Fryzury w stylu retro - najciekawsze instruktaże

Dziś uczesania w stylu retro dosłownie biją rekordy popularności. I wcale nas to nie dziwi, bo stylizacje rodem z lat 20. 30. i 40. były i wciąż są ekstremalnie kobiece i jeszcze bardziej eleganckie. Każdej z nas dodadzą powabu i klasy. Mamy dla was kilka ciekawych instruktaży!
W weekend czeka nas m.in. spotkanie Marilyn Monroe W weekend czeka nas m.in. spotkanie Marilyn Monroe Reuters/ Agencja Wyborcza.pl

W stylu Marilyn Monroe

Zna ją cały świat. Marilyn Monroe - cała była uosobieniem niezwykłej i zmysłowej kobiecości. Warto poznać się ze sztuczkami, które legenda kina wykorzystywała na co dzień:

Modne fryzury z lat 20. na pokazie Diora w Paryżu Modne fryzury z lat 20. na pokazie Diora w Paryżu Fot. Agencja Wyborcza.pl

Kobiece loki

Sposobów na zakręcenie włosów znamy bardzo wiele. Jednak, fale i loki charakterystyczne dla minionych epok - wykonać jest znacznie trudniej.

Oto jeden ze sposobów:

Kim Kardashian Kim Kardashian AP/Chris Pizzello

Wałeczki

Lubimy te stylizacje, choć same nie często je wykorzystujemy. A powinnyśmy, bowiem wciąż nie wychodzą z mody.

Retro fryzury Retro fryzury Scan wideo youtube.com

Tematyczna propozycja dla odważnych

Fryzur tego typu jest więcej, niż można by się spodziewać. Warto się do nich przekonać i w wolnej chwili uzbroić się w odrobinę cierpliwości, by móc przenieść się w czasie. Charakteryzacja retro znakomicie nadaje się na okolicznościowe przyjęcia, śluby, wesela, czy bale, a z umiejętnie dobranym strojem stanowi równie udane połączenie dla codziennej stylizacji.

Instruktaż wiązania bandamki Instruktaż wiązania bandamki Kolaż Lula.pl

3 sposoby na bandamkę

Styl Pin Up Girl to duch starego, dobrego Hollywood. Fryzury retro sprawdzają się nie tylko na wielkich wyjściach, ale również w codziennych stylizacjach! Oto propozycja z wykorzystaniem bandamki:

Dita von Teese fot. East News Dita von Teese fot. East News Dita von Teese fot. East News

Trochę inny sposób na fale w stylu lat 40.

Dita von Teese jest nie tylko ikoną w świecie mody - jej oryginalne fryzury i makijaż z lat 30' tych i 40'tych jest już jej znakiem rozpoznawczym. Podoba ci się jej fryzura? Zobacz jak ją wykonać krok po kroku.

Więcej o: