Trendy z wybiegów na jesień/zimę 2012/2013: akcesoria do włosów

Jesienią, zanim schowamy włosy pod czapkami, szczególnie popularne będą ozdoby do włosów. W nadchodzącym sezonie projektanci stawiają na dziewczęce akcenty - perły, kokardy i błyskotki.

Kokardy

To jeden z najczęściej pojawiających się w tym roku trendów. Kokardy pojawiły się na pokazach Chanel, Moschino, Caroliny Herrery, czy Emilo del la Moreny. Jesienią nie obowiązują żadne reguły co do wielkości kokard - od maleńkich, zdobiących cienkie opaski, przez wiązane na tasiemkach, aż po wielkie, tiulowe lub filcowe ozdoby mocowane na czubku głowy.

Spinki z błyskotkami

Ozdobne spinki, to pomysł na ożywienie małego, klasycznego koka. Projektanci nie ograniczają się do pojedynczej błyskotki wplecionej we włosy, ale łączą ze sobą różne rozmiary i rodzaje, jak np. Dolce&Gabbana. Dom mody Rodarte zaprezentował mniej ekstrawaganckie, ale bardzo dziewczęce spinki w postaci połączonych metalowych gwiazdek.

Wsuwki

Raz chowamy ją pod kępką włosów, które podtrzymuje, raz eksponujemy. Tej jesieni wsuwki pełnią rolę ozdoby, więc szukamy oryginalnych kolorów i tworzymy kompozycje. Rodarte i Cacharel stawiają na ilość - spięta nimi z boku grzywka najlepiej sprawdzi się przy krótkich włosach. Dziewczyny z włosami do ramion mogą ozdobić pojedynczą wsuwką pozornie potarganego koka.

Diademy

To propozycja Roberta Cavalliego. Projektantowi zależy, żeby w tym sezonie każda kobieta mogła choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwa księżniczka. Do łask wraca gadżet, który przez ostatnie lata uchodził za wyjątkowo tandetny - diadem. Tym razem nosimy go jednak nie tylko wieczorem. W ciągu dnia zastąpi opaskę, na przykład w połączeniu z dużym, lekko potarganym kokiem.

Natural

Z letnich trendów projektanci zachowali opaski imitujące warkocze z naturalnych włosów oraz kwiatowe ozdoby. Bogato zdobione akcesoria ze sztucznymi kwiatami zachwycały m.in. na pokazach Dolce&Gabbana. Domy mody Emilio Pucci i Fendi postawiły w fryzurach na styl boho i zaprezentowały dziewczęce, luźne uczesania. To świetny sposób na urozmaicenie uczesania do pracy lub szkoły.

Dla odważnych

Dla osób znudzonych naturalnym, letnim stylem, projektanci proponują niekonwencjonalne ozdoby. Meadham Kirchhof zaprezentował w Londynie wymyślne, kolorowe opaski zdobione piórami, lustereczkami i rozmaitymi tasiemkami. Manish Arora, projektujący m.in. dla Paco Rabanne, stworzył natomiast metalowe dekoracje, ściśle przylegające do głowy.

 

Którą propozycję z pokazów wybierzecie dla siebie?

Więcej o: