Makijaże Luli: blue smokey w stylu Beyonce

Smokey eye to, podobnie jak kreska linerem, jeden z najczęściej wybieranych przez gwiazdy makijaży oka. Beyonce włączyła makijaż do elementów swojej stylizacji, decydując się na głęboki granat. Intensywny kolor stonowała decydując się na "niskie" smokey.
Makijaże Luli Makijaże Luli Makeup by Goha

Krok pierwszy

Powiekę pokrywamy podkładem oraz pudrem, podobnie jak resztę twarzy. Dzięki temu cienie będą się utrzymywały bez rolowania i zmiany odcienia. Następnie na powiekę nakładamy jasny cień, który będzie stanowił kolor bazowy.

Makijaże Luli Makijaże Luli Makeup by Goha

Krok drugi

Oko obrysowujemy granatową kredką. Dla większej głębi koloru możemy dodatkowo poprawić czarną kredką górną kreskę na powiece, malując cieńszą kreskę tuż przy linii rzęs.

Makijaże Luli Makijaże Luli Makeup by Goha

Krok czwarty

Ponieważ zależy nam na "niskim" smokey, granatowy cień aplikujemy jedynie do granicy pomiędzy powieką ruchomą i nieruchomą. Aby granat wyglądał świeżo i nie postarzał warto wybrać połyskujący cień.

Makijaże Luli Makijaże Luli Makeup by Goha

Krok trzeci

Aplikujemy kępki rzęs. W tym makijażu użyłam kępek Ardell długści medium (od zewnętrznego kącika) oraz short (od wewnętrznego). Jeśli mamy z natury proste rzęsy, przed aplikacją kępek warto podkręcić je zalotką, żeby nie utworzyły  nam się dwie linie rzęs, jedna podkręcona (kępki), a druga prosta (naturalne rzęsy). Kępki maczamy w kleju  od spodu, aż do połowy ich długości i przyklejamy zarówno do powieki, jak i do samych rzęs. W ten sposób unikniemy niekontrolowanego wywijania się kępek i ograniczymy ryzyko, że się odkleją.

Beyonce makijaż Beyonce makijaż Makeup by Goha

Krok 5

Dodajemy róż w ciepłym odcieniu przełamanym brzoskwinią lub delikatny bronzer ze złotą poświatą. Aplikujemy go na kości policzkowe skośnym pędzlem do różu. Aby nadać cerze dodatkowego blasku oraz dla zwiększenia trójwymiarowego efektu różu delikatnie rozjaśniamy górę kości policzowych highlighterem lub jasnym odcieniem różu.

Usta wykańczamy jasnym błyszczykiem w odcieniu ocieplonego różu (z odrobiną tonu pomarańczowego). Przy tak mocno błyszczących oczach polecam zrezygnowanie z drobinek odbijających światło w błyszczyku. Jeśli zależy nam na mocnym połysku, możemy na koniec dodatkowo nałożyć na usta przezroczysty błyszczyk.

Makijaże Luli Makijaże Luli Makeup by Goha

Kosmetyki

Kosmetyki użyte do makijażu

Oczy:

Kredka granat ? Bourjois, Nr 78 Bleu chatoyant

Kredka czerń ? Helena Rubinstein, Feline Blacks Eye Pencil, Nr 01 Black

Cienie satynowe (sypkie) Kryolan  - Beige (jasny) oraz Nr 099 (granat)

Tusz  - Clinique, Lash Doubling Mascara

 

Twarz:

Podkład  - Dior, Forever

Puder matujący- Kryolan, Anti-Shine

Bronzer ? Chanel, Silky Bronzing Powder, Nr 21 Toundra

Błyszczyk ? Revlon, ColorStay, Nr 512 Timeless Nude

Więcej o: