12 typów sylwetek według Trinny i Susannah

Kilka lat temu Trinny i Susannah wydały książkę "Księga kobiecych sylwetek", w których zaprezentowały precyzyjny podział sylwetek na 12 typów i porady dotyczące korzystnego ubierania się. Zobaczcie jak to działa na przykładzie gwiazd.
Halle Berry Halle Berry kolaż Lula

Halle Berry - KRĘGIEL

Sylwetka "kręgiel" nie ma raczej problemów z górą, ma piersi średniej wielkości, szczupłą talię, brzuch w normie, natomiast bardziej "rozłożysty" dół: masywne uda i łydki.

Przy takiej sylwetce stylistki radzą unikać streczowych spodni, rurek, ołówkowych spódnic na rzecz fasonów, które optycznie wyszczuplą nogi. Lepsze byłyby szerokie spodnie lub rozkloszowana spódnica.

Co powinnaś nosić? Kręgiel

figury - Kręgiel

Renee Zellweger Renee Zellweger kolaż Lula

Renee Zellweger - KIELICH

Typ "kielicha" ma długie nogi, ale rozbudowaną górę: szerokie ramiona, duże piersi i brak talii.

Takie osoby powinny unikać luźnych sukienek na rzecz dopasowanych do sylwetki. Trzeba pamiętać o wycięciach przy ramionach - u Renee pomarańczowa sukienka je optycznie poszerza i wisi na aktorce.

Co powinnaś nosić? Kielich

figury - Kielich

Salma Hayek Salma Hayek kolaż Lula

Salma Hayek - KLEPSYDRA

"Klepsydra" to uosobienie klasycznego wyobrażenia o kobiecości, ma "rubensowskie kształty", czyli przede wszystkim duże piersi, szerokie biodra, duże uda oraz szczupłą talię.

"Klepsydra" nie powinna zwiększać dysproporcji między poszczególnymi partiami ciała. Niekorzystnie wyglądałaby rękawach a la nietoperz, bluzkach z żabotem, spodniach z bocznymi kieszeniami. Dopięta pod szyję bluzka z kokardą i żakiet z podkreślonymi ramionami pogrubiają Salmę.

Co nosić? Klepsydra

figury - klepsydra

Cameron Diaz Cameron Diaz kolaż Lula

Cameron Diaz - ROŻEK

Typ szczupłej chłopczycy, którą wyróżniają małe piersi, długie, szczupłe nogi, smukłe biodra, brak talii, natomiast dosyć szerokie ramiona.

Obcisłe jeansy to ubranie stworzone dla Rożka. Podobnie rozkloszowane spódnice, które nadają "rożkom" kształtów. Monochromatyczna sukienka na ramiączka to nie jest dobry pomysł - eksponuje szerokie, kościste ramiona i mały biust.

Co powinnaś nosić? Rożek

figury - Rożek

Beyonce Beyonce kolaż Lula

Beyonce - WIOLONCZELA

"Wiolonczela" ma szerokie ramiona, duże piersi, uda i pośladki oraz szczupłe łydki.

"Wiolonczele" powinny unikać minispódniczek, W czarnej sukience Beyonce wygląda dobrze, chociaż z ołówkowym krojem również należy być ostrożną. Warto podkreślić, a raczej nadać formę biustowi, np. zakładając bluzkę z dekoltem w kształcie litery V. Drapowania mogą wyglądać korzystnie, jeśli ułożone są w "wyszczuplający" sposób. Zielona sukienka uwypukla krągłości Beyonce.

Co powinnaś nosić? Wiolonczela

figury - Wiolonczela

Beth Ditto Beth Ditto kolaż lula.pl

Beth Ditto - JABŁKO

Główną cechą jabłka jest duży brzuch i przeważnie ubrania sprawia mu duży problem. "Jabłko" ma piersi średniej wielkości i płaską pupę.

Będąc "jabłkiem" przede wszystkim, należy unikać spodni z wysokim stanem, jeansów, obcisłych bluzek, puchowych kurtek, plisów. Ważny jest dobrze dobrany biustonosz. Korzystnie będą wyglądały odcinane pod biustem bluzki z lekkimi drapowaniami - chociaż mogłoby się wydawać, że drapowania dodatkowo pogrubią, tak nie jest - mają odwrócić uwagę od tuszy. Spódnice natomiast powinny zapinać się z boku i mieć płaski przód. Beth Ditto jest wyjątkowym przykładem, ponieważ świadomie nie przestrzega żadnych zasad dotyczących stylu, bawi się modą, prowokuje. Ale nawet przy takim podejściu warto wiedzieć, jak można wyglądać lepiej. W niebieskiej sukience Ditto prezentuje się korzystnie. Złoty pasek odwraca uwagę od brzucha i podkreśla biust. Niestety rzemyki na łydkach optycznie skracają nogi.

Co powinnaś nosić? Jabłko

Jabłko

Gwyneth Paltrow Gwyneth Paltrow kolaż Lula

Gwyneth Paltrow - KOLUMNA

"Kolumna" jest wysoka i szczupła. Ma długie nogi, wąską talię oraz ramiona i biodra tej samej szerokości. Wydawałoby się, że to prosta do ubrania sylwetka, ale kobiety często skarżą się, że wyglądają mało kobieco.

Będąc "Kolumną" lepiej unikać bezkształtnych żakietów, prostych sukienek, rzeczy z obniżonym stanem. Rozkloszowana spódnica podkreśli talię, a zdobiona bluzka przełamie smukłą sylwetkę "Kolumny". W długiej, misternie skrojonej, podkreślającej kształty i "urozmaicajacej" sylwetkę sukni Gwyneth wygląda bardzo kobieco. Czarna sukienka wygląda na aktorce jak prostokąt, który zaraz się zsunie.

Co powinnaś nosić? Kolumna

figury - Kolumna

Hilary Clinton Hilary Clinton kolaż Lula

Hilary Clinton - DZWON

"Dzwon" wyróżnia się smukłą sylwetką, ale kształtną pupą i wydatnymi udami. Ma drobne ramiona, małe piersi i szczupłą talię.

Trinny i Susannah same przyznają, że spotkały niewiele sławnych "Dzwonów". To raczej sylwetka, którą nabywa się z wiekiem. Będąc "Dzwonem" warto unikać wszelkiego rodzaju bufek, falban, szczególnie "na dole". Wąskie spodnie lepiej zamienić na szersze.

Co powinnaś nosić? Dzwon

figury - Dzwon

Scarlett Johansson Scarlett Johansson kolaż Lula

Scarlett Johansson - WAZON

"Wazon" jest szerszą formą "klepsydry". Ma duże piersi i proporcjonalny do nich obwód bioder. Ma łagodniej wciętą talię, szczupłe uda i nogi.

Mając taką sylwetkę lepiej unikać falbanek przy szyi, zabudowanych dekoltów, golfów. Korzystne za to są bufki, które optycznie "odciążą" biust. Głęboki dekolt, np. w kształcie V, nadaje biustowi formę.

Co powinnaś nosić? Wazon

figury - Wazon

Jennifer Hudson Jennifer Hudson kolaż Lula

Jennifer Hudson - CEGŁA

"Cegła" ma dosyć masywną sylwetkę: szerokie ramiona, masywne uda i łydki i brak talii.

Lepiej unikać mini, obszernych marynarek, obcisłych spodni. Podwyższona talia to dobry pomysł. Ale przesadnie obcisła sukienka - już nie.

Co powinnaś nosić? Cegła

figury - Cegła

Uma Thurman Uma Thurman kolaż Lula

Uma Thurman - LIZAK

Kobieta o typie sylwetki "lizak" ma duży biust i szczupłe, długie nogi, smukłe biodra i szczupłą talię. Ale wbrew pozorom nie łatwo ją ubrać, ma też tendencję do garbienia.

Będąc "Lizakiem" lepiej unikać golfów i spodni z wysokim stanem. Lepsze byłyby spodnie dzwony, które równoważyłyby duży biust. Dobre są drapowane dżerseje, które urozmaicają sylwetkę. Idealnym przykładem jest beżowa sukienka Umy. Linie drapowań zbiegają się pod biustem i jednocześnie nadają kształtów talii, biodrom i piersiom. Czarna sukienka to zły pomysł - Uma wygląda jakby była w worku.

Co powinnaś nosić? Lizak

figury - Lizak

Katie Holmes Katie Holmes kolaż Lula

Katie Holmes - GRUSZKA

Typ "gruszki" ma największy problem z masywnymi udami i łydkami. Często nie jest to problem otyłości, tylko budowy ciała. "Górę" za to ma bezproblemową: dosyć małe piersi, płaski brzuch, smukłą talię.

"Gruszka" powinna unikać obcisłych jeansów, butów wiązanych w kostce, ołówkowych spódnic. Jeżeli mamy bardziej niekorzystny "dół", warto przyciągnąć uwagę do górnej części ciała - i nosić ozdobne bluzki ze zwiewnych materiałów, bufki, srebrne materiały... Trinny i Susannah stanowczo odradziłyby Katie ten fason jeansów, chociaż wiadomo, że aktorka je uwielbia.

Co powinnaś nosić? Gruszka

figura : gruszka

Więcej o: