Trend z wybiegu: Fryzury dla puszących się włosów

Twoje włosy w godzinę po wyprostowaniu skręcają się i puszą? A może ich końcówki wciąż się rozdwajają? Nie ma sensu ukrywać ich w ciasnym, niedbałym koczku. Nie dla ciebie są grzywki i krótkie fryzury, ale wśród propozycji projektantów znalazłyśmy coś dla ciebie.

Koki

Wykorzystaj to, czego zazdroszczą ci dziewczyny o cienkich włosach - możliwość tapirowania. Takie włosy świetnie sprawdzą się do stworzenia okazałego koka. Jeśli nawet jakieś pasemka wymkną się spod upięcia, nie szkodzi. Nieład doda fryzurze uroku.

Potargane włosy

Natapirowane, ale rozpuszczone włosy, to propozycja dla dziewczyn, które lubią styl glam. Mocne smoky eyes lub opaska z ćwiekami dopełnią luźnego stylu. Objętość nie jest obowiązkowa - możesz wygładzić włosy, a te, które zaczną naturalnie odstawać, dodadzą fryzurze charakteru.

Kucyk

Klasyczny kucyk, zbudowany na zasadzie kontrastu. Zebrane włosy ułóż gładko przy głowie i dokładnie zabezpiecz kosmyki - użyj żelu lub lakieru. Resztę włosów jak najmocniej natapiruj i nie bój się objętości. Im większa, tym lepiej.

Warkocz

Luźny, długi warkocz, to dziewczęca, ale bardzo uniwersalna fryzura. Odpowiednie dodatki mogą dopasować go do stylu grunge'owego, wieczorowego, czy szkolnego. Baw się spinkami i zmieniaj objętość warkocza, by nadać mu luźny, lekki ton.

Mokre

Jeśli masz już dość niesfornych włosów, osiągających maksymalne objętości, pójdź w przeciwnym kierunku i stwórz fryzurę imitującą mokre kosmyki. Do jej użycia wystarczy spora ilość żelu i precyzja w modelowaniu, by włosy nie wyglądały na przetłuszczone. "Mokra" fryzura sprawdzi się zarówno na krótkich, jak i długich włosach.

Więcej o: