5 sekretów szybkiego makijażu

Chcesz się dowiedzieć, co powinno się znaleźć w twojej kosmetyczce, żeby ułatwić malowanie? Poznaj 5 podstawowych sekretów szybkiego makijażu.
backstage SS 2012 backstage SS 2012 east news

Podkład w butelce z pompką

Decydując się na podkład, wybieraj ten w butelce z pompką. Jego dozowanie zajmie kilka sekund. Jeśli nie jesteś fanką tego typu kosmetyku, to mamy dla ciebie inne wyjście. Możesz zaopatrzyć się w hit ostatnich miesięcy, jakim są kremy BB. Ich działanie będzie bardzo podobne do skutków zmieszania na dłoni kremu na dzień z podkładem ? kremy BB szybko się wchłaniają i wyrównują koloryt cery.

backstage SS 2012 backstage SS 2012 east news

Kosmetyki nakładaj palcami

Latem najlepiej nakładać podkład palcami. Wtedy masz lepsze wyczucie co do ilości i jakości rozprowadzenia niż przy użyciu specjalnego aplikatora, gąbeczki lub pędzelka. Konsystencja podkładu w kontakcie ze skórą dłoni ociepla się i lepiej dopasowuje do cery. Łatwiej też się rozprowadza. Dlatego też radzimy - podkład, cienie, róż nakładaj opuszkami palców.

backstage SS 2012 backstage SS 2012 east news

Korektor obowiązkowy

Korektor to kosmetyk idealny. Potrafi wszystko to, czego nie umie podkład - zamaskuje pajączki, niedoskonałości, czy cienie pod oczami. Zielony korektor perfekcyjnie ukryje naczynka, a beżowy ukryje zmęczenie i wypryski.

backstage SS 2012 backstage SS 2012 east news

Rozświetlenie

W makijażu ważne jest też rozjaśnienie. Narysuj białą kreskę na dolnej powiece za wewnętrzną linią rzęs. Tym sposobem powiększysz oczy. Możesz również zamiast kredki nałożyć jasny cień. Rozświetlacze w minutę dodadzą skórze blasku, gdy jest szara i zmęczona. Pędzelkiem muśnij szczyty kości policzkowych, skórę koło nosa i  skronie.

backstage SS 2012 backstage SS 2012 east news

Połóż róż

Musisz go mieć, żeby dobrze wyglądać. Jasnej cerze błyskawicznie dodaje życia, zmęczonej ? świeżości. Najlepszy jest kolor różowy albo brąz złamany różem. Nałóż go dużym pędzlem lub opuszkami palców.

Więcej o: