Ranking kosmetyczny: Odżywki do paznokci

Rozdwajają się, łamią i odbarwiają. Twarde i błyszczące paznokcie, to marzenie każdej dziewczyny, dlatego próbujemy je wzmacniać na rozmaite sposoby. Wypróbowałaś kilka odżywek, ale nie zauważyłaś efektów? My też, dlatego przedstawiamy ranking kosmetyków, które naprawdę warto wypróbować.

Sally Hansen, Instant strength

Preparat w żelu marki Sally Hansen, zawiera wzmacniające paznokcie wapń i witaminy. Szybko wysycha i może być stosowany pod lakier, bo łączy się z płytką paznokcia i tworzy gęstą, odporną na uszkodzenia warstwę. Paznokcie po około miesiącu użytkowania były wyraźnie twardsze i nie pękały. Minus? Preparat, choć łatwy w użyciu, szybko odpryskuje. Żeby wyglądał estetycznie, najlepiej odnawiać jego warstwy co 2 - 3 dni.

Cena: 29 zł

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj

Nail Tek, Formula II Foundation

Odżywka, przeznaczona do cienkich i rozdwajających się paznokci, zawiera mikrowłókna i wypełniacze, które optycznie wygładzają płytkę. Jej największą zaletą jest wydajność i trwałość - żadna inna odżywka nie utrzymała się bez odpryskiwania tak długo. Niestety, warto nakładać na nią kolorowy lakier, ponieważ kosmetyk tworzy matową, lekko siną warstwę, która nie wygląda estetycznie. A przy takiej cenie, to spory minus.

Cena: 55 zł

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj

Inglot, S-Bond Treatment

Odżywka S-Bond ma za zadanie wspomagać, za sprawą zawartej w preparacje metioniny, tworzenie się keratyny, która wzmocni paznokcie i długotrwale je zregeneruje. Jest trwała - często jej ponowne nałożenie konieczne jest dopiero, kiedy płytka widocznie odrośnie. Dlatego to doskonały produkt do stosowania jako baza pod lakier lub utwardzacz, bo dodatkowo przyspiesza schnięcie lakieru. Kolejny plus za to, że kosmetyk nie był testowany na zwierzętach. Ostatecznie jednak efekt wzmocnienia jest zauważalny, ale zdarza się, że paznokcie wciąż się łamią.

Cena: 12,50 zł

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj

Eveline, Nail Therapy Professional, 8 w 1

Skoncentrowana odżywka do paznokci marki Eveline, dzięki formule z aktywnym kompleksem Strong Nail, wznika w strukturę płytki i odbudowuje ją. Od razu po użyciu paznokcie są wyraźnie gładsze i mają delikatnie mleczny połysk. Producent zapewnia, że już po 10 dniach kuracji wszystkie problemy z paznokciami znikną, a dodatkowo pobudzony zostanie wzrost płytki. Rzeczywiście - efekty widoczne są już po kilku dniach. Odżywka nie odpryskuje, paznokcie znacznie rzadziej rozdwajają się i łamią. Dodatkowo, zastosowana jako baza pod lakier, przedłuża jego trwałość. Jego jedyną wadą jest dosyć szybkie gęstnienie, które może doprowadzić do tego, że nie uda się zużyć preparatu do końca.

Cena: ok. 9,50 zł

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj

Barbara Pro, Calcium Nail Care No 104

Transparentna odżywka do kruchych i łamliwych paznokci, to zdecydowany faworyt tego rankingu. Z bardzo przystępną ceną, połączona jest jakość i trwałość. Regeneruje i wzmacnia paznokcie za sprawą zawartych w nim kompleksu wapnia i prowitamin B5. Już nałożenie jednej warstwy wystarczy, by uczynić płytkę mniej podatną na uszkodzenia. Poza doraźnym efektem, zapewnia jednak także długotrwałą odbudowę i poprawę elastyczności paznokci. Co ważne, odżywka jest trwała, dlatego spokojnie można stosować ją jako bazę pod lakier, albo nakładać na pomalowane paznokcie, by utrzymać kolor na dłużej.

Cena: ok. 10 zł

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj

Więcej o: