Krótkie włosy - najmodniejsze propozycje fryzur!

Wiele z nas lubi eksperymentować ze swoimi fryzurami. Coraz częściej decydujemy się na odważne zmiany. Często w krótkiej fryzurze wyglądamy i czujemy się lepiej. Czasami jednak drażni nas to, że raz ścięte włosy każdego dnia wyglądają tak samo.
Michelle Williams Michelle Williams CHARLES SYKES/REX / REX FEATURES/EAST NEWS/Charles Sykes/Rex / Rex Features

Chłopięce nie oznacza mało kobiece

Jeśli decydujecie się na tak krótką fryzurę - nie obawiajcie się, że będziecie wyglądały mało kobieco. Nic bardziej mylnego! Wbrew pozorom jest kilka opcji, dzięki którym - nawet tak krótkie włosy można zmieniać. Halle Berry od lat nosi króciutką fryzurkę i wciąż uznawana jest za ideał kobiecości.

Halle Berry. 30 May 2009, Culver City, CA. Spike TV

New York Fashion New York Fashion EAST NEWS/

Ugrzeczniona wersja

Taka fryzura już od kilku sezonów cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Włosy ścięte na tak zwanego "pazia" prezentują się bardzo ciekawie i oryginalnie.

stylowe ścięcie dodało jej temperamentu i prawdziwego charakteru stylowe ścięcie dodało jej temperamentu i prawdziwego charakteru Kasia Zielińska

Stylowy irokez

Dobrym pomysłem na uczesanie krótkich włosów jest irokez. Pamiętajmy jednak, że aby dobrze się prezentował musi być zrobiony umiejętnie.

fot. East News

Agyness Deyn fot. Fot. ImaxTree/Free Agyness Deyn fot. Fot. ImaxTree/Free Agyness Deyn fot. Fot. ImaxTree/Free

Artystyczny nieład

Krótkie włosy nie muszą być nudne. Można postawić na indywidualizm i kobiecość, klasyczny ład lub nowoczesny chaos. W takim wydaniu każda kobieta nabiera seksownego charakteru.

Rihanna Rihanna

Nie bójmy się eksperymenować

Nie obawiajmy się odważnych ścięć. Krótkie włosy mogą być równie seksownie. najlepszym na to przykładem będzie Rihanna - znana z zamiłowania do urodowych eksperymentów. Piosenkarka nie tylko mocno skracała włosy, czy wygoliła kawałek głowy. Próbowała również różnych koloryzacji. Udowadniając tym samym, że niezależnie od konwenansów też można wyglądać bardzo kobieco.

Rihanna

Ashlee Simpson Ashlee Simpson East News

Aslee Simpson

Ashlee Simpson, rok temu zaskoczyła wszystkich swoją totalną metamorfozą. Nie tylko ścięła włosy, ale zupełnie zmieniła ich kolor. Zmiana, jak twierdzi sama Ashlee - była świetną decyzją. Nie żałowała jej ani przez chwilę.

Schwarzkopf Schwarzkopf Fot. materiały prasowe

Chłopczyca

Według stylistów marki Schwarzkopf:

W ostatnich kilku sezonach przyzwyczailiśmy się do chłopięcego wyglądu. Jeśli czujesz się naturalnie i seksownie, nosząc męskie dżinsy, dlaczego nie zrobić sobie chłopięcej fryzurki? Schwarzkopf BOYFRIEND Look to indywidualny i chłopięcy, ale i bardzo kobiecy styl. Krótkie włosy muszą być bardziej ?dostosowane? do kobiecej twarzy niż jakikolwiek inny styl, ponieważ strzyżenie BOYFRIEND pozwala na swobodne układanie się włosów.

Schwarzkopf Schwarzkopf fot. Schwarzkopf

f

"Chłopięce" strzyżenie ma być w tym przypadku swobodną fryzurą, która sprawia wrażenie nie do końca skończonej. Ma odzwierciedlać wolnego ducha

Odcienie głębokich brązów, takich jak miedziany czy czekoladowy brąz, idealnie pasują do tego stylu.

Agyness Deyn Agyness Deyn Fot. EAST NEWS

Fryzura na zapałkę

Jeśli zaś decydujecie się na zupełnie krótkie strzyżenie - warto postawić na bardziej wyrazisty i charakterystyczny kolor. Platynowy blond, rudy, porzeczkowy odcień lub intensywniejszy kolor brązu.

Później z pomysłu skorzystało wiele znanych osób, miedzy innymi była to Rihanna. Później z pomysłu skorzystało wiele znanych osób, miedzy innymi była to Rihanna. BIGPICTURESPHOTO.COM/BIGPICTURESPHOTO.COM

Wygolony bok - na NIE

Wygolony bok głowy, tak modny jeszcze rok temu - jest dziś stanowczo passe.

Więcej o: