Beth Ditto o kulisach powstania najnowszej kampanii M.A.C - zaskakujące? [ zdjęcia backstage + wywiad]

Zobaczcie kulisy powstawania kampanii M.A.C i dowiedzcie się co zainspirowało Beth Ditto do stworzenia tej kolekcji.
Beth Ditto dla M.A.C Beth Ditto dla M.A.C kolaż lula.pl/mat.prasowe

Beth Ditto dla M.A.C

Beth Ditto to amerykańska piosenkarka, wokalistka zespołu Gossip, grającego indie-rock. Młodą wokalistką o dość bujnych kształtach świat mody zachwycił się już dawno. Wystąpiła na pokazie mody JPG i była muzą samego mistrza Lagerfelda. Jako projektantka stworzyła również kolekcję dla marki Evans. Ale to nie wszystko w tym roku Beth podjęła współpracę z firmą  M.A.C i wspólnymi siłami stworzyli limitowaną kolekcję kosmetyków o bardzo intensywnych kolorach, która dostępna będzie od 7 czerwca.

Beth Ditto dla M.A.C Beth Ditto dla M.A.C kolaż lula.pl/mat.prasowe

Beth Ditto dla M.A.C

MOŻESZ OPOWIEDZIEĆ NAM O NIEKTÓRYCH SWOICH DOŚWIADCZENIACH Z KOSMETYKAMI?

B.D.: Kiedy byłam w liceum, wszystkie moje koleżanki prosiły mnie o umalowanie ich na bal, a makijaż stanowi ważną część tego kim jestem. Podoba mi się, że daje możliwość przemienienia kogoś; możesz stać się klaunem albo księżniczką. Makijaż daje wyjątkową wolność bycia kimś innym przez jeden dzień, dziesięć minut lub resztę swojego życia. Jest to coś, za czym można się skryć, ale także coś, co daje pewność siebie. Dlatego tak bardzo kocham makijaż!!

CZY MASZ JAKĄŚ IKONĘ URODY?

B.D.: Peggy Moffitt i Grace Jones są z pewnością moimi najważniejszymi ikonami piękna. Ich uroda jest ponadczasowa. Mogą ustawicznie się zmieniać, nie tracąc przy tym swojej osobowości. Do dziś ich jedyna w swoim rodzaju uroda jest bardzo na czasie.

Beth Ditto dla M.A.C Beth Ditto dla M.A.C kolaż lula.pl/mat.prasowe

Beth Ditto dla M.A.C

JAK OPISAŁABYŚ SWÓJ WYGLĄD?

B.D.: Mój wygląd jest ''stworzony''. Nie bardzo interesuje mnie niezwykle efektowny wygląd, ponieważ nie jestem aż tak? ambitna, ale bardzo interesuje mnie makijaż. Zawsze używam eyelinera, mam uczesane włosy i parę ładnych czarnych butów na płaskim obcasie.

JAKI JEST ZWIĄZEK MIĘDZY TWOJĄ MUZYKĄ I MAKIJAŻEM?

B.D: Jestem dzieckiem lat osiemdziesiątych. Kiedy miałam jakieś pięć lat, MTV uznano za nielegalne w moim rodzinnym miasteczku, więc miałam wrażenie, że utknęłam na bezludnej wyspie z muzyką Cyndi Lauper i Boya George?a. Oboje nie chcieli, abyśmy zwracali uwagę wyłącznie na ich muzykę czy makijaż ? chcieli, żebyśmy zwracali uwagę na jedno i drugie! Mam obsesję na punkcie ich muzyki, a także wyglądu, który propagowali, a który ostatecznie zdefiniował tamtą dekadę. Tak więc według mnie istnieje bardzo silna współzależność pomiędzy muzyką i makijażem.

Beth Ditto dla M.A.C Beth Ditto dla M.A.C kolaż lula.pl/mat.prasowe

Beth Ditto dla M.A.C

SKĄD BIERZE SIĘ TWOJE WYCZUCIE KOLORÓW?

B.D.: Kolory to moja pasja. Razem z przyjaciółką siadamy i dla przyjemności przeglądamy wzorniki Pantone. Co chwila wykrzykujemy coś w stylu: ?O Boże, Pantone 93 jest niesamowity!? Takie właśnie rzeczy robię ? jest to inspirujące, zawsze kochałam kolory. Może ma to coś wspólnego z Czarodziejem z Krainy Oz. Pamiętam, że najwspanialszym momentem był ten, w którym pojawił się kolor.

CZY MASZ SWÓJ ULUBIONY PRODUKT W TEJ KOLEKCJI?

B.D.: M?A?C Liquidlast Liner ? nie mogę bez niego żyć! Tuż za nim jest Shade & Smoke Shadow/Liner w podwójnych kolorach, uwielbiam wielofunkcyjność w makijażu, to moja ulubiona rzecz. Rzadko kiedy używam produktu w sposób, do jakiego został przeznaczony.

Beth Ditto dla M.A.C Beth Ditto dla M.A.C kolaż lula.pl/mat.prasowe

Beth Ditto dla M.A.C

CO BYŁO INSPIRACJĄ DLA KOLORÓW W KOLEKCJI? CZY JEST JAKIŚ TEMAT PRZEWODNI?

B.D.: Możliwość łączenia kolorów i stworzenie pięknego makijażu na skórze w każdej tonacji i rodzaju. Od najciemniejszej do najjaśniejszej i dla wszystkich pomiędzy!

A CO - DLA SESJI ZDJĘCIOWEJ?

B.D.: Groszki. Podczas sesji wiele rzeczy bierze się znikąd ? ważny był dla mnie żurawinowy bob. Śniłam o żurawinie w tamtym czasie. Artysta Makijażu wpadł również na pomysł, aby użyć ziemniaka do wykonania groszków na moim ciele ? więc ziemniaki! To połączenie Peggy Moffitt i Pricilli Presley!

Więcej o: