Makijaż na jesień: pomarańcz vs złoto

Jesienią modne będą dwa, pokrewne kolory - pomarańcz i złoto. Pojawiły się na pokazach m.in. u Prady, Van Noten, Diora i Vivienne Westwood. Malujemy nimi powieki, paznokcie, usta, a nawet brwi. Choć pasują do każdego rodzaju urody, wymagają odwagi. Którą opcję wybierasz?

Usta

Pomarańczowe usta, to zdecydowanie propozycja dla kobiet o białych zębach. Wszelkie przebarwienia będą przy niej widoczne. Jeśli się na nią zdecydujesz, niech zostanie głównym elementem makijażu, mocny makijaż oczu nie będzie wyglądał dobrze.

Szminki ze złotymi drobinkami są bezpieczniejsze. Łatwiej dopasować do nich resztę makijażu i pasują do każdej cery. Będą wyglądać intrygująco w kontraście z jasną karnacją i rozświetlą opaloną skórę.

Eyeliner

Najmodniejsze w tym sezonie kolorowe kreski eyelinerem świetnie nadają się na dzienny makijaż. Warto wykonać kilka próbnych kresek, żeby sprawdzić, które bardziej nam się podobają - cienkie, czy grube. Pomarańczowy eyeliner najlepiej wygląda u brunetek, a złoty sprawdza się u blondynek. Jednak w tym sezonie zasady nie obowiązują, eksperymenty są wskazane.

Paznokcie

Metaliczny, złoty manicure był już modny w poprzednich sezonach. Trend jednak nie przeminął, choć gama lakierów rozszerza się o perłowe odcienie. Ognisty pomarańcz będzie jesienną alternatywą dla czerwieni. Dodatkowo, świetnie wygląda z modną parką w kolorze khaki.

Powieki

Sypkie cienie stworzą subtelny, ale i modny makijaż oka. To propozycja dla osób, które nie lubią awangardy, ale chcą zaadaptować trend z wybiegu na swoje potrzeby. Złote, opalizujące drobinki sprawdzą się przy opalonej po wakacjach skórze. Pomarańcz natomiast, to propozycja dla tych, którzy słońca unikali - blada skóra jest wspaniałym tłem dla oranżowych powiek.

Odważne spojrzenie

Subtelny, dzienny makijaż oka łatwo przekształcić w wersję wieczorową. Modne będzie szczególnie, tzw. "kocie oko" w kolorze. Do wykonania takiego makijażu najlepiej użyć cieni z żelową formułą, lub tych, które można stosować na mokro. Kolor będzie intensywny i trwały, a kreska bardziej wyrazista.

Brwi

Kolorowe brwi, to jeden z najgorętszych trendów sezonu jesień zima. Do stworzenia takiego makijażu najlepiej nada się kolorowa maskara lub pigment połączony z żelem do modelowania brwi. W przeciwieństwie do wybiegu, na co dzień do kolorowych brwi warto wybrać łagodny, neutralny makijaż reszty twarzy. To zdecydowanie propozycja dla odważnych - spróbujecie?

Więcej o: