Poznajcie projektantów z FashionPhilosophy Fashion Week Poland

Rozpoczęły się najważniejsze pokazy podczas polskiego tygodnia mody. Przekonajcie się na czyją prezentację warto iść i kim są gwiazdy Alei Projektantów FashionPhilosophy Fashion Week Poland.
Aga Pou Aga Pou fot. mat. prasowe

Aga Pou

Pod pseudonimem Aga Pou kryje się Agnieszka Wyrwał, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. w 2010 roku uzyskała dyplom na wydziale Tkaniny i Ubioru. Od kilku lat jest główną projektantką i właścicielką firmy odzieżowej "Na Pokaz". Projektowanie ubiorów to dla niej radość połączona z pasją. Ostatnia kolekcja została zatytułowana "zaplątani" łącząca nowoczesność z polską tradycją strojów ludowych.

Kolekcję Aga Pou będzie można obejrzeć podczas polskiego tygodnia mody. Dzisiaj o godzinie 14:00.

Agata Koschmieder Agata Koschmieder fot. mat. prasowe

Agata Koschmieder

Agata Koschmieder jest projektantką i kostiumografem. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. W 2004 roku otrzymała wyróżnienie Krajowej Izby Mody oraz wyróżnienie Wydziału Tkaniny i Ubioru łódzkiej ASP w konkursie ?Projekt? 2004. Jej dorobek jest godny podziwu. Współpracowała m.in. z Arkadiusem, Patricią Field, współtworzyła kostiumy do inscenizacji sztuki Don Giovanni w reż. Mariusza Trelińskiego, a obecnie jest dyrektorem artystycznym Domu Mody Forget-me-Not i wykładowcą w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie.

Kolekcję Agata Koschmieder można będzie zobaczyć w Łodzi w niedzielę o 21:00.

FashionPhilosophy Fashion Week Poland - wiosna 2011, kolekcja Agata Wojtkiewicz FashionPhilosophy Fashion Week Poland - wiosna 2011, kolekcja Agata Wojtkiewicz fot. Michał Stępień

Agata Wojtkiewicz

Agata Wojtkiewicz to znana projektantka mody słynąca z kreacji ślubnych, koktajlowych i wieczorowych. Agata była wielokrotnie wyróżniana w konkursach "Złota Nitka" MTŁ i "Złota Fastryga" MTP. Jako jedna z niewielu projektantów prezentuje swoje kolekcje na każdym Fashion Week Poland. Została wyróżniona w publikacji "Modą Zaklęci ? antologia polskich projektantów", a jej kreacje zostały zaprezentowane w finale polskiej edycji "Top Model".

Pokaz Agaty odbędzie się w sobotę o 16:00.

Agnieszka Maciejak Agnieszka Maciejak fot. mat. prasowe

Agnieszka Maciejak

Agnieszka Maciejak jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ukończyła Wydział Grafiki. Ostatnio zadebiutowała jako reżyser, tworząc video pt. "Caleidoscope". Jego premiera miała miejsce podczas jesiennej edycji London Fashion Week 2010. Ta wszechstronnie utalentowana artystka inspiruje się modernizmem. W projektowanych kolekcjach często używa mocno zróżnicowanych materiałów, takich jak skóra i jedwab, winyl z szyfonem lub wełna i tiul przez co nazywana jest "królową kontrastów".

Pokaz Agnieszki Maciejak - sobota 21:00.

Aleksandra Kmiecik Aleksandra Kmiecik fot. mat. prasowe

Aleksandra Kmiecik

Aleksandra Kmiecik ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi uzyskując dyplom na Wydziale Tkaniny i Ubioru. W 2009 roku wzięła udział w konkursie "Złota Nitka" podczas którego wspólnie z Małgorzatą Matuszewską zaprezentowała kobiecą kolekcję zatytułowaną "Symetry of Water Colour". Zdobyły wyróżnienie. Podczas aktualnego tygodnia mody Aleksandra pokaże własną kolekcję pt. "Kobieta symetryczna".

Kolekcję Aleksandry Kmiecik można będzie zobaczyć w Łodzi w sobotę o 16:00.

Berenika Czarnota Berenika Czarnota fot. mat. prasowe

Berenika Czarnota

Berenika Czarnota ukończyła z wyróżnieniem Wydział Tkaniny i Ubioru na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W latach 2006/2007 wspólnie z Faustyną Król zaprojektowała kolekcje "Lady Kokoszka" i "Lady Vachette", o których głośno było w mediach i branży. Jej kolejna, indywidualna już kolekcja pt.: "Borrowed from the past" zainspirowana została modą ulicy oraz stylem vintage, w 2008 r. zdobyła trzy ważne nagrody dla najlepszego dyplomu ASP w Łodzi: Nagroda firmy Monnari, Nagroda Prezydenta Miasta Łodzi, Nagroda firmy Coats. Zwyciężyła również w konkursie "Design your Future" organizowanym przez firmę LPP, dzięki czemu rozpoczęła współpracę ze znaną, polską sieciówką. Po przerwie wróciła do tworzenia autorskich kolekcji.

Berenika Czarnota swoją najnowszą kolekcję zaprezentuje w niedzielę o godzinie 14:00.

BOHOBOCO BOHOBOCO fot. mat. prasowe

BOHOBOCO

BOHOBOCO to młoda, ale już bardzo znana marka. Duet polskich projektantów: Michał Gilbert Lach i Kamil Owczarek szturmem zdobyli serca fanek mody lubiących funkcjonalność, wygodę i klasę. Nam przypadli do gustu dzięki profesjonalnemu podejściu do biznesu. Zachwycił nas pokaz, kampanie, jak i kolekcje. Swój styl charakteryzują jako kosmopolityczną mieszankę stylów charakterystycznych dla najważniejszych stolic mody.

Najnowszą kolekcję BOHOBOCO można będzie podziwiać w niedzielę o 20:00.

Ewa Kozieradzka - Kurpeta Ewa Kozieradzka - Kurpeta fot. mat. prasowe

Ewa Kozieradzka - Kurpeta

Ewa Kozieradzka-Kurpeta, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (Wydział Malarstwa i Grafiki) i Uniwersytetu Jean Moulin III we Francji. Współpracowała z czołowymi polskimi firmami konfekcjonerskimi, jak Cora Garwolin, Modena i Telimena. Brała udział w wielu targach i pokazach mody w Europie m.in.: w Dusseldorfie, Lyonie, Londynie, Edynburgu, Glasgow, Manchesterze, Poznaniu, Kijowie, Wilnie, Moskwie, Wrocławiu, Warszawie, Łodzi.

Ewa Kozieradzka - Kurpeta pokaże swoje kreacje w niedzielę o 17:00.

GROME DESIGN  GROME DESIGN fot. mat. prasowe

GROME DESIGN

Założycielką marki GROME DESIGN jest Natalię Grott-Mess, absolwentka ASP w Warszawie oraz architektury w L'Ecole d'Architecture la Villette de Paris. Marka powstała w 2009 roku. Wyróżnia się architektonicznymi konstrukcjami, w których forma wysuwa się na pierwszy plan. Kroje są minimalistyczne, ale wyrafinowane a kreacje ozdabiają interesujące detale.

Na pokaz GROME DESIGN  zapraszamy dzisiaj o 15:00.

Hexeline Hexeline fot. EAST NEWS

HEXELINE

HEXELINE to łódzka firma powstała w 1981 roku przez panią Halinę Zawadzką. Dzięki ugruntowanej pozycji na rynku odzieżowym sprawia, że jest jedną z ważniejszych marek w branży mody kobiecej. Kolekcje HEXELINE to połączenie wysokiej jakości z wyrafinowanym stylem. Słynie z klasycznych strojów biznesowych i eleganckich kreacji na wieczór, ale w jej ofercie nie brakuje również casualowych ubrań.

Kreacje Hexeline zobaczymy w sobotę o 18:00.

Joanna Klimas Joanna Klimas fot. mat. prasowe

Joanna Klimas

Joanna Klimas to weteranka polskiej branży odzieżowej. Projektowaniem postanowiła się zająć 1994 roku, po przejęciu firmy konfekcyjnej. Jej pierwsze, minimalistyczne projekty okrzyknięto rewolucją w polskiej modzie lat 90., która była zdominowana przez zachodni przepych. W 2001 Joanna Klimas zajęła się projektowaniem kostiumów do przedstawień operowych, m.in. do "Oniegina" w reżyserii Mariusza Trelińskiego, by po 7 latach przerwy powrócić do branży odzieżowej.

Joanna Klimas zaprezentuje najnowszą kolekcję w niedzielę o godzinie 16:00.

Łukasz Jemioł fot. EAST NEWS (ZEPPELIN) Łukasz Jemioł fot. EAST NEWS (ZEPPELIN) Łukasz Jemioł fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Łukasz Jemioł

Łukasz Jemioł ukończył ASP w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Jest laureatem głównych nagród najważniejszych konkursów dla projektantów - "Złota Nitka", "Oskary Fashion de Lux pret-a-porter", "Moda Folk" oraz dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia w dziedzinie sztuki i mody. Stawia na minimalizm i od kilku sezonów stara się nas przekonać do swojego stylu projektowania z tkaniną w roli głównej.

Suknie Łukasza Jemioła będziemy mogli podziwiać w niedzielę o 19:00.

Michał Szulc Michał Szulc fot. mat. prasowe

Michał Szulc

Michał Szulc - projektant, grafik, ilustrator. Asystent w Pracowni Projektowania Ubioru na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych i dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zdobył kilkanaście nagród i wyróżnień w konkursach dla projektantów mody. Współtworzył nowe mundury dla polskiej policji. Został wybrany jak jedyny polski projektant do udział w kampani Levi?s unbuttoned 08/09.  Był uczestnikiem wszystkich dotychczasowych odsłon "Alei Projektantów" podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland.

Michał Szulc zaprezentuje projekty w sobotę o 19:00.

MMC Studio Design MMC Studio Design fot. mat. prasowe

MMC Studio Design

MMC Studio Design to marka założona przez absolwentów Katedry Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi - Ilonę Majer i Rafała Michalaka, którzy na swoim koncie mają nagrodę "Doskonałość Mody 2009" i tytuł "Projektantów Roku". Ich projekty wyróżniają się połączeniem prostej formy i ultranowoczesnych tkanin.

Na pokaz MMC Studio Design zapraszamy w sobotę o 20:00.

Monnari Monnari fot. mat. prasowe

MONNARI

MONNARI to kolejna firma, obok Hexeline, która ma już ugruntowana pozycję. Firma działa na rynku od 1998 roku. Nadal określają się liderem na polskim rynku eleganckiej i markowej odzieży dla kobiet powyżej 30 roku życia, pomimo złożenia wniosku o upadłości w 2009. Mimo to po raz kolejny prezentują najnowszą kolekcję na polskim tygodniu mody. Marka przez lata kojarzyła się klasyczną elegancją, ale ostatnie  kolekcje są kolorowe i żywiołowe.

Kreacje MONNARI zobaczymy w niedzielę o 18:00.

Monika Ptaszek Monika Ptaszek fot. mat. prasowe

Monika Ptaszek

Monika Ptaszek jest absolwentką krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Zajmuje się projektowaniem mody męskiej, ale tworzone przez nią rzeczy trudno przypisać do jednej z płci. Jej projekty mogą nosić kobiety, które lubią męski styl nie tracąc przy tym kobiecości. W swoich kolekcjach projektantka skupia się na eksperymentowaniu z tkaninami, które farbuje, gotuje i zgniata, aby osiągnąć efekt kontrolowanego niedbalstwa.

Kreacje Moniki Ptaszek będzie można zobaczyć dzisiaj o godzinie 16:00.

FashionPhilosophy Fashion Week Poland - wiosna 2011, kolekcja Natalia Jaroszewska FashionPhilosophy Fashion Week Poland - wiosna 2011, kolekcja Natalia Jaroszewska fot. Michał Stępień

Natalia Jaroszewska

Natalia Jaroszewska jest absolwentką ASP w Łodzi i jest jedną z najbardziej znanych projektantek w Polsce. Od prawie 10 lat propaguje w naszym kraju kobiecość w ostentacyjnym tego słowa znaczeniu. Często ubiera gwiazdy na wyjątkowe okazje. To chyba jedyna polska projektantka, która wydała własną książkę - "Chłopczyce, uwodzicielki, damy. Polska moda międzywojnia" - książka powstała z inicjatywy Muzeum Historii Polski, aby przybliżyć historię polskiej mody.

Kolekcja Natalii Jaroszewskiej zostanie zaprezentowana dzisiaj o 17:00.

Natasha Pavluchenko Natasha Pavluchenko fot. mat. prasowe

Natasha Pavluchenko

Natasha Pavluchenko to stała bywalczyni polskiego tygodnia mody chociaż pochodzi z Białorusi. Jest absolwentką białoruskiego Institute of Modern Knowledge. Karierę zaczynała w Rosji, a od 2005 roku prowadzi autorskie atelier w Polsce. Projektuje kolekcje pret-a-porter dla kobiet, ma własną linię dodatków oraz obuwia. W 2010 r. stworzyła dodatkową linię ubrań "NP Jeans" oraz autorską kolekcję mebli koncepcyjnych dla Marbet Style.

Pokaz Natashy Pavluchenko - sobota 14:00.

NENUKKO NENUKKO fot. mat. prasowe

NENUKKO

NENUKKO to grupa projektowa tworząca proste, lekko sportowe stroje unisex, które utrzymane są w miejskim klimacie. Projektanci stawiają na nowoczesne surowce, które zestawiają z prostą formą. Ich styl urzekł niejednego fana casualowej mody.

Najnowszą kolekcję NENUKKO będzie można podziwiać w sobotę o 17:00.

10-lecie duetu Paprocki & Brzozowski 10-lecie duetu Paprocki & Brzozowski fot. EAST NEWS

paprocki & brzozowski

Tej marki raczej nie trzeba przedstawiać. Marcin i Mariusz są absolwentami Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 2000 r. tworzą najsłynniejszy duet w polskiej modzie - paprocki&brzozowski. Po kolekcji dyplomowej w 2002 r., zadebiutowali pierwszą autorską kolekcją w Warszawie, dzięki której zostali uznani ?Projektantami Roku 2004? przez miesięcznik ELLE.

Na pokaz paprocki & brzozowski zapraszamy w sobotę o 22:00.

ZUO Corp. ZUO Corp. fot. mat. prasowe

ZUO Corp.

ZUO Corp. to marka stworzona w 2010 roku przez Dagmarę Rosę i Bartka Michalca. Oferują oni odzież wysokiej jakości, w przystępnej cenie. Projektanci stawiają na dobre tkaniny, uproszczone, geometryczne formy wzorowane na japońskich kreatorach. Zaletą marki jest limitowana ilość sztuk oraz ciekawy koncept punktów sprzedaży.

Pokaz ZUO Corp. - niedziela 15:00.

Więcej o: