Rozjaśniamy przebarwienia domowymi sposobami!

Przebarwienia to nie problem!
Piegi Piegi Fot. Shutterstock

Piegi i plamki - temu można zaradzić!

Piegi i plamki to zmora wielu pań. Z jednej strony kobieta z rudymi, kasztanowymi lub blond włosami i piegami uchodzi za naturalnie piękną i pociągającą. Z drugiej, właścicielki przebarwień chcą się tych uroczych plamek pozbyć za wszelką cenę, bo wydają się im nieestetyczne.

Jeden z rodzajów przebarwień skórnych to plamy starcze, które pojawiają się w późniejszym wieku na twarzy, dłoniach i szyi. Mają kolor jasnobrązowy. Inne to letnie piegi, które są przebarwieniami pigmentacyjnymi spowodowanymi nagromadzeniem melaniny, a wszystko przez promieniowanie słoneczne. Zdarzyło się wam mieć taki "pocałunek słońca" po letnim pobycie nas morzem? Nam tak ;)

Jeśli na Waszej skórze występuje wyżej opisane zjawisko, którego chciałybyście się pozbyć, zajrzyjcie do kolejnych slajdów, w których znajdziecie porady, które pomogą rozjaśnić przebarwienia domowymi sposobami!

Piegi Piegi Fot. Shutterstock

Przepisy na maseczki rozjaśniające

Mleczko wybielające:

Pokrój ogórek na plastry wraz ze skórką i wrzuć do maślanki. Po trzech godzinach przetrzyj twarz wacikiem nasączonym mleczkiem, wykonując jednocześnie delikatny masaż.

Wywar na plamy:

Wymieszaj ze sobą 25 części kwiatów podbiału, 15 części ziela ruty, 50 części ziela rdestu ptasiego. Na łyżkę mieszanki dodaj szklankę wody i gotuj 5 minut. Po odcedzeniu przecieraj nasączonym wacikiem zmienione kolorystycznie miejsca.

Maska złuszczająco-rozjaśniająca:

Wymieszaj szklankę naparu z rumianku i szklankę jogurtu naturalnego. Dosyp mleko w proszku, tak by powstała papka. Nałóż na twarz, a po 20 minutach skrusz i zmyj pozostałości wodą.

Tonik z wina na przebarwienia:

2 łyżki pokrzywy zmieszaj z łyżką utartego chrzanu i zalej butelką białego wina. Zakryj szczelnie i odstaw na 14 dni. Po przecedzeniu przemywaj skórę 2 razy dziennie.

Piegi Piegi Fot. Shutterstock

Przepisy na maseczki rozjaśniające

Maseczka wybielająca:

3 łyżki mąki ziemniaczanej wymieszaj z łyżką soku z cytryny i łyżką maślanki. Nałóż na twarz. Zmyj po 10 minutach.

Maseczka wybielająca II:

Wyciśnij sok ze świeżej rzeżuchy i zmieszaj go z miodem (3 części soku na część miodu). Posmaruj miejsca pokryte piegami i zmyj po zaschnięciu. Uwaga! Ta maseczka nie nadaje się dla osób z problemami naczynkowymi.

Maseczka wybielająca III:

Papkę z dwóch łyżek startego selera wymieszaj z łyżką naturalnego serka homogenizowanego i nałóż na twarz na 15 minut.

Maseczka wybielająca IV:

Około 150 g niedojrzałych porzeczek rozgnieć widelcem i dodaj łyżkę ciepłego (nie gorącego!) miodu. Papkę nałóż na przebarwione miejsca. Zmyj po 30 minutach. Na koniec oklep skórę rozcieńczonym sokiem z cytryny.

Piegi Piegi Fot. Shutterstock

Uwaga!

Pamiętaj o tym, że naturalne składniki to silne alergeny. Zanim skorzystasz z maseczki, zrób próbę uczuleniową na skórze za uchem!

Zawsze wybieraj świeże produkty, a niezużytą część preparatu wyrzuć - jutro nie będzie miał on już żadnych właściwości.

Wszystkie maseczki zmywaj letnią wodą, najlepiej mineralną.

Więcej o: