5 sposobów na pokonanie zimowej chandry

Mimo, że w tym roku prawdziwa zima postanowiła nas ominąć, pochmurna atmosfera udziela się każdemu. Nie pozwól żeby z Tobą wygrała!
Peeling ciała Peeling ciała Fot. Shutterstock

Coś dla urody

Zima to najlepszy czas, żeby poddać ciało upiększającym zabiegom. Nie ma nic przyjemniejszego niż dbanie o ciało i włosy z myślą o oczarowaniu wszystkich, kiedy wyjdzie słońce i wreszcie można będzie zrzucić z siebie swetry i kurtki. Zrób pedicure - piękne, miękkie i zadbane stopy naprawdę przywracają dobry humor. Nawet jeśli jesteś jedyną osobą, która może je teraz podziwiać!
Jeśli masz problem z cellulitem, warto już teraz z nim powalczyć, aby za kilka miesięcy na plaży móc pochwalić się gładką skórą.
To również świetny okres, aby nadać ciału złocisty odcień. Zacznij stosować kosmetyki delikatnie brązujące - balsamy i kremy, które stopniowo nadadzą skórze ładny odcień bez groźby pozostawienia plam czy zacieków tak jak samoopalacz, czy wywołania oparzeń - jak solarium. A może po prostu nałóż na twarz rozświetlający puder z mieniącymi się drobinkami i błyszcz, gdy na dworze szaruga?

Kurczak słodko-kwaśny Kurczak słodko-kwaśny Fot. marcin Klaban

Nadaj smak

Propozycja grillowania na podwórku w zimie pewnie nikogo nie przekona, ale letnie nawyki można wprowadzić w życie w domu. Wystarczy teflonowa patelnia i dobrze przyprawione mięso. Zapach ostrych przypraw czasami wystarczy, by przenieść się z szarej rzeczywistości na pachnące bazary pełne aromatów.

Siłownia, czy aerobik? Siłownia, czy aerobik? Kolaż Lula.pl

Ruszaj się

Wiadomo, że się nie chce. Ale sport (każdy) ma fantastyczne działania terapeutyczne - stymuluje wydzielanie endorfin i serotoniny - hormonów szczęścia. Poza tym nie trzeba nikogo przekonywać, jak wpływa na figurę!

taniec taniec taniec

W tanecznych rytmach do lata

I nie mówimy tu o żmudnej nauce tańca towarzyskiego. Wiele szkół oferuje obecnie ciekawsze zajęcia. Poświęć na to 2, 3 godziny tygodniowo - zwiększy to optymizm, pewność siebie, wyciszy i ułatwi wyrażanie emocji.

Czytanie Czytanie fot. Shutterstock

Nadrabianie kulturalnych zaległości

Latem raczej nie będziesz spędzała czasu w kinie czy teatrze albo biegała na nowe wystawy. Zimowe długie wieczory doskonale się nadają na wypady z przyjaciółmi do kina czy po prostu oglądanie w domu starych dobrych filmów. A może nadgonisz ulubione seriale czy posłuchasz ukochanych płyt, na co nigdy nie starcza czasu? Albo co powiecie na noc ze znajomymi spędzoną na graniu w najnowsze gry?

Więcej o: