Top Model 5: oto 14 finalistów. Wśród nich Miss Śląska, futbolista i celebrytka [ZDJĘCIA]

Oglądacie jeszcze "Top Model. Zostań Modelką"? W piątej edycji programu wybrano już 14 finalistów.
Top Model 5, finaliści w sesji na Mazurach Top Model 5, finaliści w sesji na Mazurach fot. Gosia Turczyńska / mat. prasowe TVN

Finaliści Top Model 5 w sesji na Mazurach

Program "Top Model" doczekał się już piątej edycji. Wśród uczestników poprzednich sezonów nie udało się wykreować żadnej top modelki czy top modela, niemniej jednak przez jakiś rok od finału liderzy pozostają popularni i nie narzekają na brak zleceń. Teraz idzie nowa fala. Czy wśród nich znajdzie się ktoś z perspektywami na prawdziwą karierę?

Top Model 2015 - finaliści w sesji zdjęciowej z Mazurfot. Gosia Turczyńska, mat. prasowe TVN

W 5. edycji ponownie dziewczyny konkurują z chłopakami, co trochę utrudnia sytuację, bo jak porównywać modelki i modeli? Po raz kolejny pula finalistów składa się z tych, którzy mają warunki do zawodu i tych, których ciekawy życiorys zdawał się mieć decydujące znaczenie. Na razie czternastkę finalistów mogliśmy zobaczyć w sesji zdjęciowej wykonanej podczas "obozu adaptacyjnego" na Mazurach. Jak myślicie, kto ma szanse na karierę? My będziemy oglądać "Top Model" głównie w oczekiwaniu na gościnny występ Kasi Struss.

Finaliście Top Model 5 - sesja na Mazurachfot. Gosia Turczyńska, mat. prasowe TVN

Finaliści Top Model 5 - sesja na Mazurachfot. Gosia Turczyńska, mat. prasowe TVN

Na planie najlepiej bawią się jurorzy:

Top Model 5, finaliści: Jagoda Judzińska, 26 lat, Sandomierz Top Model 5, finaliści: Jagoda Judzińska, 26 lat, Sandomierz mat. prasowe TVN

Jagoda Judzińska

Jagoda Judzińska, 26 lat, Sandomierz

Opis z mat. prasowych TVN:

Studiuje w Wyższej Szkole Humanistyczno-Przyrodniczej w Sandomierzu. Od dłuższego czasu utrzymuje się sama i pracuje jako kelnerka w znanej z programu Kuchenne Rewolucje sandomierskiej restauracji. Jest chora na bielactwo, ale stara się aby choroba nie miała wpływu na jej życie. Białe plamy jeszcze do niedawna były dla niej dużym problemem. Dzisiaj stara się zaakceptować siebie, a udział w programie ma jej w tym pomóc. Jest zwariowaną, pewną siebie dziewczyną. Bywa szczera aż do przesady, z tego powodu nieraz jest jej wstyd. Nie ma dla niej tematów tabu. Pewnie stąpa po ziemi.

Naszym zdaniem: Piękna dziewczyna, trochę podobna do Mai Salamon. Ma bardzo "modelingową" urodę, jednak na poważną karierę może już być za późno. Nie powinno jej za to przeszkodzić bielactwo, szlaki przetarła tu 21-letnia kanadyjska modelka Winnie Harlow. Trzeba też zauważyć, że Jagoda wygląda wyjątkowo młodo na tle swoich rówieśniczek z "Top Model".

Jagoda Judzińskamat. prasowe TVN

Top Model 5, finaliści: Karolina Gilon Top Model 5, finaliści: Karolina Gilon mat. prasowe TVN

Karolina Gilon

Karolina Gilon, 26 lat, Warszawa

Opis z mat. prasowych TVN:

Karolina ma 26 lat i pochodzi z Mrągowa, ale od 6 lat mieszka w Warszawie. Zajmuje się wizażem, jest promotorką imprez oraz ma swój kanał na YT. Grała w serialu ?Miłośc na bogato?. Jakiś czas temu przeszła operację zmniejszenia biustu, bo źle się czuła, miała bóle kręgosłupa i nie mogła uprawiać sportu. Dużo schudła dzięki diecie i treningom cross fit. Ma bardzo dużo tatuaży. Mama jest dla niej najważniejszą osobą w życiu, wychowywała Karolinę i jej brata samotnie.

Naszym zdaniem: Współpraca "Top Model" i "Miłości na bogato" trwa. Kuriozalny serial wykorzystał popularność Marceli Leszczak z 3. edycji TM, wypromował też kilka celebrytek ze ścianek. Wśród nich Karolinę, która po drastycznej diecie postanowiła spróbować swoich sił w modelingu. Gilon nie liczy raczej na wybieg Paris Fashion Week, ale udział w programie na pewno pomoże jej utrzymać rozpoznawalność.

Karolina Gilonmat. prasowe TVN

Top Model 5, finaliści: Radek Pestka, 19 lat, Gdynia Top Model 5, finaliści: Radek Pestka, 19 lat, Gdynia mat. prasowe TVN

Radek Pestka

Radek Pestka, 19 lat, Gdynia

Opis z mat. prasowych TVN:

Pracuje w sklepie odzieżowym. Uwielbia swoją pracę, jest doskonałym sprzedawcą i klientki cenią jego rady. Moda jest całym jego światem. Mieszka w Gdyni. Mieszka sam od 1,5 roku. Jest dumny z siebie, że w tak młodym wieku sobie radzi. Ma siostrę bliźniaczkę, z którą jest bardzo blisko związany. Prowadzi blog modowy.

Naszym zdaniem: Drobny Radek nie wydaje nam się materiałem na top modela, ale trudno o lepszą promocję dla blogera modowego niż udział w "Top Model".

Radek Pestkamat. prasowe TVN

Aleksandra Ławnik-Sadkowska

Aleksandra Ławnik-Sadkowska, 18 lat, Warszawa

Opis z mat. prasowych TVN:

Ola to 18-letnia warszawianka. W swoim życiu popełniła wiele błędów, które doprowadziły do tego, że musiała zamieszkać w Ośrodku Wychowawczym. Stara się nadrobić szkołę i teraz jest w 2 klasie gimnazjum. Bardzo chciałaby odzyskać zaufanie mamy.

Naszym zdaniem: Aleksandra nie wydaje się najbardziej fotogeniczną uczestniczką tej edycji. Na jej korzyść przemawia młody wiek i trudny życiorys, który na pewno będzie eksponował reżyser programu.

Aleksandra Ławnik-Sadkowskamat. prasowe TVN

Top Model 5, finaliści: Sebastian Zawiliński, 23 lata, Ustroń Top Model 5, finaliści: Sebastian Zawiliński, 23 lata, Ustroń mat. prasowe TVN

Sebastian Zawiliński

Sebastian Zawiliński, 23 lata, Skoczów

Opis z mat. prasowych TVN:

Sebastian mieszka w Ustroniu, gdzie pomaga prowadzić ojcu ośrodek wypoczynkowy. Trenował karate, w wieku 12 lat zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Europy. Jego autorytetem jest ojciec, ponieważ osiągnął wszystko co sobie w życiu zaplanował. Marzy mu się sława i pieniądze.

Naszym zdaniem: Intrygująca twarz, mocne kości policzkowe, dobra sylwetka. Sebastian miałby szanse przejść castingi do pokazów w Mediolanie. Już teraz może myśleć nad uproszczeniem nazwiska.

Sebastian Zawilińskimat. prasowe TVN

Top Model 5, finaliści: Natalia Gulkowska, 21 lat, Warszawa Top Model 5, finaliści: Natalia Gulkowska, 21 lat, Warszawa mat. prasowe TVN

Natalia Gulkowska

Natalia Gulkowska, 21 lat, Warszawa

Opis z mat. prasowych TVN:

Natalia jest warszawianką, ma 21 lat i jest mamą rocznego Franciszka. Jej brat jest modelem i to on ją namawiał od dawna, aby spróbowała swoich sił jako modelka. Ma wiele kompleksów dotyczących swojej figury i brak jej pewności siebie.

Naszym zdaniem: Kompleksy dotyczące figury? Osobliwe. Natalii musi popracować nad pewnością siebie. Warunki ma, więc jej szanse w programie oceniamy wysoko.

Natalia Gulkowskamat. prasowe TVN

Top Model 5, finaliści: Michael Mikołajczuk 22 lat, Żary Top Model 5, finaliści: Michael Mikołajczuk 22 lat, Żary mat. prasowe TVN

Michael Mikołajczuk

Michael Mikołajczuk 22 lat, Żary

Opis z mat. prasowych TVN:

Michael pochodzi z Żar i ma 22 lata. Imię dostał po ulubionym piosenkarzu mamy, Michaelu Jacksonie. Studiuje Wychowanie Fizyczne na Uniwersytecie Zielonogórskim. Bardzo ważną rolę w jego życiu odgrywa mama, z którą rozumieją się bez słów. Mówi, że kocha ją ?jak cały świat i kosmos?. Ma dobre relacje z rodzeństwem. Jest bramkarzem w drugoligowej drużynie piłki nożnej. Jego największym sukcesem jest dostanie się do Akademii Piłkarskiej. Jego marzeniem jest grać w najlepszych klubach lub zostać światowej klasy modelem. Trenował również lekkoatletykę i tenisa stołowego.

Naszym zdaniem: Michael nie przypomina modela, raczej surfera. Jednak na rynku jest zapotrzebowanie na takich chłopaków - wydaje się, że świetnie sprawdziłby się w reklamach.

Michael Mikołajczukmat. prasowe TVN

Top Model 5, finaliści: Justyna Łopian, 19 lat, Bytom Top Model 5, finaliści: Justyna Łopian, 19 lat, Bytom mat. prasowe TVN

Justyna Łopian

Justyna Łopian, 19 lat, Bytom

Opis z mat. prasowych TVN:

Justyna ma 19 lat, pochodzi z Bytomia i jest tegoroczną maturzystką. Jak na Ślązaczkę przystało potrafi mówić gwarą. W 2014 roku została Miss Śląska. Od tego czasu próbuje swoich sił w modelingu. Marzy również o tym, żeby zostać lekarzem. Uważa, że zielone oczy i długie włosy to jej atut. Najbardziej na świecie boi się pająków.

Naszym zdaniem: Justyna jest śliczną dziewczyną, ale śliczna dziewczyna i modelka to nie jest dokładnie ten sam typ urody. Zobaczymy, czy w programie będzie potrafiła pokazać różne emocje i "pazur".

Justyna Łopianmat. prasowe TVN

Top Model 5, finaliści: Andrew Whyte, 27 lat, Warszawa/USA Top Model 5, finaliści: Andrew Whyte, 27 lat, Warszawa/USA mat. prasowe TVN

Andre Whyte

Andre Whyte, 27 lat, Warszawa/USA

Opis z mat. prasowych TVN:

Futbolista, nauczyciel angielskiego. Andre przyjechał do Polski, żeby dołączyć do futbolowej drużyny Warsaw Eagels. Pochodzi ze Staten Island, Nowy Jork. W Stanach ma 3 siostry i jednego brata. Podoba mu się w Polsce, chce tutaj jeszcze zostać. Przez najbliższy rok planuje grać dalej w futbol, a później chciałby zająć się reklamą i sesjami, oczywiście jako model. Gdy był dzieckiem chciał zostać pastorem? lub atletą. Jego marzeniem jest posiadanie Lamborghini, własnej marki muzycznej i drużyny futbolowej.

Naszym zdaniem: w męskim modelingu tak atletyczna sylwetka się nie sprawdza. Ramiona i bicepsy na ogół nie mieszczą się w marynarki z pokazowej kolekcji. Andre nie trafi więc na wybieg, ale do reklam - czemu nie?

Andrew Whytemat. prasowe TVN

Top Model 5, finaliści: Magdalena Stępień Kolesnikow, 24 lata, Wrocław Top Model 5, finaliści: Magdalena Stępień Kolesnikow, 24 lata, Wrocław mat. prasowe TVN

Magdalena Stępień Kolesnikow

Magdalena Stępień Kolesnikow, 24 lata, Wrocław

Opis z mat. prasowych TVN:

Magda na 24 lata i obecnie mieszka we Wrocławiu, gdzie pracuje jako przedstawiciel handlowy. Gdy miała 17 lat wyjechała do Londynu do pracy, gdzie się bardzo usamodzielniła. Ma świetne relacje z mamą, która ją wychowywała sama. Jej tato jest Rosjaninem, ale od wielu lat nie utrzymują kontaktów. Ma silną wolę i konsekwentnie dąży do celu, udało jej się schudnąć 16 kilogramów. Ma za sobą nieudane małżeństwo.

Naszym zdaniem: Wśród konkurentek z programu Magdalena wygląda mało młodzieńczo, co nie najlepiej rokuje u początkującej modelki. Jest za to fotogeniczna i ma doskonałe kości policzkowe, co widać na zdjęciu z mazurskiej sesji.

Magdalena Stępień-Kolesnikowmat. prasowe TVN

Top Model 5, finaliści: Jakob Kosel, 23 lata, Częstochowa Top Model 5, finaliści: Jakob Kosel, 23 lata, Częstochowa mat. prasowe TVN

Jakob Kosel

Jakob Kosel, 23 lata, Częstochowa

Opis z mat. prasowych TVN:

Lubi być w centrum uwagi, uważa się za ideał piękna, ma ogromne powodzenie u kobiet, ale jest wierny swojej dziewczynie. Jego rodzice wyjechali do Niemiec za pracą i tam tez urodził się Jakob i jego rodzeństwo. Obecnie mieszka w Katowicach, gdzie studiuje na AWF. Cała rodzina Jakoba kocha sport. On sam jest ratownikiem, instruktorem pływania, kończy kurs trenera personalnego. Trenował pływanie, przerwał jednak karierę sportową przez młodzieńczy bunt (chociaż ponoć starszy brat łobuzował bardziej).

Naszym zdaniem: Perspektywy są, w mazurskiej sesji poradził sobie bardzo dobrze. Będziemy obserwować.

Jakob Koselmat. prasowe TVN

Top Model 5, finaliści: Kamila Ibrom, 19 lat, Ruda Śląska Top Model 5, finaliści: Kamila Ibrom, 19 lat, Ruda Śląska mat. prasowe TVN

Kamila Ibrom, 19 lat, Ruda Śląska

Kamila Ibrom, 19 lat, Ruda Śląska

Opis z mat. prasowych TVN:

Kamila jest tegoroczną maturzystką, planuje iść na prawo, złożyła już papiery na kilka uczelni. Na co dzień pomaga mamie w prowadzeniu sklepu. Gdy miała dwa lata zmarł jej tato, wychowywała ją mama i babcia. Kamila na casting do programu przyjechała wbrew swojej mamie. Chciała jej udowodnić, że się dostanie, bo ta nie wierzyła, że sprosta konkurencji. Ma chłopaka, który jest piłkarzem. Kamila śmieje się, że piłkarz i modelka to idealna kombinacja.

Naszym zdaniem: Na wszystkich zdjęciach Kamila ma widoczne sińce pod oczami, a modelka musi wyglądać na wypoczętą. Szczególnie, że ten zawód wiąże się z nocami zarwanymi na przymiarkach i kilkunastogodzinnymi lotami.

Kamila Ibrommat. prasowe TVN

Top Model 5, finaliści: Samuel Emanuel Kowalski, 22 lata, Starachowice Top Model 5, finaliści: Samuel Emanuel Kowalski, 22 lata, Starachowice mat. prasowe TVN

Samuel Emanuel Kowalski

Samuel Emanuel Kowalski, 22 lata, Starachowice

Opis z mat. prasowych TVN:

Samuel ma 22 lata, pochodzi ze Starachowic. Jak cała jego rodzina należy do Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej i żyje w zgodzie z biblijnymi naukami. Ma bardzo dobry kontakt z rodzicami i rodzeństwem, szczególnie z siostrą Esterą, która towarzyszyła mu na castingach. Bardzo dba o schludny wygląd i ład wokół siebie.

Naszym zdaniem: na razie Samuel wydaje się być modelem jednej miny, w dodatku mocno naburmuszonej.

Samuel Emanuel Kowalskimat. prasowe TVN

Top Model 5, finaliści: Karolina Pisarek, 18 lat, Szczecinek Top Model 5, finaliści: Karolina Pisarek, 18 lat, Szczecinek mat. prasowe TVN

Karolina Pisarek

Karolina Pisarek, 18 lat, Szczecinek

Opis z mat. prasowych TVN:

Uczennica klasy maturalnej. Planuje studia lingwistyczne. Jej ojciec pracuje za granicą, z tego powodu Karolina mieszkała kilka lat w Niemczech. Chciałaby być wyższa, mieć chociaż 176 cm. Jest bardzo blisko związana ze swoją rodziną. Ma starszą siostrę, która aktualnie mieszka w Holandii.

Naszym zdaniem: młoda, śliczna - Karolina ma szansę. Jej typ urody uchodzi jednak w branży za "komercyjny" i nie wróży wielkich sukcesów po zakończeniu tej edycji.

Karolina Pisarekmat. prasowe TVN

Finalistki Finalistki "Top Model 5" na okładce "Glamour" Glamour

Okładki Glamour z finalistami

Metamorfozy 14-stki finalistów możemy już oglądać na okładkach magazynu "Glamour". Widać na nich np., że Radek i Aleksandra zostali przefarbowani... na platynowy, prawie siwy blond. Początkującym modelom i modelkom w sesji towarzyszyli Osi Ugonoh i Michał Baryza.

Finaliści Glamour

Więcej o: