Twój manicure może przetrwać dłużej! Poznaj proste triki!

Ciebie również frustruje fakt, że świeżo zrobiony manicure psuje się nim zdążysz się nim nacieszyć? Jest kilka prostych sposobów, by przetrwał dłużej!

Wypoleruj płytkę

Warto zaopatrzyć się w polerkę do paznokci. Gdy wypiłujesz paznokcie - użyj jej na płytkę. Polerowanie delikatnymi, posuwistymi ruchami w wielu kierunkach wyrówna powierzchnię płytki, usuwając z niej bruzdy.

Łamliwe paznokcie Łamliwe paznokcie fot. Shutterstock

Przed malowaniem - odtłuszczanie

Jeśli nie posiadasz specjalnego kosmetyku odtłuszczającego paznokcie - użyj do przetarcia paznokci zmywacza. nawet jeśli twoje paznokcie są już zmyte. W ten sposób odtłuścicie płytkę, dzięki czemu warstwa lakieru będzie lepiej się na nich trzymała.

Trend: naturalne paznokcie Trend: naturalne paznokcie fot. EAST NEWS/Shutterstock

Baza

Dzięki emalii podkładowej, czyli bazie - lakier utrzyma się dłużej, a ty zabezpieczysz się przez żółknięciem płytki (co zdarza się często, gdy malujemy paznokcie na ciemniejszy kolor). jeśli nie posiadasz takiej bazy - pomaluj płytkę bezbarwnym lakierem.

Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Ogrzej buteleczkę lakieru w dłoniach

Przed rozpoczęciem malowania - potrząsnąć mocno buteleczką z lakierem i ogrzej ją przez chwilę w dłoniach - nie będzie gęsty i łatwiej się rozprowadzi.

Poczekaj aż pierwsza warstwa dobrze wyschnie. Dopiero wówczas nałóż drugą.

Preparat przyspieszający wzrost paznokci. Cena 30zł Preparat przyspieszający wzrost paznokci. Cena 30zł odzywka do paznokci Sally Hansen

Na koniec utwardzacz!

Po zakończeniu malowania paznokci lakierem - nanieś na nie utwardzacz. Warto go zakupić! Pozwoli on na scalenie wszystkiego. Jeśli jednak twoje paznokcie są łamliwe - użyj bezbarwnej wzmacniającej odżywki.

Więcej o: