Nieznana wnuczka Grace Kelly debiutuje w Harper's Bazaar! Czy Jazmin Grimaldi jest podobna do słynnej babci? [ZDJĘCIA]

To pierwsza sesja córki księcia Alberta z przelotnego związku z amerykańską kelnerką Tamarą Rotolo. Jazmin nie dorastała w pałacu w Monako. Jej życie nie miało w sobie nic z życia księżniczki, mimo że w jej żyłach płynie błękitna krew.
Jazmin Grimaldi, wnuczka Grace Kelly Jazmin Grimaldi, wnuczka Grace Kelly Harper's Bazaar

Romanse księcia Alberta

O romansach księcia Alberta, najstarszego dziecka księżnej Grace Kelly i księcia Rainiera z Monako, było głośni przez lata. O jego ostatnim wybryku jego przyszła zona, Charlene Wittstock, dzisiejsza księżna Monako, dowiedziała się na kilka dni przed ślubem. Podobno to właśnie dlatego rozpaczała przed ołtarzem, przechodząc do historii jako "płacząca panna młoda". Albert ma z Charlene dwoje dzieci, bliźnięta z tytułami książęcymi, ale jest również ojcem dwojga dzieci z nieprawego łoża - syna Alexandra Coste ze związku ze stewardessą linii Air France (urodzony w 2003 roku) oraz córkę Jazmin Grimaldi (urodzoną w 1992 roku) z przelotnego związku z amerykańską kelnerką Tamarą Rotolo. Najstarsza córka księcia i wnuczka księżnej Grace Kelly właśnie wystąpiła w pięknej sesji dla amerykańskiego "Harper's Bazaar":

Jazmin GrimaldiHarper's Bazaar

Jazmin Grimaldi, wnuczka Grace Kelly Jazmin Grimaldi, wnuczka Grace Kelly Harper's Bazaar

Dorównać słynnej babci

23-letnia Jazmin Grace Grimaldi swoją słynną babcię zna tylko ze zdjęć, które w dzieciństwie pokazywała jej matka. Nie dość, że nie dorastała na dworze w Monako, to dodatkowo urodziła się kilka lat po tragicznej śmierci księżnej (Grace Kelly zginęła w wypadku samochodowym w 1982 roku, gdy nagle straciła panowanie nad pojazdem). Jest jednak do niej podobna - ma bardzo jasną karnację, blond włosy, które czesze identycznie jak to miała w zwyczaju Grace, jest podobnie smukła i delikatna. Pragnie też, tak jak babcia, zostać aktorką i oczywiście zrobić wielką karierę na ekranie. A może i zdobyć Oscara, tak jak Kelly w 1955 roku.

Jazmin Grimaldi, wnuczka Grace Kelly Jazmin Grimaldi, wnuczka Grace Kelly Harper's Bazaar

Mała księżniczka? Nic z tych rzeczy

Jako że książę Albert nie poślubił matki Jazmin, 23-latka nie ma prawa do tytułu ani do tronu dworu w Monako. Wychowała się w Nowym Jorku. Chodziła do szkoły katolickiej, grała w szkolnej drużynie bejsbolowej, występowała w chórze kościelnym oraz w teatrzyku szkolnym. Dopiero w wieku 11 lat, gdy Albert oficjalnie uznał swoje ojcostwo, jego córka po raz pierwszy przyleciała do Monako. Udało jej się zżyć z ojcem, dziś ma także świetny kontakt z jego żoną, Charlene, księżną Monako. Jazmin była nawet obecna na niedawnym chrzcie bliźniąt, swojego przyrodniego rodzeństwa. Albert łoży też na jej utrzymanie.

Jazmin Grimaldi, wnuczka Grace Kelly Jazmin Grimaldi, wnuczka Grace Kelly Harper's Bazaar

Królewska garderoba

Dla "Harper's Bazaar" Jazmin Grimaldi sfotografował Michael Avedon. Wnuczka księżnej Grace pozuje w przepięknych i wyjątkowo drogich kreacjach, na przykład w sukni ślubnej z kolekcji Very Wang, atłasowej kreacji z kolorowym nadrukiem od Dolce & Gabbana, w złotej sukience od Michaela Korsa, w białych koronkach od Ralpha Laurena oraz w błękitnych jedwabiach z atelier Caroliny Herrery. Co od razu rzuca się w oczy, Jazmin jest wystylizowana na księżną Grace oraz pozuje w charakterystyczny dla niej sposób.

Grace KellyKolaż Lula.pl

A teraz ciekawostka. To już trzeci raz, gdy amerykański "Harper's Bazaar" publikuje sesję zdjęciową z nieznaną wnuczką czy córką gwiazdy. Wcześniej na łamach magazynu mogliśmy oglądać zdjęcia wnuczki Audrey Hepburn oraz córki Romana Polańskiego i Emmanuelle Seigner.

Więcej o: