Przedłuż trwałość swojej pomadki!

Nie ma nic bardziej kobiecego w makijażu, niż usta pomalowane wyrazistą, matową pomadką. To po prostu klasyka. Jednocześnie nie ma nic gorszego, niż szminka rozmazana lub w połowie "zjedzona". Oto proste sposoby, które na pewno pomogą zatrzymać kosmetyk na swoim miejscu!
Peeling z cukru Peeling z cukru Fot. Shutterstock

Krok pierwszy - peeling

Najpierw peeling!

Nawet najlepsza szminka nie przetrwa zbyt długo i nie będzie dobrze wyglądała atrakcyjnie na suchych, spierzchniętych ustach.

Jeśli mróz i wiatr dały się Twoim wargom we znaki, zacznij od wykonania delikatnego peelingu, który wygładzi i poprawi ich ukrwienie. Do tego celu wystarczy użyć szczoteczki do zębów  (masaż) lub odrobiny cukru zmieszanej z tłustym kremem. Następnie wklep w wargi odrobinę kremu nawilżającego. Na noc dobrze jest posmarować usta grubą warstwą pomadki  ochronnej lub tłustym kremem.

Krok drugi - krem

Możecie też użyć specjalistycznego preparatu do ust (na przykład przeciwzmarszczkowego), będzie on stanowił bazę, nawilży usta, a jednocześnie będzie przeciwdziałał starzeniu się delikatnej skóry wokół ust.

Na zdjęciu:

Ecollagen Replumping Lip Cream (Krem wypełniający usta) Oriflame, cena: 55zł

Transparentny puder Smashbox Transparentny puder Smashbox Fot. Materiały prasowe

Krok trzeci - puder transparentny

Drugim krokiem jest pokrycie ust pudrem transparentnym. Nie ma on koloru, dzięki czemu nie będzie się odróżniał i nie pozostawi efektu maski. Ładnie zmatowi kontur ust, a pomadka, konturówka, czy błyszczyk będą trzymały się dłużej.

Polecam również bazę, której zwyczajowo używamy pod podkład. Na przykład silikonowa.

Konturówki do ust Konturówki do ust kolaż Lula.pl

Krok trzeci - konturówka

Następnie obrysuj wargi konturówką w kolorze szminki lub odcieniu jak najbardziej zbliżonym do Twojej naturalnej barwy ust. Zabieg ten sprawi, że szminka nie "rozpłynie się" i przetrwa dłużej.

Uwaga - na zbyt ciemny kolor konturówki. Jeśli pomadka będzie jaśniejsza - efekt będzie tragiczny. Konturówka powinna być ciemniejsza od pomadki najwyżej o ton lub dwa.

Pupa Volume - pomadka owiększająca usta Pupa Volume - pomadka owiększająca usta Fot. Materiały prasowe

Krok czwarty - czas na pomadkę

Wypełnij kontur ulubioną pomadką, po czym odciśnij delikatnie usta przy pomocy chusteczki higienicznej. Potem lekko (!) przypudruj i nałóż szminkę ponownie.

Najlepiej nakładać ją specjalnie do tego celu przeznaczonym pędzelkiem. Aby pomadka nie została na naszych zębach - używamy pałeczki kosmetycznej i przeciągamy nią sam środek ust.

jak optycznie powiększyć usta jak optycznie powiększyć usta Fot. Shutterstock

A na koniec...

Na środkową część warg zaaplikuj błyszczyk (tylko kroplę), co sprawi, że usta wydadzą się pełniejsze i dobrze nawilżone. Nie nakładaj go na całe wargi, wówczas bowiem pojawia się ryzyko szybszego rozmazania pomadki.

Więcej o: