Two tone hair w wydaniu polskich celebrytek

Two tone hair - najmodniejszy trend dotyczący koloryzacji włosów, dotarł również do Polski. Polskie celebrytki szybko skorzystały z możliwości małej metamorfozy. Z jakim skutkiem? Sprawdźcie same!
Prezentacja urodowych trendów s Sephorze Prezentacja urodowych trendów s Sephorze EAST NEWS/PIOTR WYGODA

Konferencja Sephory

2 września w warszawskiej Sephoprze odbyła się prezentacja najświeższych trendów w makijażu. Z tej okazji zaproszono również kilka celebrytek. Wśród nich pojawiła się między innymi Ola Kwaśniewska, Marysia Niklińska, Edyta Herbuś oraz Beata Sadowska. Pokazem makijażu zaś zajęła się Jill Powell, zawodowa makijażystka, członek elitarnego zespołu Sephora PRO, a także główna makijażystka New York Fashion Week.

Wszystkie wymienione panie jednocześnie i zupełnie nieświadomie, zaprezentowały modną ostatnio koloryzację - two tone hair.

Pisaliśmy o tym bardzo wiele. Gwiazdy światowego formatu już od roku korzystają z koloryzowania włosów tak, aby przenikające się wzajemnie dwa odcienie tworzyły efekt zaplanowanego "odrostu".

Sprawdźmy jak wyszło to polskim celebrytkom?

Crystal Reed Crystal Reed Eastnews

Two tone hair

Przypominamy, że w koloryzacji tego typu znaczna część końcówek włosów różni się od ich koloru u nasady. Mimo tego, że różnica jest dosyć wyraźna - jeśli koloryzacja zrobiona jest prawidłowo - będzie wyglądała naturalnie.

By przejście między odcieniami było widoczne - ciemniejsza część włosów powinna mieć co najmniej 10 - 15 centymetrów. Jeśli zależy ci na bardziej naturalnym efekcie - postaw na  pojaśnienie o ton lub dwa. Wówczas oba odcienie przenikają się, nie tworząc wyraźnej granicy. Kolory powinny pozostawać w tej samej tonacji.

Aleksandra Kwaśniewska Aleksandra Kwaśniewska Fot. Eastnews

Ola kwaśniewska

Aleksandra Kwaśniewska do niedawna była blondynką. Dziś odcień jej włosów stał się znacznie bardziej naturalny. Przysłowiowy odrost wypadł w jej przypadku nie najgorzej.

Beata Sadowska Beata Sadowska Fot. eastnews

Beata Sadowska

Two tone hair znacznie słabiej prezentował się na włosach Beaty Sadowskiej. Można by przypuszczać, że inspiracją stała się dla niej Drew Barrymore. Niestety do odpowiedniego efektu jest jej daleko...

Różnica między odcieniami jest zwyczajnie zbyt duża.

Not to be published in the US until 14 Nov 2010 - not to be published in US tabloids  Mandatory Credit: Photo by Theo Kingma / Rex Features ( 1223226q )  Drew Barrymore  'Going The Distance' film press conference at the Four Seasons Hotel, Beverly Hills, Los Angeles, America - 14 Aug 2010

Edyta Herbuś Edyta Herbuś Fot. Eastnews

Edyta Herbuś

W przypadku Edyty Herbuś trudno mówić o klasycznym two tone hair. Tancerka rozjaśniła włosy za pomocą cieniutkich pasemek i  efekt końcowy może odrobinę kojarzyć się z koloryzacją, o której mowa.

Marysia Niklińska Marysia Niklińska Fot. Eastnews

Marysia Niklińska

Najlepiej wypadła Marysia Niklińska, której naturalny kolor włosów jest bardzo subtelnie rozjaśniony na końcach i mimo, że widzimy jaśniejsze pasma - wyglądają jak gdyby ich odcień był dziełem słońca.

Jil Sander Jil Sander Fot. eastnews

Jill Powell

Jill Powell - wizażystka, która na co dzień pracuje w Stanach Zjednoczonych zaprezentowała rudy kolor z rozjaśnionymi (niestety bardzo niefortunnie) końcówkami, które wpadały w pomarańczową żółć. Całość może stanowić doskonały przykład na to - jak koloryzacji NIE robić!

Weronika Rosati Weronika Rosati fot. EAST NEWS/PIOTR WYGODA

Weronika Rosati

Weronika Rosati również nie powinna stanowić dla nikogo źródła inspiracji...

Marina Marina Fot. Eastnews

Marina

Przykład możecie za to brać z Mariny!

Więcej o: