Złoto dla zuchwałych - letnie inspiracje makijażem Fendi SS 2012

Złoty kolor w makijażu to jeden z must have tego sezonu. Czy ten trend się przyjmie?
złoty makijaż Fendi SS 2012 złoty makijaż Fendi SS 2012 eastnews

Inspiracje

Różne odcienie złotego opanowały światowe wybiegi. Makijaże z mocnymi złotymi akcentami mogłyśmy podziwiać na pokazach Dsquared2, czy też Fendi. Pierwszy to makijaż bardziej glamrockowy, drugi wykonany został z prawdziwego złota.

złoty makijaż złoty makijaż kolaż lula.pl

Złoty makijaż krok pierwszy

Oczywiście wykonanie takiego makijażu rozpoczynamy od nałożenia matowego podkładu, najlepiej jasnego. Mat w tym wypadku będzie najlepszym tłem do blasku złota. Również usta powinny pozostać jak najbardziej naturalne.

złoty makijaż złoty makijaż kolaż lula.pl

Złoty makijaż krok drugi

Następnie kontury oczu obrysowujemy czarnym eye linerem. Powinna być to solidna, gruba kreska, która nada oku kociego kształtu. Kolejnym krokiem jest nałożenie na górną powiekę odrobiny złotego cienia w kremie. Może być również błyszczyk, który ułatwi aplikację brokatu na powiekach.

złoty makijaż złoty makijaż kolaż lula.pl

Złoty makijaż krok trzeci

Jeśli nie macie ochoty na brokat, możecie wymienić go na sypki złoty cień. Na dolną powiekę również nanosimy złoto. Tutaj nakładamy cień palcem. Jest prościej i szybciej.

złoty makijaż złoty makijaż kolaż lula.pl

Wersja Fendi

Jeśli chcemy odwzorować makijaż z pokazu Fendi, wtedy niezbędne będą płatki złota. Niestety są one dość kosztowne, gdyż za opakowanie 25 płatków musimy zapłacić ok. 650 zł. Ale jeśli już zdecyduje się na ich zakup, to wystarczy, że lekko zwilżycie łuki nad górną powieką i delikatnie przykleicie złote płatki.

Więcej o: