Wskazówki pielęgnacyjne dla blondynek

Nie możesz uporać się ze swoim żółtawym odcieniem blondu? Twoje włosy kruszą się i łamią? Poznajcie nasze porady i przekonajcie jak radzić sobie z odwiecznymi problemami blondynek.
Christina Aguilera w sukience z szerokim dołem w stylu baleriny Christina Aguilera w sukience z szerokim dołem w stylu baleriny Fot. Chris Pizzello AP

Blondynki a brunetki

Włosy farbowane na blond często są wysuszone i matowe. Proces rozjaśniania włosów jest najbardziej inwazyjny ze wszystkich zabiegów, ponieważ często przeprowadzany jest przy pomocy wysokoprocentowych oksydantów (utleniaczy). Wymaga niebywałej precyzji podczas farbowania - należy pomalować tylko odrost, bez naruszenia pozostałej części włosa. Mimo starannego rozjaśniania, potrzebują silnej regeneracji...

Ashlee Simpson Ashlee Simpson ASADORIAN-MEJIA/SPLASH/EAST NEWS/Asadorian-Mejia/Splash

Wyważenie odcieni

Znalezienie odpowiedniego koloru blond jest wbrew pozorom nie lada wyzwaniem! Kolor może wyjść bowiem za żółty, albo na przykład za "biały". Prawdziwa katastrofa zdarza się wtedy, gdy inny odcień uzyskujemy przy odrostach, a inny na końcówkach, które jak się okazuje tuż po farbowaniu - zostały spalone i koniecznością jest ich obcięcie...

Regenal Regenal Fot.

Jeśli włosy są za żółte

Po pierwsze: odpowiednio pielęgnuj. W przypadku włosów rozjaśnianych warto stosować szampony przeznaczone specjalnie dla nich. Są to kosmetyki likwidujące nieładny, żółtawy odcień.

Jeśli decydujecie się na fioletowe płukanki - ostrożnie! Mogą bowiem zadziałać zbyt silnie i zamiast platynowego blondu, uzyskamy liliowo-szary połysk o wątpliwej wartości estetycznej.

Warto natomiast sięgnąć po szampony oznaczone "do włosów siwych i blond". Mają za zadanie likwidować zażółcenie włosów, nadając im chłodny odcień - odpowiednio srebra i platyny. Działają bardzo delikatnie. Godnymi polecenia są: szampon Regenal firmy Wella, 20 zł/200 ml oraz Farouk Silver Lights Shampoo ok. 45 zł/350 ml.

Ponadto, do włosów w odcieniach naturalnego blondu lub z refleksami warto stosować szampony rozświetlające oraz na bazie rumianku, np.

bardzo intensywne odżywianie

Rozjaśnianie jest jednym z najbardziej inwazyjnych zabiegów fryzjerskich i mniej lub bardziej niszczy włosy.

Dlatego tak ważne jest, aby dogłębnie regenerować, odżywiać i nawilżać włosy utleniane. Dobrze sprawdzą się w tym przypadku silne odżywki maski z ceramidami i olejkami, które otulą włos ochronną powłoką.

aptekaslonik.pl lookfantastic.com

Wax - Intensywnie regenerująca maseczka do włosów blond, ok. 18 zł; Seria odbudowująca włosy Vita Ciment Kerastase, ceny produktów od 75-120 zł.

Nie należy zapominać o dobrodziejstwach odżywek bez spłukiwania, które ułatwią rozczesywanie, wygładzą i nawilżą włosy.

Warto wypróbować także apteczne maski woskowe (WAX), przeznaczone specjalnie dla suchych, zniszczonych włosów blond.

Ponadto, zniszczoną strukturę włosa pomogą odbudować kosmetyki z serii Vita Ciment (maska, odżywki, ampułki).

Dziś ostatecznie zdecydowała się na wersję blond. I dobrze! Dziś ostatecznie zdecydowała się na wersję blond. I dobrze! Madonna

Jedwab i serum!

Bardziej zaawansowane kosmetyki domykają łuskę włosa, która otwiera się podczas farbowania. Osłabiają również silne działanie nadtlenku wodoru, biorącego udział przy rozjaśnianiu włosów. Domykanie łuski włosa jest bardzo ważne, gdyż otwarta powoduje przedostanie się do struktury włosów szkodliwych substancji z otoczenia przez co stają się one sztywne, pozbawione blasku i chropowate. Pamiętać należy więc o maskach, jedwabiu, serum, które stosuje się na końcówki.

Jedwab do włosów

Lindsay Lohan Lindsay Lohan Fot. eastnews

Pilęgnacja u fryzjera

Jeśli włosy rozjaśniamy - powinniśmy robić to u fryzjera. Profesjonalista z odpowiednim (również profesjonalnym) produktem zdecydowanie zrobi to lepiej niż my same. Poza tym nasze włosy będą znacznie bezpieczniejsze.

Więcej o: