Chcesz zarobić na starych ubraniach? Kilka wskazówek jak skutecznie sprzedać swoje rzeczy w komisie

Sprzedawanie rzeczy z szafy potrafi być prawdziwym wyzwaniem. Te wskazówki z Fashionista.com z pewnością Ci w tym pomogą. Zobacz, jak pozbyć się niechcianych ubrań i jeszcze dobrze na tym zarobić.
Jak sprzedać używane ubrania? Jak sprzedać używane ubrania? Unsplash.com

Wiedz, komu sprzedajesz

Zanim zaczniesz wydobywać ubrania z szafy, zastanów się nad komisami, w których chciałabyś je wystawić. Każdy ze sklepów ma w końcu swoje własne preferencje, jeśli chodzi o style i marki. Jeden z komisów może przyjmować rzeczy jedynie z metką od popularnego projektanta, a drugi właściwie każdą rzecz. To samo tyczy się trendów.

Tekst pochodzi z serwisu Fashionbiznes.pl

fashionbiznes.pl

 

Zobacz także:

Znajdź KOMIS w swoim mieście. Przewodnik

Komisy w Polsce

 

Jak zarobić na starych ubraniach? Jak zarobić na starych ubraniach? Unsplash.com

Upewnij się, że ubrania są w dobrym stanie

Komisy nigdy nie przyjmą rzeczy, które nie są modne lub są w słabym stanie. Wybierane są także ubrania, które nie mają więcej niż dwa lata, ale jeśli próbujesz sprzedać coś ponadczasowego, może zostać to przyjęte. Dotyczy to dżinsów, skórzanych kurtek lub torebek od projektantów. Nie będzie miało jednak znaczenia jak bardzo niedawno kupiona została rzecz, jeśli nie będzie w idealnym stanie. Plamy, rozdarcia, rozchodzące się szwy - to nie przejdzie. Dobrym sposobem na ocenienie stanu rzeczy jest zastanowienie się, czy oddałbyś ją przyjacielowi. Jeśli tak - sprzedaj je w komisie. Jeśli nie - oddaj charytatywnie lub wrzuć do pojemnika na odzież używaną.

Jak kupować podczas wyprzedaży? Jak kupować podczas wyprzedaży? NICK KARVOUNIS/ unsplash.com

Oryginalne opakowanie podnosi wartość

Pudełka, woreczki na kurz, pokrowce - zachowuj je wszystkie! Warto też zostawiać paragony. Im więcej pozostaje z oryginalnego opakowania, tym większą wartość otrzymuje ubranie. Pomaga to również obsłudze komisu w odróżnianiu podróbek od oryginałów, szczególnie jeśli chodzi o torby. Rzeczy z opakowaniem sprzedają się częściej.

Jak sprzedawać stare ubrania? Jak sprzedawać stare ubrania? Unsplash.com

Nie oczekuj od razu zarobku

Komisy wycenią Twoją rzecz nieco taniej, niż jej wcześniejsza wartość. Dopiero wtedy odzież trafi do sklepu na określoną liczbę dni - 30, 60 lub 90. Jeśli rzecz się nie sprzeda, możesz zostawić ją na dłużej, ewentualnie zmniejszając cenę. Jeśli rzecz się sprzeda - gratulacje! Dostaniesz kwotę, która zależy od komisu. Niektóre sklepy wypłacają wystawiającym 50% wartości ich rzeczy, jeśli zaś odzież jest wyjątkowo droga ? kwestia ta pozostaje do ustalenia.

Jak zarobic na starych ubraniach Jak zarobic na starych ubraniach JOHNNY BRIDGES/unsplash.com

Wyrób sobie nawyk

Im szybciej wystawisz niechcianą rzecz, tym większą kwotę możesz otrzymać. Wyrób sobie nawyk w chowaniu oryginalnych opakowań i rachunków. Nie tylko zapobiegnie to zatłaczaniu szafy niepotrzebnymi rzeczami, ale także da Ci zastrzyk gotówki!

Jak zarobić na starych ubraniach? Jak zarobić na starych ubraniach? IVAN ZHUKEVYCH/ unsplash.com

Oceń wartość odsprzedaży zanim kupisz coś nowego

Kiedy kupujesz nowe rzeczy, rób notatki o ewentualnym odsprzedaniu ich później. Możesz użyć aplikacji Real Book, która dostarczy Ci informacji o aktualnej wartości danej rzeczy.

Więcej o: