Sekrety urody: Jessica Alba

Jessica Alba to aktorka, która wielu zachwyca swoją urodą. Idealna cera, młodzieńczy wygląd i pięknie podkreślone usta. Sprawdź, jakie jeszcze sekrety urody zdradziła gwiazda.
Jessica Alba Jessica Alba elle.com

Sport to zdrowie

Po pierwszej ciąży młoda aktorka bardzo długo pracowała nad powrotem swojego ciała do formy. Jak przyznała w jednym z wywiadów: "Nigdy nie osiągnę wagi, którą miałam przed zajściem w ciążę. Moje ciało definitywnie się zmieniło. Widać to szczególnie po ubraniach, które zupełnie inaczej się układają. Nie zaprzeczam dobre ćwiczenia potrafią zdziałać cuda, ale to nie możliwe, żeby po urodzeniu dziecka była taka sama jak kiedyś."

Jessica Alba Jessica Alba elle.com

Promienna cera

Aktorka mogła zawsze poszczycić się piękną i promienną cerą. Jak się okazuje jej sekret tkwi  w dokładnym oczyszczaniu i nawilżaniu: "Od małego moja mama wpajała mi, żebym pamiętała o regularnym myciu twarzy i jej systematycznym nawilżaniu. Nawet gdy jestem bardzo zmęczona, nigdy nie zapominam ani nie pomijam dokładnego oczyszczania skóry tonikiem, aby później nałożyć nawilżający krem - rano i wieczorem. Bardzo ważne jest również używanie kremów z filtrami, minimum 20 SPF."

Jessica Alba Jessica Alba elle.com

Makijaż na co dzień

W przypadku Alba to minimum. Zamiast ciężkich podkładów, używa kremów BB a na drobne niedoskonałości dodatkowo stosuje korektor w sztyfcie. "To świetny trick, aby osiągnąć efekt młodzieńczego blasku". W swojej kosmetyczce ma również zalotkę, a końcówki rzęs delikatnie podkreśla tuszem.

Jessica Alba Jessica Alba elle.com

Pomadka dobra na wszystko

Aktorka został również nauczona przez babcię wyjątkowych trików z pomadką. "Moja babcia nauczyła mnie też używać szminki - nie tylko do malowania ust, ale również policzków, a nawet oczu. Wciąż korzystam z jej nauk." Jednak w letnie, gorące dni aktorka częściej nakłada na swoje usta błyszczyk, który dodatkowo je nawilża.

Więcej o: