7 grzechów głównych w makijażu

Taki makijaż to wpadka!
7 grzechów głównych w makijażu 7 grzechów głównych w makijażu kolaż Lula.pl

Taki makijaż to wpadka!

Makijażowe wpadki zdarzają się nie tylko nam, ale i gwiazdom, które mają swoich profesjonalnych wizażystów. Najczęściej wystarczy odrobina przesady, niedokładność, złe oświetlenie lub pośpiech, by zamiast się upiększyć, oszpecić się.

Zobacz czego unikać w makijażu, by wyglądać olśniewająco!

Edyta Górniak Edyta Górniak kolaż Lula.pl

Białe plamy pod oczami

Zasada stosowania białej kredki lub bardzo jasnego pudru pod oczami, by optycznie zmniejszyć opuchliznę i zatuszować obwódki, powinna już dawno przejść do lamusa! Wystarczy przecież dobrze dobrany korektor w odcieniu skóry lub odrobinę od niej jaśniejszym - po co szpecić się bielą?

Tego grzechu makijażowego dopuściła się wielokrotnie Edyta Górniak i jej makijażystka - efekt widzicie powyżej ;)

Róż do policzków Róż do policzków Fot. Shutterstock

Plamy na policzkach

Czasami niechcący nadużywamy pewnych dobrodziejstw. Róż do policzków został stworzony po to, by modelować kontury twarzy i dodawać cerze świeżości. Niektórzy wybierają jednak wersję "na przemarzniętą Rosjankę", co zdarzyło się bardzo znanej blogerce modowej, która tłumaczyła się później mroźnym wiatrem ;)

Niebieskie cienie do powiek - Edyta Górniak, Doda Niebieskie cienie do powiek - Edyta Górniak, Doda kolaż Lula.pl

Niebieskie cienie do powiek

Bobbi Brown - makijażystka, która stworzyła własną linię kosmetyków, malowała największe gwiazdy show-bizensu i osiągnęła wielki sukces, powiedziała w wywiadzie dla ELLE: "Kocham (...) niebieski, mimo że moim zdaniem powinien być zakazany w makijażu" - tego się trzymajmy!

Podkład Podkład Fot. Shutterstock

Maska z podkładu

O tym błędzie wszyscy niby wiedzą od dawna, jednak nadal można spotkać kobiety "upiększone" w ten sposób. Zbyt jasny lub zbyt ciemny podkład rozprowadzony tylko wokół twarzy, nie roztarty na końcach i nie doprowadzony do linii włosów, uszu itd. To najpotworniejszy grzech makijażowy!

Zbyt jasna szminka - Jennifer Lopez, Jolanta Rutowicz Zbyt jasna szminka - Jennifer Lopez, Jolanta Rutowicz kolaż Lula.pl

Zbyt jasna szminka

Znane panie uwielbiają szminki w odcieniach nude + mocniej podkreślone oko. Niestety, nie zawsze cielisty kolor ma dobrze dobrany odcień. Ten błąd najczęściej popełniają makijażystki Jennifer Lopez, Kim Kardashian oraz Jolanta Rutowicz. Blady róż i beż, który przy niekorzystnym oświetleniu wygląda niemal jak biel - takim ustom mówimy stanowcze NIE!

konturówka do ust konturówka do ust Fot. Shutterstock

Za ciemna i źle rozprowadzona konturówka

Co najbardziej kojarzy się z kiczem? Jasna szminka lub błyszczyk i ciemna konturówka! Czy może być gorzej? Oczywiście! Wystarczy wyjechać kredką poza krawędzie ust, by je "optycznie powiększyć". Dla nas to "optyczne oszpecenie" - macie podobne zdanie?

Posklejane rzęsy z grudkami Posklejane rzęsy z grudkami Fot. Shutterstock

Posklejane rzęsy z grudkami

Chcesz wyglądać niechlujnie? Nic prostszego! Pomaluj rzęsty zwietrzałym tuszem w tak dużej ilości, jaką tylko uniosą twoje rzęsy. Nie staraj się dokładnie rozczesywać pojedynczych włosków, ani usuwać grudek. Gotowe!

Więcej o: