Nowy trend - two tone hair w wydaniu ekstremalnym. Hit czy kit?

O koloryzacji typu two - tone hair pisaliśmy nie raz. Gwiazdy wciąż bardzo chętnie na nią stawiają. Co powiecie na trochę bardziej ekstremalne wydanie kolorystyczne? Niebanalny pomysł, czy totalny kicz?
Ashish pokaz jesień zima 2011/2012 Ashish pokaz jesień zima 2011/2012 Fot. eastnews

Klasyczny two - tone hair

Two tone hair w wydaniu klasycznym wygląda mniej więcej tak, jak na pokazie jesienno-zimowej kolekcji Ashish.

Jest to jeden z najpopularniejszych fryzjerskich trendów ostatniego czasu. To, co jedni nazywają modnymi odrostami, profesjonalnie nazywa się two tone hair. Innymi słowy znaczna część końcówek włosów różni się od ich koloru u nasady. Mimo tego, że różnica jest dosyć wyraźna - jeśli koloryzacja zrobiona jest prawidłowo - będzie wyglądała naturalnie.

By przejście między odcieniami było widoczne - ciemniejsza część włosów powinna mieć co najmniej 10 - 15 centymetrów. Jeśli zależy ci na bardziej naturalnym efekcie - postaw na  pojaśnienie o ton lub dwa. Wówczas oba odcienie przenikają się, nie tworząc wyraźnej granicy. Kolory powinny pozostawać w tej samej tonacji.

Ashish pokaz jesień zima 2011/2012

Drew Barrymore Drew Barrymore THEO KINGMA / REX FEATURES/EAST NEWS/Theo Kingma / Rex Features

Drew Barrymore

Wśród gwiazd modę na ten typ koloryzacji zapoczątkowała Drew Barrymore. Artystka była na początku krytykowana, dopóki trendu nie podchwycili światowi kreatorzy mody. Kiedy fala na two-tone hair ogarnęła większość znanych celebrytek, Drew przestała czuć się w swojej stylizacji dobrze i zmieniła kolor włosów na rudy.

Pokaz Proenza Schouler wiosna 2010 Pokaz Proenza Schouler wiosna 2010 Fot. Eastnews

Coś odważniejszego

Dip-Dye to trochę inna odmiana tego typu koloryzacji. Może kojarzyć się z szaloną modą lat 90., kiedy to styl grunge królował, a wielu dziewczynom nie brakowało odwagi na nietypową zmianę koloru włosów.

Czy możemy mówić o powrocie? Niekoniecznie. Dziś Dip-Dye wraca w zupełnie nowym wydaniu. Tu możemy zobaczyć zdjęcia z pokazu Proenza Schouler (wiosna 2010)

Pokaz Proenza Schouler wiosna 2010

Jeremy Scott jesień 2011 Jeremy Scott jesień 2011 Fot. Eastnews

Jesień 2011

Podobną propozycję mogliśmy oglądać na pokazie kolekcji na jesień 2011 Jeremy'ego Scotta. Ekstremalnie kolorowe pasma na włosach modelek stanowiły spójną całość z tematem kolekcji.

Jeremy Scott jesień 2011

Jeremy Scott jesień 2011 Jeremy Scott jesień 2011 Fot. eastnews

Jeremy Scott jesień 2011

Jeremy Scott jesień 2011

Jeremy Scott jesień 2011

Lady Gaga Lady Gaga

Lady Gaga królową fantazyjnych koloryzacji

Gwiazdy takie jak Lady Gaga w pewien sposób same kreują trendy. Piosenkarka jest mistrzynią jeśli chodzi o odważne stylizacje, jak również o oryginalne koloryzacje włosów (nawet jeśli w jej przypadku to tylko peruki).

Dla gwiazd urozmaicanie własnego wizerunku to sposób na autopromocję.

Kelly Osbourne

Lady Gaga Lady Gaga Lady Gaga

Hit, czy kit?

Czy farbowanie włosów w ten sposób, to waszym zdaniem odważna, ale niebanalna propozycja, czy też kojarzy wam się to bardziej z czymś totalnie tandetnym?

Więcej o: