5 sposobów na niesforne brwi!

Twoje brwi są jasne, nierówne lub cienkie? Nie martw się! Istnieje kilka sposobów, by poradzić sobie z problemem!

Po pierwsze: regulacja

Pęseta powinna być stałym elementem kosmetyczki. Warto jednak korzystać z niej tylko do niewielkich poprawek, zaś właściwą regulację brwi przeprowadzać rękami profesjonalistki w gabinecie kosmetycznym. W przeciwnym razie ryzykujemy samodzielne wykreowanie czegoś w rodzaju "postrzępionych nitek".

Regulacja wraz z henną to wydatek rzędu 15-30 zł, czyli niewiele jak na gwarancję posiadania równych brwi o ładnym łuku.

Wzmacnianie i odżywianie

Warto wypróbować kosmetyki wzmacniające włoski i wspomagające ich wzrost, począwszy od aptecznego olejku rycynowego - ok. 4 zł/but. (codziennie wieczorem, po usunięciu makijażu, kropelkę olejku należy wcierać w brwi) aż po specjalne preparaty powodujące wzrost włosków, np. Talika Paris - Eyebrow Lipocils - Żel powodujący wzrost brwi, ok. 125 zł/10 ml

Brwi idealne Brwi idealne Fot. Shutterstock.jpg

Stylizacja

stylizacja. Zwłaszcza niesforne włoski, które mają tendencję do wyginania się w różne strony należy ujarzmiać za pomocą specjalnego grzebyka lub szczoteczki. Bardzo długie, zakręcające się włoski (tworzą efekt krzaczastych brwi) można skracać na końcach przy pomocy nożyczek. Wówczas nie tracą gęstości (co dzieję się w przypadku wyrywania włosków), a jedynie zostają ujarzmione, zyskując bardziej jednolity kształt.

 


Top Choice - Grzebyk ze szczoteczką do rozczesywania rzęs oraz brwi, ok. 8 zł

Domowym sposobem na utrwalenie efektu jest nakładanie odrobiny wazeliny, wosku lub lakieru do włosów za pomocą szczoteczki po tuszu do rzęs.

Czego użyć?

Niektóre firmy kosmetyczne mają w swojej ofercie produkty przeznaczone specjalnie do stylizacji brwi. Są to zwykle paletki, w których skład wchodzą pigmenty do przyciemniania włosków i wyrównywania ich linii oraz bezbarwne woski.

1. mat. prasowe Pupa

Pupa, Eyebrow Set:
- puder w kompakcie do podkreślania brwi
- wosk, który utrwala puder, wygładza brwi oraz nadaje im odpowiedni kształt
- 2 aplikatory: pędzelek do pudru (ścięty) oraz pędzelek do wosku (zaokrąglony)

Na drogeryjnych półkach można znaleźć też specjalne żele do układania brwi i utrwalania ich kształtu. Wyglądem przypominają maskarę, ale zamiast tuszu zawierają specjalny preparat, służący odżywianiu i ujarzmianiu brwi. Większość z nich produkowana jest w dwóch wersjach: transparentnej oraz zawierającej barwniki do przyciemniania brwi.

1.        delia

Żel-korektor do brwi 3w1 z serii Delia Glamour Fashion; przyciemnia, nabłyszcza, optycznie reguluje kształt brwi, ok. 9 zł

 

2.mat. prasowe Pupa

Pupa, Eyebrow Fixing Gel, ok. 39 zł

3. isadora.com

IsaDora Color & Shape Eye Brow Gel - żel podkreślający kolor i kształt brwi, ok. 42 zł

brwi brwi Picasa 2.7?

Najprostszy sposób - makijaż

Aby przyciemnić oraz optycznie zagęścić włoski najlepiej zaopatrzyć się w specjalny zestaw. Warto w nie zainwestować! Przydadzą się takie elementy jak:

- kredka do brwi,

specjalny liner l

- ub paleta, składającą się z cieni do wzmacniania koloru i wosku - dla poprawy kształtu brwi.

Ostatnia z opcji pozwala na uzyskanie najbardziej naturalnego efektu.

1. wizaz.pl

2. kafeteria.pl

3. theshoppingchannel.com

4.  Materiały prasowe MAC

5.   kosmetyki-pro.pl

 

1. Inglot, Paleta do brwi Pro 3, ok. 25 zł (wymienne wkłady z cieniami+wosk do układania włosków); 2. Sephora, Paletka cieni do brwi, ok. 32 zł (cienie+wosk dostępne w chłodnej i ciepłej tonacji); 3. Smashbox, Wosk do brwi Brow Tech, ok. 90 zł; 4. MAC, Brow Shader (zestaw dwóch cieni), ok. 68 zł; 5. Deborah - Kredka do brwi 24h Eyebrow Pencil (z zatyczką w postaci szczoteczki do brwi), ok. 23 zł

henna henna Fot. Shutterstock

Henna

Polega na półtrwałym przyciemnianiu włosków i optycznym zagęszczaniu brwi. Za jej pomocą można lekko zabarwić skórę, co może przynieść efekt wizualnego wyrównania kształtu brwi. Efekt utrzymuje się przez 1-2 tygodnie. Cena profesjonalnej henny wraz z regulacją w gabinecie waha się od 15-30 zł.

Wprawdzie można wykonywać zabieg także w domu (tubka preparatu w drogerii kosztuje ok. 8-10 zł i wystarcza na kilkanaście razy), natomiast jeśli wcześniej tego nie robiłyście - możecie jedynie pogorszyć sprawę.

makijaż permanentny makijaż permanentny źródło: perfectlinestudio.pl

Makijaż permanentny

Metoda trwałego zagęszczania i wyrównywania brwi. Jest podobna do płytkiego tatuażu. Polega na wprowadzeniu do skóry barwnika w odpowiednio dobranym odcieniu. Zabieg ten może być wykonywany dwiema technikami: za pomocą cieniowania (metoda tradycyjna) lub rysowania bardzo drobnych kresek, imitujących naturalne włoski (metoda włoskowa lub piórkowa). Druga z wymienionych przynosi zdecydowanie bardziej naturalny efekt.

Zabieg kosztuje od 500-1200 zł, w zależności od miasta i gabinetu.

Więcej o: