Pamiętasz Tamagotchi? Kiedy chodziliśmy do szkoły, te rzeczy były naprawdę trendy

Pamiętacie, jak w szkole rozpowszechniały się trendy? Każda z nas chciała mieć to, co koleżanka. Oto 8 kultowych przedmiotów, bez których nie wyobrażamy sobie dnia w podstawówce.

Żyłki do plecenia, czyli filofuny

Umiecie je jeszcze pleść? Totalny szkolny hit! Wyraz prawdziwej przyjaźni (jeżeli taką dostałaś). W każdej klasie był ktoś, kto umiał je robić i uczył wszystkich. Najlepsza pora, aby pleść? Oczywiście w czasie nudnej lekcji!

Gumowe bransoletki

Prawdziwa manifestacja poglądów. Najczęściej można było taką zgarnąć z koncertu, z miejsc które odwiedziliśmy, były na nich nazwy ulubionych zespołów, jakiejś firmy. Bransoletki rozpowszechniły się równie szybko, jak wkrótce zniknęły w krainie obciachu.

Bransoletki nazywane "shag bands"

Pamiętacie je? Każdy kolor ma znaczenie! Różowy kolor na nadgarstku oznacza - "całuję się", czarna bransoletka - seks, błękitna - seks oralny, pomarańczowa - petting, fluorescencyjna -" lubię erotyczne zabawki". Ci bardziej wtajemniczeni i odważni miksują kolory.

 

 

Mała deskorolka, czyli Fingerboard

Czy twój chłopak miał taką? A może sama znasz jakieś sztuczki? Fingerboard to dopiero był szpan. A sprawa nie jest prosta. Trzeba mieć zwinne palce.

Żelowe długopisy

Obowiązkowa rzecz w piórniku każdej dziewczyny. Zeszyty same się nie pokolorują!

Tamagotchi


Sango's Digital Pet Collection by Zet206 on DeviantArt

Położyć spać, nakarmić, sprzątnąć, pobawić się ze swoim zwierzakiem - ile przerw szkole tak spędziłyście? Każda z nas marzyła o psie czy kocie. Gdy rodzice nie chcieli się zgodzić, ratunkiem było Tamagotchi! Nie dało się go pogłaskać, ale wyglądało bardzo cool. Tak cool, że Katy Perry udekorowała nimi sukienkę na tegoroczną Met Galę.

Katy PerryAgencja Gazeta

Karteczki

"Wymienisz się?" - najczęściej zadawane pytanie, gdy ktoś oglądał twoje karteczki. Każda miała swoją koszulkę w klaserze na zdjęcia. Dwa rozmiary - mała i duża. Najlepsze były te z Czarodziejką z Księżyca, z Herkulesem albo Królem Lwem.

Karteczkifot. deviantart.net/tyniusia

Naklejki

Nie było łatwo odpowiednio je przykleić. Każda kartka musiała mieć sens. Odpowiednia kompozycja to podstawa.

Więcej o: