Makijaż - o czym nie powinnyśmy zapominać?

Sandy Linter - znana wizażystka pracująca nie tylko na licznych pokazach mody, ale również jako charakteryzatorka gwiazd zdradza 5 najważniejszych elementów charakteryzacji, o których nie powinnyśmy zapominać!
Anais Mali Anais Mali Anais Mali

Nawilżanie i baza pod podkład

Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie twarzy. Baza pod podkład wypełni drobne zmarszczki i zakryje rozszerzone pory. Podkład i korektor muszą być dobrze dobrane do naszego rodzaju i koloru skóry. Nie używaj ciężkiego i mocno kryjącego korektora na cienie pod oczami. Nie przesadzaj z sypkim pudrem.

Jest to błąd, który my kobiety popełniamy najczęściej. Dobrze jest go użyć na świecącą się skórę nosa i brody (też w umiarze), ale nałożony na resztę twarzy w efekcie sprawia wrażenie, że skóra wygląda na suchą i od razu pojawiają się widoczne na twarzy zmarszczki.- cera ma wyglądać świeżo!

rzęsy rzęsy Fot. Shutterstock

Skup się na oczach

Rozjaśnij odrobinę łuk brwiowy. Szczególną uwagę zwróć na rzęsy. Podkręć je zalotką i porządnie wytuszuj ku górze. Proste rzęsy będą odbijały światło i tworzyły cień. Podkręcone - natychmiast otwierają nam oko.

Jeśli macie cienie pod oczami, nieważne czy wynikają one ze zmęczenia, wieku, czy też naturalnych skłonności - nie malujcie czarnych mocnych kresek na dolnej linii rzęs. Po pierwsze efekt będzie taki, że jeszcze bardziej zostaną one uwidocznione, a po drugie optycznie zmniejszy oczy.

Jakie błędy w makijażu cię postarzają? Jakie błędy w makijażu cię postarzają? Fot. Shutterstock

Odrobina połysku? Czemu nie?

Metaliczne cienie cieszą się złą sławą. Powszechnie uważa się, że dodają lat. Linter mówi jednak, że całkowicie matowy makijaż też nie będzie spełniał funkcji odmładzającej. Istnieją kosmetyki, które dzięki małym drobinkom odświeżają spojrzenie. Polecam również produkty rozświetlające takie jak róż. Matowe pozostać powinno zawsze centrum, czyli czoło, noc i broda.

Kim Kardashian Kim Kardashian REUTERS/MARIO ANZUONI

Ciężki makijaż jest najprostszą drogą do tego, by dodać sobie kilka lat więcej

Nie powinnyśmy malować się zbyt mocno, ani używać kryjących i ciężkich podkładów (przynajmniej nie na co dzień). Do nałożenia podkładu użyj wilgotnej gąbki, która wchłonie nadmiar produktu i pozostawi twarz bardziej nawilżoną. Poza tym nakładanie podkładu na mokro pozwoli ukryć drobne zmarszczki, nie pozostawiając efektu maski. Im więcej widać skóry, tym lepiej. Tak długo, jak jest ona dobrze nawilżona, tym będzie wyglądała na bardziej świeżą.

jakim kosmetykiem jesteś? jakim kosmetykiem jesteś? Fot. shutterstock

Uwaga na przeterminowane kosmetyki!

Większość z nas nie zwraca uwagi na datę ważności kosmetyków. Ryzykujemy tym swoje zdrowie! Sandy Linter apeluje, że przez nasze przyzwyczajenie do kosmetyku i nie sprawdzanie jego daty ważności niszczymy swoją skórę, która jest przesuszona, łuszczy się, przez co wyglądamy starzej.

Dla przypomnienia:

- Bezpieczny okres korzystania z tuszu do rzęs trwa od 4 do 6 miesięcy.

- Cienie do powiek i róże możemy przetrzymywać w kosmetyczce od 18 do 24 miesięcy.

- Konturówki do oczu i ust, a także eyeylinery tracą swoją wartość po upływie 18 miesięcy.

- Najdłuższą datę ważności mają perfumy - jest to okres trzech lat.

Więcej o: