10 najlepiej zarabiających aktorek Hollywood

Są znane, piękne i utalentowane. Dziesiątka najlepiej zarabiających aktorek jeszcze przez długi czas będzie królować na czerwonym dywanie i dyktować trendy.

Najlepiej zarabiające aktorki Hollywood

 

W Hollywood mężczyźni zarabiają więcej od kobiet, ale to nie znaczy, że panie radzą sobie gorzej. Forbes wyliczył, że w ostatnim roku, od maja 2010 do maja 2011, dziesięć najlepiej opłacanych aktorek zarobiło łącznie 218 milionów dolarów, a dwie pierwsze - Angelina Jolie i Sarah Jessica Parker zyskały po 30 milionów.

Sarah Jessica Parker

Angelina Jolie Angelina Jolie fot. kolaż lula.pl

Angelina Jolie - 30 milionów dolarów

Angelina Jolie od lat króluje w rankingu najlepiej zarabiających aktorek. W ubiegłym roku zajęła pierwsze miejsce, a w tym dzieli je z Sarah Jessiką Parker. W 2010 partnerka Brada Pitta zarobiła 30 milionów dolarów, głównie dzięki dwóm filmom - "Salt" i "Turysta".

Sarah Jessica Parker Sarah Jessica Parker fot. kolaż lula.pl

Sarah Jessica Parker - 30 milionów dolarów

Sarah Jessica Parker w 2010 wystąpiła w drugiej części filmu "Seks w wielkim mieście", który zarobił 290 milionów dolarów. Zaprojektowała również kolekcję we współpracy z marką Halston i ma linię zapachów m.in. Lovely, Covet i NYC, które przyniosły jej 18 milionów zysków.

Jennifer Aniston Jennifer Aniston fot. kolaż lula.pl

Jennifer Aniston - 28 milionów dolarów

Ponownie, jak w roku ubiegłym, na drugim miejscu znalazła się była żona Brada Pitta. Jennifer Aniston w 2010 zarobiła 28 milionów dolarów. Jest jedną z aktorek, na której filmy przychodzą tłumy niezależnie od tego, czy są dobre.

Robert Pattinson i Reese Witherspoon na francuskiej premierze Water for Elephants Robert Pattinson i Reese Witherspoon na francuskiej premierze Water for Elephants kolaż Lula.pl

Reese Witherspoon - 28 milionów dolarów

Mimo że jej ostatni film "How Do You Know" był kolosalną klapą nie przeszkodziło to zdobywczyni Oscara zarobić 28 milionów dolarów, dzięki czemu Reese Witherspoon trafiła na drugie miejsce razem z Jennifer Aniston.

Julia Roberts Julia Roberts fot. kolaż lula.pl

Julia Roberts - 20 milionów dolarów

Trzecie miejsce również zajmują dwie aktorki. Julia Roberts i Kristen Steward zarobiły po 20 milionów dolarów. Mimo, że kariera Julii zwolniła od czasów "Notthing Hill" to nadal jest ona jedną z najbardziej lubianych aktorek. Film "Eat Pray Love" zarobił 205 milionów dolarów. Piękna Julia zarabia również na kontrakcie Lancome oraz kawy Lavazza. Za 45 sekundowe wystąpienie w reklamie kawy Roberts zarobiła 1,2 mln euro.

Kristen Stewart Kristen Stewart fot. kolaż lula.pl

Kristen Stewart - 20 milionów dolarów

Popularność Kristen Steward ostatnio słabnie. Film "The Runaways" zarobił tylko 4,6 milionów dolarów, ale dwie części "Breaking Dawn" sagi o wampirach przyniosą jej znowu takie zyski, że powróci do czołówki.

Katherine Heigl Katherine Heigl fot. kolaż lula.pl

Katherine Heigl - 19 milionów dolarów

Odejście z serialu "Chirurdzy" okazało się dobrym posunięciem, bo Katherine Heigl została okrzyknięta nową królową romantycznych komedii. W ubiegłym roku wyprzedziła takie sławy, jak Cameron Diaz czy Sandra Bullock.

Cameron Diaz Cameron Diaz fot. kolaż lula.pl

Cameron Diaz - 18 milionów dolarów

Cameron Diaz największy sukces (rola w filmie "Maska") odniosła 17 lat temu, ale nadal utrzymuje się w czołówce najpopularniejszych i najważniejszych aktorek. I choć ostatnio popularność w mediach zawdzięcza głównie, dzięki relacji z gwiazdą koszykówki Alexem Rodriguezem a nie sukcesom filmowym, to i tak w ubiegłym roku zarobiła 18 milionów dolarów.

Sandra Bullock Sandra Bullock fot. kolaż lula.pl

Sandra Bullock - 15 milionów dolarów

Po zdobyciu Oscara i kryzysie małżeńskim Sandra Bullock zrobiła sobie przerwę i nie wzięła udziału w żadnym filmie w ostatnich 12 miesiącach. Jednak ulubienica fanów romantycznych komedii powróci na ekrany z filmem "Extremely Loud and Incredibly Close" na podstawie powieści Jonathana Safrana Foera.

Meryl Streep Meryl Streep fot. kolaż lula.pl

Meryl Streep - 10 milionów dolarów

Dziesiątkę najlepiej zarabiających aktorek zamyka Meryl Streep z 10 milionami dolarów. Po przerwie dama kina powróci z rolą Margaret Thatcher z filmu "The Iron Lady" w reżyserii Phyllidy Law.

Więcej o: