Znudził ci się zwykły fitness czy bieganie? Na te zajęcia będzie chciało się chodzić!

TBC? Crossfit? Siłownia? Nuda! Jeżeli nie masz już ochoty na tradycyjne zajęcia sportowe, zobacz, jakie stają się teraz naprawdę modne!
Ćwiczenia na trampolinach Ćwiczenia na trampolinach MARCIN WOJCIECHOWSKI

Fitness na trampolinach

Zwykły aerobik nie stanowi już dla ciebie wyzwania? Teraz wyobraź sobie, że wszystkie ćwiczenia wykonujesz... skacząc. Jumping fitness to zajęcia, które praktycznie w całości odbywają się na specjalnych, małych trampolinach z podpórką.

Trening składa się przede wszystkim z kombinacji najróżniejszych skoków, biegów i przysiadów. Niektóre ćwiczenia wykonuje się na podłodze obok trampoliny lub tylko się o nią opierając. Niestabilna powierzchnia sprawia, że nasze mięśnie pracują o wiele bardziej intensywnie niż na zwykłej podłodze. Godzina szybkiego podskakiwania może naprawdę porządnie zmęczyć i spalić sporo kalorii.

Park trampolin Hangar 646 Park trampolin Hangar 646 facebook.com/ hangar 646

Parki trampolin

Jeżeli nie przepadasz za zorganizowanymi zajęciami grupowymi, ale masz ochotę na coś innego niż zwykłe bieganie, basen czy siłownię, wybierz się do parku trampolin. Takich miejsc jest coraz więcej i stają się coraz bardziej popularne. Nie ważne czy akrobatyka jest ci zupełnie obca, czy potrafisz zrobić kilka sztuczek, na pewno będziesz się dobrze bawić i porządnie zmęczysz.

Zwykle, na salę z trampolinami wchodzi się na godzinę. Jeśli nie bierzesz udziału w żadnym zorganizowanym treningu i tak nie będziesz pozostawiony sam sobie. W tego typu parkach znajdziemy trenerów, którzy nie tylko kontrolują sytuację, ale także pomogą ci w razie wątpliwości czy nauczą nowych ruchów.

Fit balet Fit balet instagram.com/lindellington

Fit balet

Nie możesz się zdecydować czy wolisz taniec czy zwykły fitness? Fit balet może być rozwiązaniem dla ciebie. Zajęcia budują siłę oraz wzmacniają i rozciągają mięśnie. Dzięki ćwiczeniom przy możemy wypracować silną, ale smukłą sylwetkę. To właśnie dlatego fit balet jest bardzo często wybierany przez modelki i aktorki.

Skuteczność fit baletu może potwierdzić Margot Robbie, która by przygotować się do roli Harley Quinn, trenowała po kilka godzin dziennie. Większość czasu spędzała właśnie na ćwiczeniach baletowych.

twerkout twerkout Twerkout by Domi

Twerkout

To kolejna propozycja dla miłośniczek tańca, które poszukują mocnego wycisku. Twerkout to połączenie popularnego od jakiegoś czasu stylu tańca - twerk z elementami aerobiku. To intensywny trening kardio, który dodatkowo wzmocni wszystkie grupy mięśni, przede wszystkim nogi i brzuch.

Poza intensywnym treningiem, jest to przede wszystkim dobra zabawa. Podczas godzinnego treningu można się wyszaleć jak na całonocnej imprezie i podbudować kondycję.

Joanna Jędrzejczyk Joanna Jędrzejczyk ROBERT ROBASZEWSKI

Sztuki walki

Jeszcze kilka lat temu, dziewczyn na treningach sztuk walki było naprawdę mało. Na szczęście bardzo szybko się to zmienia i kobiet na salkach przybywa. Niezależnie od tego, jaki sport wybierzesz, będzie to świetny sposób na zbudowanie kondycji, siły pewności siebie. Zajęcia będą wymagać od ciebie wiele samozaparcia, cierpliwości i pracy.

W nagrodę będziesz mogła cieszyć się sprawnym i pięknym ciałem. Wystarczy spojrzeć na jedną z najpopularniejszych modelek świata - Gigi Hadid. Modelka już jakiś czas temu włączyła do swojego treningu elementy boksu i nie przestaje go zachwalać.

Nie wiesz, który sport wybrać? Jeżeli zależy ci na samoobronie, spróbuj brazylijskiego jiu jitsu. Kondycję zbudujesz na boksie czy muay thai.

Więcej o: