Moda na różowe włosy - hit czy kit?

Przez parę ostatnich lat róż niemal w każdym wydaniu kojarzył się z kiczem. Dziś wraca w wielkim stylu - również jako propozycja koloryzacji włosów. Czy waszym zdaniem to przesada?
Gwen Stefani Gwen Stefani Fot. Eastnews

Gwen Stefani

Jeszcze parę lat temu różowe włosy były przywilejem zarezerwowanym dla tych szalonych. Tylko najodważniejsze artystki, takie, które miały w przysłowiowym "nosie" to, co pomyślą na ich temat inni - zmieniały kolor włosów na różowy.

Później nastał czas, w którym róż chowałyśmy do najgłębszych szuflad, bo to przecież kicz nosić się na różowo. Tandetne były i różowe włosy i różowe ciuchy i elementy makijażu.

Ale jak to w modzie bywa - powrót był po prostu nieunikniony.

Neonowy róż pomadki na pokazie Jil Sander Neonowy róż pomadki na pokazie Jil Sander kolaż lula.pl

Neonowy róż

Takim właśnie sposobem zatoczyliśmy koło i róż z dumą powrócił na salony. Tego lata na przykład oszaleliśmy na punkcie neonowych, wściekle różowych pomadek oraz innych tego typu dodatków.

Nagle to, co przez ostatnie lata było zarezerwowane dla nadto opalonych, tlenionych blondynek w typie "barbie", stało się stylowe i pełne klasy.

Okazało się, że róż po prostu trzeba umieć nosić.

Dip-Dye

Jakiś czas temu - pierwsze symptomy powrotu róży na włosy mogliśmy zaobserwować na wybiegach.

Dip-Dye to trochę inna odmiana tego typu koloryzacji. Może kojarzyć się z szaloną modą lat 90., kiedy to styl grunge królował, a wielu dziewczynom nie brakowało odwagi na nietypową zmianę koloru włosów.

Czy możemy mówić o powrocie? Niekoniecznie. Dziś Dip-Dye wraca w zupełnie nowym wydaniu. Tu możemy zobaczyć zdjęcia z pokazu Proenza Schouler (wiosna 2010)

How To Spend It How To Spend It

Kristy Kaurova w editorialu - How to Spend It

Dziś różowe włosy możemy podziwiać w wielu sesjach zdjęciowych oraz editorialach.

Lara Stone w sesji dla V Magazine Lara Stone w sesji dla V Magazine Scan magazynu V Magazine

Lara stone dla V Magazine

Różową perukę wykorzystano również w ostatnim numerze V Magazine, do stylizacji Lary Stone, w którym ucharakteryzowano ją na Elizabeth Taylor.

Lara Stone - jedna z najlepszych i najbardziej zasłużonych modelek światowego zasięgu i ulubienica Toma Forda pojawiła się w sesji V Magazine i trzeba przyznać, że jej charakteryzacja robi wrażenie.

Katy Perry Katy Perry Fot Agencja Wyborcza.pl

Gwiazdy

Ostatnio do różowego koloru włosów przekonały się również gwiazdy takie jak Sienna Miller, Dianna Agron, czy Katy Perry.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Hit czy kit?

65219, LOS ANGELES, CALIFORNIA - Thursday August 11, 2011. Pink Hair! - Dianna Agron seen walking to her Audi sporting a hip new pink hairdo. The "Glee" actress is currently promoting her newest project, the "Glee the 3D Concert Movie," a 3D recording of the live tour the cast performed, in theaters August 12. Photograph: Sam Sharma, ??

Więcej o: