Trend alarm: MEGA rzęsy!

Dla większości kobiet maskara jest najważniejszym kosmetykiem używanym do makijażu. I słusznie, bowiem w nadchodzącym sezonie to właśnie na ten akcent będziemy zwracać największą uwagę!
Jesień zima 2011/2012 Gucci Jesień zima 2011/2012 Gucci EAST NEWS/

Akcent na oko

O ile w tym sezonie w makijażu - zwracaliśmy uwagę głównie na kolory, o tyle w nadchodzącym sezonie jesiennym, będziemy przygaszać neonowe odcienie, a podkreślać urodę w trochę inny sposób.

Jesień zima 2011/2012 Gucci Jesień zima 2011/2012 Gucci EAST NEWS/

Gucci

Tej jesieni rzęsy mają być pomalowane aż do przesady - a pożądany przez nas efekt powinien być "lalkowy". Oczywiście wszystko to należy połączyć ze starannym makijażem twarzy. Cera powinna wyglądać nieskazitelnie i świeżo.

Elementem doskonale dopełniającym całość wizerunku są niezwykle modne wiśniowe usta.

Taki look mieliśmy okazję oglądać podczas pokazu jesienno-zimowej kolekcji Gucci.

Pokaz jesienno-zimowej kolekcji Miu Miu Pokaz jesienno-zimowej kolekcji Miu Miu Fot. EastNews

Miu Miu

Zupełnie inny efekt możemy podejrzeć na zdjęciach z pokazu Miu Miu (również mowa o kolekcji jesienno-zimowej na rok 2011/2012). Mimo, że i tu rzęsy są głównym elementem makijażu, przy bladych ustach - wizaż nabiera zupełnie innego charakteru.

By dodatkowo podkreślić efekt  warto zrobić przy dolnej linii rzęsy kreskę białą kredką!

Ready to wear fall winter2011-12  MIU_MIU_Paris_Fashion_Week_march_2011_  PHOTO: EAST NEWS / ZEPPELIN

Pokaz Miu Miu jesień zima 2011/2012 Pokaz Miu Miu jesień zima 2011/2012 EAST NEWS/x

Jak malować?

Zacznij od zalotki. To tylko kilka sekund, a podkręcone rzęsy sprawią, że oko będzie wyglądało na większe. Pamiętajmy jednak, że używamy jej tylko na czyste, niepokryte tuszem rzęsy. Nigdy, gdy są pomalowane! Zasychająca maskara może skleić rzęsy z zalotką, a przecież nie o depilację nam tutaj chodzi.

Wybierając produkt pamiętaj, że niezależnie, czy będzie miał funkcję pogrubiania, wydłużania, czy podkręcania, zawsze maluj rzęsy od nasady.

Oczywiście, aby uzyskać taki efekt - warto pomalować rzęsy trzykrotnie.

GUCCI_Milan_Fashion_Week_february_2011 GUCCI_Milan_Fashion_Week_february_2011 EAST NEWS/

Niekoniecznie te sztuczne

Możemy oczywiście rzęsy przedłużyć. Wiemy doskonale, że żaden tusz nie zastąpi syntetycznych, długich rzęs i ich spektakularnego efektu, ale wcale nie o taki w tym przypadku nam chodzi.

Więcej o: