Voguepedia - baza wiedzy dla fanów mody!

Redakcja Conde Nast postanowiła stworzyć własną wikipedię i nazwała ją Voguepedia. To prawdziwa skarbnica wiedzy o modzie.
Voguepedia Voguepedia vogue.com

Voguepedia

Vogue to czasopismo nazywane potocznie "biblią mody". Wydawane jest od 1892 roku, a po powstaniu Internetu stworzono platformy style.com i vogue.com, które stały się internetowymi odpowiednikami znanego miesięcznika o modzie. Pokazy, modelki, opisy, informacje - to wszystko można było znaleźć na stronach internetowych redakcji. Brakowało tylko jednego - zbioru tych wiadomości w całość. Tym właśnie jest Voguepedia.

Można powiedzieć, że to nic nowego, gdyż to jedynie zlepek informacji, które można było znaleźć w Internecie, ale modowa Wikipedia wydaje się wszechstronna i lepsza merytorycznie od najsłynniejszej encyklopedii internetowej, którą piszą użytkownicy. Liczymy na to, że będzie aktualizowana na bieżąco. Jest to nowe, wspaniałe źródło informacji o branży mody. Czytajcie dalej, by dowiedzieć się, co będziecie mogli tam znaleźć.

Voguepedia - projekanci Voguepedia - projekanci vogue.com

Voguepedia - projekanci

Wreszcie będziemy mieli pełną listę projektantów i ich biografii. Ten dział jest, póki co, najobszerniejszy i zamiast kilku pozycji w spisie treści jest kilkanaście sylwetek. Oczywiście podpięte zostały pokazy ich kolekcji i wybrane artykuły na ich temat.

Voguepedia - marki Voguepedia - marki vogue.com

Voguepedia - marki

Oczywiście nie mogło zabraknąć również informacji o markach, ale na razie lista nie jest imponująca, ale to przecież początki. Zadziwia nas fakt, że pośród pierwszych opisanych marek jest Vena Cava a nie ma choćby Chanel, ale z pewnością niedługo lista zostanie poszerzona o kolejne wpisy.

Voguepedia - modelki Voguepedia - modelki vogue.com

Voguepedia - modelki

Modelki to domena style.com. Imponująca wyszukiwarka zdjęć jest wielką przewagą stylowego serwisu, który jest jednym z najpopularniejszych w sieci. W style.com brakowało ich biografii, ale teraz możemy je znaleźć w Voguepedii. Podoba nam się informacja o tym ile razy dana modelka pojawiła się na okładce Vogue i kto ją sfotografował. Przykładowo Kate Moss jedynie 8 razy, a Cindy Crawford aż 1.

Voguepedia - osobowości mody Voguepedia - osobowości mody vogue.com

Voguepedia - osobowości mody

Dodatkiem dla wielbicieli ikon mody i osobowości, które swoim stylem tworzą branżę jest zakładka "personalities", bo gdzie indziej, jeśli nie tu, można by umieścić takie sław, jak Alexa Chung, Chloe Sevigny czy Babe Paley. Na uwagę zasługują imponujące opisy.

Voguepedia - uroda Voguepedia - uroda vogue.com

Voguepedia - uroda

Oprócz mody w Voguepedii znalazło się również miejsce na urodę i osoby zajmujące się daną tematyką. W zakładce "beauty" znajdziemy makijażystów, a także dyrektorów działu urody.

Więcej o: