tempa. Rudowłosa modelka o bardzo charakterystycznej urodzie pojawiła się w 23 pokazach - wśród nich znalazły się takie domy mody jak Saint Laurent Paris, Celine, Marc Jacobs, Kenzo, Alexander McQueen czy też Balenciaga. Po tak udanym sezonie Magda znalazła się w zestawieniu 10 Models to Watch for Spring 2013; "New York Magazine".

 

Magda Jasekfacebook free models

Magda Jasek Magda Jasek mat.prasowe

Początek kariery

Ma 19 lat, pochodzi z Warszawy, a swoją przygodę z modelingiem zaczęła już 5 lat temu. Jak? W wieku 14 lat postanowiła wysłać swoje zdjęcie do jednego z magazynów, bo bardzo chciała zobaczyć siebie na okładce, ale cisza, nikt nie odpowiedział. Po pewnym czasie spróbowała ponownie i tym razem się odezwali. To tej pory dzieliła swój czas między szkołą a pracą modelki, obecnie poświęciła się całkowicie modelingowi.

 

Magda Jasekmodels.com

Magda Jasek Magda Jasek louis vuitton

Znak rozpoznawczy

Cecha charakterystyczna? Niezliczona ilość piegów, chłodne, szaro-zielone spojrzenie i przepiękne lisie włosy. Jak zdradziła w jednym z wywiadów, ma dwójkę rodzeństwa, ale to tylko ona jest w domu rudzielcem. Pomimo młodzieńczej nienawiści do swoich włosów, teraz są jej największym atutem. Dlatego też nie zgadza się na ich farbowanie, ani też jakiekolwiek przycinanie. Jak sama tłumaczy, w krótszych włosach czułaby się nieswojo i niepewnie.

 

Magda Jasekmodels.com

Magda Jasek Magda Jasek mat.prasowe

Bohoboco

Magda Jasek moją uwagę zwróciła już jakieś parę sezonów temu, kiedy miałam okazję oglądać ją na pokazach Fashion Week Poland w Łodzi. Dokładnie w tym samym czasie zwrócił na nią uwagę duet Bohoboco i całkowicie oszalał  na punkcie urody Magdy i z tej miłości zrodziły się dwie, na światowym poziomie kampanie Bohoboco.

"To taka prawdziwa pracująca modelka, nie modelka celebrytka. Ona nie wygrała żadnego programu, nie afiszuje się. Oczywiście jej uroda jest bardzo charakterystyczna, niektórzy powiedzą nawet, że trudna, ale zarazem bardzo ciekawa i wysmakowana. Jesteśmy pewni, że zrobi światową karierę - szkoda tylko, że u nas w Polsce się o niej tak mało mówi." - dodali mi projektanci w jednej z naszych rozmów.

Magda Jasekmat.prasowe

Magda Jasek Magda Jasek mat.prasowe

Światowe kampanie

Przewidywania Michała i Kamila z Bohoboco sprawdziły się. Magda odnosi coraz większe sukcesy.Wzięła udział w prezentacjach kolekcji Pre-fall, między innymi Calvina KleinaCeline, ma na koncie wyjątkowe edytoriale w cenionych magazynach o modzie (Vogue, Elle, Inteview) i w tym sezonie pojawiła się w kampaniach reklamowych Louis Vuitton autorstwa wielkiego Stevena Meisela oraz włoskiego domu mody Valentino. A to dopiero przecież początek.

 

Magda Jasekmat.prasowe

Więcej o: