Nagrody Amerykańskiej Izby Mody rozdane!

Wczoraj wieczorem w Nowym Jorku rozdano nagrody CFDA dla najlepszych projektantów za kolekcje na 2011 rok. Zobaczcie, kto wygrał, a kto przegrał.
Proenza Schouler Proenza Schouler fot. kolaż lula.pl

Projektant roku moda damska

Nominowanymi do nagrody za najlepsze kolekcje damskie na 2011 rok zostali: Alexander Wang, Jack McCollough i Lazaro Hernandez z Proenza Schouler oraz Marc Jacobs. Wy wytypowaliście Marca, ale w tym roku nagrodę zgarnął duet Proenza Schouler. Panowie zostali docenieni za kobiece retro w nowoczesnym wydaniu.

Proenza Schouler wiosna/lato 2011 Proenza Schouler wiosna/lato 2011 >>

Michael Bastian Michael Bastian fot. kolaż lula.pl

Projektant roku moda męska

Wśród nominowanych znaleźli się: Michael Bastian, Patrik Ervell i Simon Spurr. Podczas naszego głosowania ta kategoria sprawiła Wam największą trudność i najczęściej zaznaczaliście odpowiedź "Nie mam zdania". Rada CFDA musiała wybrać i postawiła na Michaela Bastiana, który zaskoczył strojami na wiosnę/lato 2011 zainspirowanymi nurkowaniem.

Alexander Wang Alexander Wang fot. kolaż lula.pl

Projektant roku akcesoria

Do tej kategorii nominowano Alexandera Wanga, Jacka McCollougha i Lazaro Hernandeza projektujących dla Proenza Schouler oraz Reed Krakoff. W naszym głosowaniu wybraliście Alexandra i tak samo zadecydowała rada. Najlepszym projektantem roku 2011 w kategorii akcesoria został Alexander Wang. Jego doskonałe botki i niezwykłe torebki są hitem sezonu.

Torba Alexander Wang Torby Alexander Wang >>

Prabal Gurung Prabal Gurung fot. kolaż lula.pl

Swarovski Award moda damska

Co roku firma Swarovski przyznaje swoje nagrody. W 2011 o nagrodę Swarovski Award moda damska walczyli: Joseph Altuzarra, Ashley i Mary-Kate Olsen oraz Prabal Gurung. Wy wybraliście słynne bliźniaczki, ale nagrodę otrzymał Prabal Gurung, który jest jednym z kandydatów na stanowisko dyrektora kreatywnego w domu mody Dior. Zadebiutował zaledwie w ubiegłym roku, a jego ubrania już noszą Michelle Obama, Demi Moore, Zoe Saldana i Oprah Winfrey.

Robert Geller Robert Geller fot. kolaż lula.pl

Swarovski Award moda męska

O nagrodę Swarovski Award moda męska walczył Alexander Wang, Phillip Lim i mało Wam znany Robert Geller, a to właśnie ten ostatni zdobył wyróżnienie.

Eddie Borgo Eddie Borgo fot. kolaż lula.pl

Swarovski Award akcesoria

W 2011 roku przedstawicieli marki Swarovski zachwyciły aż cztery marki oferujących akcesoria. Nominowanymi do nagrody za najlepsze dodatki byli: Alejandro Ingelmo, Eddie Borgo, Jason Wu i Pamela Love. Z tej czwórki wybraliście w głosowaniu Jasona Wu, ale przegrał ona z Eddie Borgo.

Lady Gaga CFDA Awards 2011 Lady Gaga CFDA Awards 2011 fot. EAST NEWS

Wyróżnienia:

Geoffrey Beene nagroda za całokształt twórczości - Marc Jacobs

Specjalne uznanie zarządu CFDA - Arthur Elgort

Nagroda dla ikony mody - Lady Gaga

Nagroda mediów - Hilary Alexander z Telegraph

Nagroda fundatorów - Hal Rubenstein z In Style

Nagroda międzynarodowa - Phoebe Philo z Celine

Więcej o: