O tym jak się nie malować! Największe błędy kobiet!

Makijaż powinien podkreślać urodę, maskować niedoskonałości i uwydatniać walory. Łatwo jednak stać się jego ofiarą. Zobacz jakich błędów należy bezwzględnie unikać!
Zbyt cienkie brwi Zbyt cienkie brwi fot. Shutterstock

Zbyt cienkie brwi

To niesamowite - jak wiele kobiet robi tym krzywdę swojej twarzy. Zbyt cienkie brwi nadają twarzy nienaturalny i ostry wyraz. Spojrzenie w stylu Marleny Dietrich odeszło już w przeszłość . Dzisiaj brwi muszą mieć naturalny zarys i kolor. Pamiętaj, żeby regulować tylko dolny łuk brwiowy.

Idealne brwi powinny mieć kolor zbliżony do włosów (tak samo jak rzęsy). Dlatego, jeśli masz ciemną oprawę oczu, ale rozjaśniałaś włosy, to samo zrób z brwiami (użyj do tego jasnego cienia). Zapomnij o czarnej kredce do brwi. Poszukaj swojego koloru w odcieniach szarości, blond i brązów.

usta usta fot. Shutterstock

Zbyt gruba warstwa błyszczyka

Naprawdę wystarcza jedna. Tu nie należy stosować zasady im więcej, tym lepiej. Usta wyglądają wówczas mało apetycznie.

Mężczyźni nie znoszą tłustych, świecących błyszczyków, chcąc więc prezentować się dla nich bardziej atrakcyjnie - zrezygnujmy z ciągłego smarowania.

Takie usta wyglądają dobrze, ale tylko na zdjęciach!

usta usta fot. Shutterstock

Za ciemna konturówka

Obrysowane nią usta wyglądają wulgarnie i nienaturalnie. Kolor musi być dopasowany do koloru szminki.

Najbezpieczniejsze są naturalne odcienie: koralowe, różowe, wiśniowe. Duże usta pomniejszą szminki ciemne i matowe. I odwrotnie: usta zbyt wąskie nabiorą objętości w jasnym, najlepiej błyszczącym kolorze.

Sztuka modelowania twarzy Sztuka modelowania twarzy Fot. Shutterstock

Źle dobrany podkład

Ciemny postarza i podkreśla zmarszczki. Jasny daje kredowy efekt. Podkład dobieraj zawsze przy dziennym świetle. Kolor sprawdzaj na linii żuchwy.

cienie cienie fot. Shutterstock

Zwarzone cienie

Tu znów sprawdza się zasada im mniej, tym lepiej. Ryzykowne są cienie w kremie, które trudno nałożyć równomiernie. Przed nałożeniem kosmetyku na powiekę, skorzystaj z bazy pod cienie lub pudru. Jako duet również świetnie się w tej funkcji sprawdzają.

Odbita na górnej powiece kredka - też nie wygląda najlepiej. Znacznie bardziej polecamy użycie eyelinera.

Twoja skóra jest w złej kondycji? Oto 10 najczęstszych przyczyn Twoja skóra jest w złej kondycji? Oto 10 najczęstszych przyczyn Kolaż Lula.pl

Wypukłe krostki

Nie zamaskuje ich zbyt duża ilość korektora. Wiele warstw tylko uwypukla niedoskonałości. Błędem jest używanie zbyt jasnego korektora - jasny przybliża i powiększa optycznie krostki. Lepiej użyć korektora ciemniejszego lub w odcieniu zielonkawym - doskonale maskuje zaczerwienienie.

Róż jak u lali

Pomarańczowe, czerwone, ceglaste. Nikt nie rumieni się na taki kolor. Idealny odcień różu do policzków nie powinien drastycznie różnić się od karnacji. Do jasnej cery wybieraj chłodne tonacje różowego. Do oliwkowej: ciepłe barwy, np. brzoskwinię i koral. Do ciemnej: śliwkę, kasztan i ciemny brąz.

posklejane rzęsy posklejane rzęsy posklejane rzęsy

Ta dużo tuszu - posklejane rzęsy

Rzęsy tuszuj najwyżej dwukrotnie - od nasady aż po końce jednym zdecydowanym ruchem. Kiedy pojawią się grudki, wyczesz je gęstym grzebykiem.

cienie pod oczami cienie pod oczami fot. Shutterstock

Cienie pod oczami

Nie można maskować ich zbyt jasnym korektorem, bo tylko uwypukla podkówki. Stosuj produkt specjalnie stworzony do tego celu (odbija światło i nawilża), najlepiej w pędzelku.

Cienie Cienie Cienie

Zły dobór makijażu

Ciemne cienie powodują, że oczy wydają się jeszcze mniejsze! Jasne kolory optycznie powiększają, ciemne i matowe pomniejszają. Jeżeli masz szeroko osadzone oczy, to w wewnętrznych, nie zewnętrznych kącikach powinnaś nakładać ciemniejszy cień.

Więcej o: