Czy kształt brwi naprawdę ma aż takie znaczenie?

"Brwi mówią o tobie więcej niż myślisz. Komunikują kim jesteś, nawet wtedy kiedy nic nie mówisz" - mówi DeeDee Marcelli znana wizażystka marki Chella Skin Care. Co mówią o Tobie twoje brwi?
Przełom lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Przełom lat 50. i 60. ubiegłego wieku. EAST NEWS/

Oto brwi idealne!

Brwi są bardzo ważnym elementem naszej twarzy. Ich kształt powinien być dopasowany przede wszystkim do naszej twarzy. W zależności od potrzeby podkreśli to, lub złagodzi owal naszej twarzy i doda urody.

Kształt brwi Sophii Loren to jeden z najpiękniejszych kształtów brwi o idealnych proporcjach. Doskonały pod każdym względem. Przykładem kobiety o tym kształcie brwi jest Sophia Loren.

Kształt Alluring mówi o nas, że jesteśmy nieco tajemnicze i nieco egzotyczne. Dopełnieniem  będzie odpowiednio wyeksponowane czoło.

Blond loki Marilyn Monroe. W historii koloru włosów blond - świat nie zna bardziej sławnej blondynki od Marilyn. Nie ona była pomysłodawczynią tej fryzury, ale to ona  z niej zasłynęła. Ten styl to nawet dziś gwarancja 100% seksapilu... Blond loki Marilyn Monroe. W historii koloru włosów blond - świat nie zna bardziej sławnej blondynki od Marilyn. Nie ona była pomysłodawczynią tej fryzury, ale to ona z niej zasłynęła. Ten styl to nawet dziś gwarancja 100% seksapilu... EAST NEWS/

Marilyn Monroe

Charakterystyczny wysoki łuk mówi odbiorcy: "Jestem kimś i trzeba się ze mną liczyć. Nie lekceważ mnie, tylko dlatego, że jestem piękna". Kształt brwi i podobne cechy przyrównać można do Marilyn Monroe - zauważa Marcelli.

Eksponowanie i przyciemnienia brwi i nakładanie jaśniejszego cienia tuż pod nimi - świadczy o pewności siebie i podkreślanie pozycji swojej osoby.

Jane Russel Jane Russel Jane Russel

Jane Russel

Według DeeDee Marcelli jest to komunikat: "Spójrz na mnie, jestem wyjątkowa, ale nieśmiała. W zależności od kształtu czoła komunikat ten może być odrobinę zmodyfikowany. Gdy twarz, jest trochę kwadratowa - mówi o wybuchowym charakterze.

Grace Kelly Grace Kelly Grace Kelly

Grace Kelly

Grubsze, wyraźne brwi powodują, że twoja twarz jest bardziej zauważana. Przykładem jest Grace Kelly. Jeśli jesteś posiadaczką takich brwi powinnaś pilnować, by miały ładną linię. Nie musisz wkładać większego wysiłku w to, by uwaga rozmówcy była skupiona na tobie. Marcelli poleca, by malować wówczas usta mocniejszym kolorem, by zachowana  była na twarzy równowaga.

Puder do brwi z szablonami. Jest produktem do stylizacji brwi, podkreśla je oraz zagęszcza. Zawiera dwa harmonizujące ze sobą odcienie pudru, które można zmieszać. W opakowaniu znajduje się grzebyk, pędzelek oraz trzy rodzaje szablonów (dla brwi cienkich, normalnych i grubych)
Cena: 90 zł Puder do brwi z szablonami. Jest produktem do stylizacji brwi, podkreśla je oraz zagęszcza. Zawiera dwa harmonizujące ze sobą odcienie pudru, które można zmieszać. W opakowaniu znajduje się grzebyk, pędzelek oraz trzy rodzaje szablonów (dla brwi cienkich, normalnych i grubych) Cena: 90 zł fot. materiały prasowe

Co możecie zrobić:

Gdybyśmy chcieli sugerować się tymi wskazówkami - korygowanie odpowiedniego kształtu brwi zajęłoby nam sporo czasu i cierpliwości. Odpowiednie podkreślenie brwi jest jednak niezmiernie ważne bez względu na to co komunikuje nasza twarz. Brwi nadają naszej twarzy wyrazistości. Możemy je przyciemniać, kredką, cieniem, lub specjalnie do tego celu stworzonymi kosmetykami.

Ostatnio na rynku pojawiła się nowość marki Make Up Factory - puder do brwi z szablonami. Jest produktem do stylizacji brwi, podkreśla je oraz zagęszcza. Zawiera dwa harmonizujące ze sobą odcienie pudru, które można zmieszać. W opakowaniu znajduje się grzebyk, pędzelek oraz trzy rodzaje szablonów (dla brwi cienkich, normalnych i grubych)
Cena: 90 zł

Więcej o: